Закривавлена швидка і велетенський прапор: у Києві відкрилася виставка речей з АТО

Атрибути історії, що твориться на наших очах, може побачити кожен.

Історію більш як 200 українських бійців тепер можна відчути у столичному музеї Другої світової війни, де відкрилася нова експозиція під назвою "Український схід". До огляду запропоновано артефакти, які принесли учасники боїв і їхні родичі, йдеться в сюжеті ТСН.16:45.

"Табличка "Зайцево" реальна, а не виготовлена в кустарних умовах", - ділиться враженнями командир 57-ї окремої мотопіхотної бригади Дмитро Красильников. Він каже, що ніби знову опинився на ввірених йому позиціях. "Берет мій, шеврон мій. Витяг про поранення – з госпіталя", - роздивляється свої речі генерал Гордійчук, який прийшов разом із вихованцями – ліцеїстами, які й самі мріють про подвиги. Один із них, Артем, зізнався, що найбільше вразила швидка, де на ношах засохла кров, у металі дірки від куль, але маячок працює, наче вона досі поспішає на допомогу пораненим бійцям.

ВідеоУ київському музеї відкрили експозицію "Український схід"

До речей своїх рідних приходять і ті, хто втратив в АТО чоловіка, сина чи батька. "Це курточка, на ній Руслана виносили", - каже Олена Лужевська, дружина Героя України. Боєць спецпідрозділу СБУ "Альфа" загинув у бою під Семенівкою 5 травня 2014 року, коли стало зрозуміло, що антитерористична операція спецслужб поступається місцем справжній воєнній кампанії. Жінка досі не йме віри в смерть чоловіка. "Він часто у відрядження їздив. І він також у нас – наче у відрядження, і він завтра приїде", - каже вона. Віталій та Алла Лабуткіни найдовше стоять біля речей сина – військового кореспондента Дмитра, який загинув разом із розвідниками у Дебальцевому. "Передамо прапор його, з яким він був у походах. Він біля мене був – це часточка його, але хай люди дивляться", - каже батько.

Найновішим експонатам немає й 40 днів – вони належать загиблим бійцям 72-ї бригади. "Вони для нас усі живі. Герої серед нас", - кажуть відвідувачі виставки. Вже під час роботи експозиція поповнюється: до неї передають посічений осколками ящик з-під патронів і кадило військового капелана. Частина представлених на виставці речей зібрана руками журналістів ТСН, які працювали всі ці роки в зоні АТО. Серед найбільш помітних експонатів – величезний прапор 3х5 метрів, який прикрашав терикон біля Торецька. Цим полотнищем пишалися бійці 53-ї бригади, але тепер волонтери їм пошили ще більший стяг. Попередній же віднині працює на історію.

Кореспондент ТСН Наталя Нагорна

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: