Зносити київську Арку дружби народів не будуть - Мінкульт

Громадськість хоче бачити на її місці монумент героям АТО.

Скульптурну композицію "Арка дружби народів" в Києві поки що зносити не будуть, оскільки ця тема потребує широкого громадського обговорення.

Про це повідомила прес-секретар міністра культури Євгена Нищука - Юлія Даценко у Facebook.

Вона нагадала, що композиція складається із монументу під аркою і самої конструкції арки.

"Зараз очевидно, що саме цей пам'ятник чудово виглядатиме як приклад соціалістичного мистецтва в потенційному Музеї тоталітарних режимів (які є по всій Європі), саму ж арку ніхто не чіпає", - зауважила Даценко.

"Що ж буде поруч з нею - маємо різні ідеї від різних людей. Зокрема, є проект покійної Захи Хадід - "Будинок музики", були висловлювання, щоб на виконання Указу Президента про вшанування подвигу Героїв АТО, монумент їм розмістити десь у центральній частині міста і були люди, які приводили до прикладу місце біля Арки, також були ідеї розширити цей монумент на цілий Пантеон Героїв, що у всі часи захищали суверенність України (серед них були би і ті, хто віддав свої життя на Сході України). Знову ж-таки - щодо місця рішення не прийняте, бо необхідні широкі обговорення", - роз'яснила прес-секретар Нищука.

Євген Нищук хоче знести Арку дружби народів

Замість неї, міністр пропонує встановити монумент загиблим воїнам АТО. Містяни ідею знесення Арки сприйняли не надто схвально. Голова товариства ветеранів АТО ідею пам’ятника сучасним героям вважає хорошою, але й саму арку для цього не обов’язково знищувати. Перед авторами буде стояти дуже актуальна проблема: акцент треба робити не на смертях, а на тому мирі, який воїни забезпечували.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: