Зомліти на очах киян: ТСН провела у столиці експеримент на чуйність і допомогу

Люди здебільшого склали "іспит" на намір, але ніхто не спромігся на фахові дії.

Третій день поспіль стовпчики термометрів показують майже 40-градусну спеку, через що можливі сонячні та теплові удари. Журналісти проїхалися різними районами столиці і перевірили, наскільки небайдужими є люди довкола нас, ідеться в сюжеті ТСН.19:30.

"Зле" чоловікові стало на Майдані Незалежності. Через кілька секунд до тями "актора" вже приводили двоє чоловіків. "Ти не п'яний? Давай руку", - підводили з асфальту вони буцімто зомлілого. Перехожі наполягали на госпіталізації та просили відійти в затінок через загрозу сонячного удару. "Ви нас реально налякали", - зізналися чоловіки, коли дізналися про експеримент. Та розповіли, що готові прийти на домогу, однак як саме діяти при теплових і сонячних ударах – не знають.

ВідеоТСН перевірила, чи зможуть кияни надати допомогу людині з тепловим ударом

Інший майданчик для випробування – міський пляж. Там одягнений чоловік "зомліває" поряд із відпочивальниками та навіть рятувальниками – і падає на пісок. Однак на людину ніхто уваги не звертає, навіть жінка, що засмагає в кількох метрах. Помічники не витримують і через п'ять хвилин ідуть до рятувальників – кажуть, що неподалік лежить людина без тями. "Я зрозуміла, я зараз підійду", - відповідає одна з працівниць пляжу. Рятувальниця підходить без поспіху та питає про самопочуття. Згодом твердить, що одразу підійшла і підозрювала сонячний удар. Ольга запевняє – такий випадок перший з початку літа.

Проте до місцевої медсестри вже зверталися зі схожими симптомами. Жінка застерігає, що на сонці можна перегрітися і за 15 хвилин. "В основному, люди похилого віку. Запаморочення, головний біль, свідомість можуть втратити", - каже Людмила Бублик. "Я спостерігала, дивилася. Думаю, ну, молодий хлопець, мабуть, трошки зайвого випив. Я би підійшла, якби ще трошки ви полежали", - твердить відпочивальниця Олена Чуприна.

Стрибки у воду та блаженний душ: Reuters показало, як тварини борються зі спекою в зоопарку

Повторили експеримент і в одному зі спальних районів столиці. Людей навколо там було менше, проте на допомогу приходять одразу – один з чоловіків побіг по воду. "Повз не пройшов би. Швидку б викликав", - каже Андрій Бурменко. Однак як саме допомагати постраждалим – ніхто із тих, хто кинувся до "зомлілої" людини, не знає.

Відповідь на це дає головний лікар центру здоров'я Отто Стойка. "Перші дії – цю людину якогомога швидше забрати з сонця або створити над нею тінь. Доступ щоб був повітря, давати просто звичайну питну воду – не холодну, не гарячу. І звертатися до лікаря", - розповів він.

Доки термометр показує далеко за 30, бути впевненим у тому, що вам не стане зле на сонці – неможна. Лікарі радять не забувати про головний убір та носити з собою воду. І бути готовим у разі потреби прийти на допомогу комусь поряд.

Кореспондент ТСН Борис Боднарчук

як врятуватися від спеки. інфографіка
ТСН.ua

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: