Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Відламані шматки і розмальовані обличчя: вандали паплюжать новітні скульптури столиці

Автори благають поважати їхню роботу

Вандали проти скульптур, що роблять місто добрішим. Бабусі у парках, казкові персонажі Пейзажки, балерина , їжачок з туману - ці витвори столичних художників давно вже стали візитівкою Києва. Та регулярно втрачають свої частини й відновлюються самими авторами. Ті вже не просять,  благають: мати повагу до їхньої роботи.

 «Бабця» - класична в Парку Шевченка. Раніше із сумкою в руках. Сьогодні - з дірою.

«Прийшов вандал і відірвав у бабусі її ридикюль - це жахливо, він її пограбував. Мало того, що на вулицях грабують, ще й скульптури грабують... У бабусі діра, скоро зима, їй холодно», - віджартовується авторка скульптури.

Сумку зламали три тижні тому.  Її реставрація займає  весь день. Ганна засмучена - це вже вкотре паплюжать роботу, колись було, що відламали шматок ноги, вже і кріпили бабусю до лавки. Думає - винні футбольні фанати. Бабуню робила усім на радість.

Подруга бабусі з парку Шевченка на Русанівській набережній. Від неї відірвати шматок не так вже й легко.  Тому що з металу, це каже Ганна. Розказує, що натомість їй заливали обличчя  фарбою. На корпусі  видно написи. Із такими самими за власним бажанням два роки веде боротьбу і на скульптурі Самсона, що на Подолі. Там пишуть на стінах, художниця замальовує. Відновлює й саму скульптуру. Йому і ніс ламають, і розфарбують.

Украдений вузлик у їжачка в тумані, на Прорізній - пам'ятник Паніковському уже роки як без металевого патичка. Там де скульптур більше - більше і шкоди. Навчити людей любові та повазі до міста та вуличних скульптур поки не дуже вдається. Найбільше мистецтво страждає на столичній Пейзажній Алеї.

ВідеоУ Києві вандали все частіше руйнують витвори столичних скульпторів

Уже вп'яте приварює руку Маленькому принцу його творець. Довкола відбита плитка, зламані ноги в зебр, відірвані янголи з пірамід подушок. У нових уже скручені труби. Костя розказує, хоче ставитися до регулярних пошкоджень по-філософськи. Вдається не завжди.

«Вкрали дівчинку, яку мі встановлювали два тижні так тому, відламали просто її звідти. Дратуюся періодично само собою, але що робити», - каже Костя.

Те, що бабуся тепер із новою торбою, киянам подобається. Вандалів усі як один засуджують. Та просять скульпторів робити ще більше краси в місті. Ті, своєю чергою, благають жаліти скульптури та їхню працю. Тоді буде час і на нові роботи.

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції