"Чорниє глаза" та інші наркотики: чи був у цього літа свій хіт

Наша авторка Олена Концевич відчайдушно шукає хіт цього літа.

Ви помітили, що літо майже минуло, а в нас досі немає ненависного всім хіта, який розриває черепну коробку і застрягає на зубах, а позбутися його неможливо, бо він нон-стоп крутиться по всіх забігайлівках? Всього трішечки залишилось, щоб насолодитися пахлавою медовою і закопаними в пісок недопалками, а нас досі не штормить популярний мотив, де «Я тєбя обожаю» або «Увєзу тєбя в Сочі» або, врешті-решт, «Кайфуєм, сєгодня ми с тобой кайфуєм».

«О боже, какой мужчина», він же Літній офігенний хіт – «Л.О.Х.» – це те, що робить усіх відпочивальників єдиними, а усіх туристів попри статус і кількість грошей побратимами. Адже яка різниця – зняв ти сарайчик в комплексі «Баунті» за 50 грн/людина, чи апартаменти в готелі «Чорне море» за піврічну зарплату – ти приречений на один і той самий музичний антураж 7 днів на тиждень, 24 години на добу, куди б ти не пішов. Без цієї єдиної і неповторної пісні і кукурудза на пляжі не така солодка, і чурчхела не тої довжини і консистенції. Приїхав ти з компанією, чи сам – не обійдешся без Могутнього літнього хіта, адже під що ти сваритимешся зі своєю дівчиною? Під що вона потім плакатиме на нічному пляжі? Як ти зможеш підчепити локальних гарячих довгоногих красунь? Як зможе тебе обдурити власник місцевого шинку «Наяда» Рафік, якщо не споїть тебе паленою горілкою під «ах какую женщіну»? А дискотеки?! Власник будь-якої з них вмикав в колонках «Сєдую ночь», і збирав на неї ласих до незрілої романтики п’яненьких, як мух на липучку. 

А що ми маємо тепер? Безликі, нікому не цікаві пластмасові хіти, котрі забуваються одразу, як вимкнув радіо. Всілякі Макси Барскіх, Насті Камєнскіх. І не треба мені про «Попу как у Кім» – цим культурним силосом не хоче годуватись навіть останній гопник з одеського Поскоту. 

Вечериночка, вечериночка,

Ребята танцуют, хоть не умеют,

Вечериночка, вечериночка,

Хотела б поверить, хотел бы поверить, –

Ось чим годують нас на місцевих пляжах під кислий мохіто із зав'ялих лимонів. Я б сказала більше – рєбята навіщось ще й співають, хоч і не вміють. А пуття з цього – ні розуму, ні серцю. Під «влажний пляжний двіж» не хочеться стрибнути заради коханої з пірса, не хочеться зустрічати сонце на байдарках, не хочеться купатися в фонтані, ризикуючи нарватись на стражів порядку. Хоча, я тут бідкаюсь, а забула начисто, що звання заслуженого артиста України нещодавно отримав той самий Потап, людина, яка пише пісні про «танцюй тьотя, а-тя-тя» і про середній палець. І не те, щоб воно й погано, на кожен товар свій покупець, але коли вам вчергове захочеться трохи заплакати над убогістю дебільних хітів, котрі нав’язують нам на сучасних пляжних вечірках, подумайте про те, що ми їх, очевидно. заслужили

Але чорт уже з тьотьою атятяю – де вони, літні хіти на всі часи й народи?! Де вони, наркотики наших пляжних невтомних ночей, коли п’ється дешеве місцеве вино і купається голяка, а потім всі довго шукають в темряві свій одяг, загублений десь на косі? Чому довбані «Чорниє глаза» я «вспомінаю-уміраю» навіть сьогодні, років 15 після того, як вони були модними, і нічим їх не заміниш? Тому що і «глаза», і «Льолік-сонце», за якого хтось не хотів іти заміж, і їм подібний угарний шлак – то було наше колективне несвідоме, ми слухали примітивну мелодію і знали, що завтра знову прийдемо їсти дрібні креветки під кисле пиво, купатися в брудній воді і радіти життю. Сьогодні ми слухаємо дорослу рафіновану музику або однотипні безкінечні ремікси, п’ємо дорогий брют і з сумом розуміємо, як неприпустимо ми подорослішали. А дебільні пісні про «літні ночі» залишились десь позаду з такою ж дебільною, але такою веселою юністю.

Любі, дорогі. Якщо ви знаєте якийсь хіт цього літа – прошу, поділіться. Якщо він українськомовний – за це буде окрема подяка. Замучила ностальгія, а літо ж минає. Не дайте засохнути під Дорофєєву в оточенні омарів і сорокалітніх коньяків і таких же мужиків. Напишіть мені – Олені, в Одесу, до запитання. Дуже чекаю.

Читайте також: Жінка, яка захищала монстра

Залиште свій коментар

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин