Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
"Я здаватися не буду": Кличко відповів на плани звільнити його з КМДА

Мер Києва боротиметься за свої повноваження і юридично, і політично.

Розподіл повноважень міського голови Києва та керівника столичної державної адміністрації суперечить європейській практиці місцевого самоврядування. Так вважає мер міста Віталій Кличко, повідомляє Радіо Свобода.

"Вплив президента та уряду на місцеве самоврядування прямо суперечить Європейській хартії. Якщо мера обирають і він не має ніяких повноважень, щоб реалізувати очікування мешканців, які довіряють йому реалізувати ці повноваження – такого немає в жодному європейському місті, в жодній європейській чи сучасній країні", – вважає Кличко.

Він не погоджується з ідеєю поділу повноважень і обіцяє боротися за концентрацію влади у столиці в одних руках. "У жодному разі я здаватися не буду, я буду робити все для того, щоб відстояти місцеве самоврядування. І це питання не моє, це питання взагалі принципів, які повинні бути в нашому місті, щоб кияни мали можливість керувати містом через вибори, обираючи Київську міську раду і мера столиці. Я переконаний, що іншого шляху немає", - зауважив київський градоначальник.

Кличко має намір захищати свою позицію юридично, але не тільки. "І буду звертатися до громадськості, будемо робити всі кроки для того, щоб цього не сталося", – прокоментував він наміри представників Офісу президента і партії "Слуга народу" щодо поділу повноважень між мером столиці та головою КМДА. Такі плани, на думку мера, "попахують авторитаризмом".

Фотогалерея Кличко "пішов в народ" з флаєрами про правила паркування (8 фото)

"Громада формує бюджет, громада має виклики, громада має землю, майно, вона обирає менеджера, який повинен цим розпоряджатися і звітувати перед громадою. А якщо цього не потрібно, для чого тоді мерські вибори взагалі робити? Давайте мера скасуємо взагалі і будемо призначати людину згори, яка й буде керувати, як буде подобатися президентові", – зауважив Кличко.

Як повідомлялося, напередодні заступник керівника Офісу президента України Руслан Рябошапка підтвердив існування звернення голови ОП  Андрія Богдана до уряду з проханням подати необхідні документи для звільнення Віталія Кличка з посади керівника Київської міської державної адміністрації. Представник Офісу президента сподівається, що це питання буде вирішене на найближчому засіданні Кабінету міністрів. При цьому Рябошапка закликав не політизувати це звільнення. "Є норма закону, згідно з якою голова місцевої державної адміністрації призначається на термін повноважень президента України. Яка може бути політика у тому, що змінився президент і термін повноважень голови місцевої адміністрації закінчився?" – пояснив заступник голови ОП. 

Відео Офіс президента просить Кабмін звільнити Кличка з посади голови КМДА

В уряді підтвердили ТСН, що отримали листа від глави Офісу президента Андрія Богдана. У ньому він посилається на 118 статтю Конституції України. Там зазначено, що голови місцевих адміністрації призначаються на термін повноваження президента. Більше подробиць в Офісі президент обіцяють повідомити найближчим часом.    

Офіс президента просить Кабмін звільнити Кличка з посади голови КМДА

Залиште свій коментар

Вибір редакції