"Вони назавжди з нами". У "Борисполі" вшанували пам'ять загиблих в авіакатастрофі під Тегераном

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Внаслідок збиття літака іранською ракетою загинуло 176 осіб.

У понеділок, 17 лютого, минає 40 днів від авіакатастрофи літака МАУ під Тегераном. В аеропорту "Бориспіль" ушанували пам’ять 176 загиблих, серед яких 11 громадян України, зокрема 9 членів екіпажу. На летовищі відкрили пам'ятний знак, а навесні там планують висадити сквер, йдеться у сюжеті ТСН.19:30

На жалобну церемонію приїхали рідні загиблих, друзі, колеги та представники країн, громадяни яких загинули в авіакатастрофі. Мама командира екіпажу Володимира Гапоненка міцно притискає фотографію сина та вдивляється в небо.

Пілоти знімають тканину з пам'ятного каменю: на ньому номер рейсу та дата авіакатастрофи - 8 січня. Президент авіакомпанії оголошує хвилину мовчання. "Вони назавжди з нами",  - каже Євген Дихне.

Згадали загиблих і біля стін посольства Ірану. Там поставили символічні 176 лампадок - за  кількістю загиблих. На паркані вивісили банер з іменами жертв. Люди вимагають від іранської влади покарання винних. Представнику посольства передають цілий стос паперів - на кожному свічка та ім'я загиблого. "Люди, які вчинили цей злочин, ще й досі не покарані. Хочемо, щоб відбулася справедливість і покарали винних людей. Не можна бездумно випускати ракету", - каже киянка Алла Ігнатченко.

На летовищі міністр закордонних справ запевняє рідних, що від іранців українська влада вимагає чесного та справедливого розслідування. На Мюнхенській конференції Вадим Пристайко зустрічався з іранським колегою і наполягав на розкритті всіх обставин збиття українського літака. Пристайко наголошує, що Україна не погодиться визнати винним лише рядового солдата.

"Наша Генпрокуратура звернулась до іранської сторони щодо формування спільної групи, за результатом розслідування якої буде покарано для всіх винних. Не тільки людини, яка натиснула на кнопку. Ми говоримо про всіх, хто ухвалював рішення і ці трагічні рішення призвели до загибелі", - каже Вадим Пристайко.

Донині іранська сторона не бралась і за розшифровування бортових самописців. Тегеран офіційно визнав свою неспроможність розшифрувати чорні скриньки збитого Боїнга. Крім того, після візиту до Києва іранці просили, щоб українська сторона переправила їм спеціальне обладнання, якого в Тегерані немає. Іран просив допомоги у Франції, США та Канади, утім її не отримав. Хоча всі країни готові були взятися за дешифровку на своїй території.

Уранці з Тегерана повернувся секретар Ради національної безпеки та оборони Олексій Данілов. Він запевнив, що "чорні скриньки" відкриватимуть за присутності представників з України. Проте, де це станеться, не домовились і досі.

Міністри закордонних справ п'яти країн, громадяни яких загинули в авіакатастрофі, делегували Україні переговори з Іраном про суму компенсацій. На 80 тисяч доларів, які пропонував Іран одразу після трагедії, Україна не погодилась. Уряд виплатив родинам загиблих допомогу в розмірі 200 тисяч гривень.

Президент МАУ каже, що ведеться робота щодо страхових виплат. "Вони частина ми приходять. Я знаю, що перша частини надійде найближчим часом", - каже Євген Дихне

Під час церемонії поруч із пам'ятним каменем заклали капсулу. У ній земля з Тегерана та дрібні рештки збитого боїнга. Згодом тут установлять монумент загиблим.

Кореспондентка ТСН Алла Хоцянівська.

Залиште свій коментар

Вибір редакції