Дейтинг-вигорання: скільки невдалих побачень можна пережити без шкоди для психіки

Невдалі побачення можуть повторюватися нескінченно. У якийсь момент потрібно зробити перерву і все обміркувати.

Всі ми чули про професійне вигорання на роботі, коли нічого не тішить, люди дратують, роботу ти ненавидиш і мрієш звільнитися. Однак мало хто здогадується, що в наші дні з'явився інший тип вигоряння — від дейтингу. Начебто це та сфера життя, яка не повинна напружувати і дратувати. Побачення — це завжди романтика, кафе, листування.

Однак, коли це все затягується на довгі місяці і роки, а одне невдале побачення слідом за іншим, то починає страждати психіка. Зникає драйв, профілі перегортаються на автоматі, а надія зустріти багатого, щедрого і симпатичного чоловіка молодшого від пенсійного віку зникає. Побачення забирають час, емоції, а у чоловіків — ще й гроші. Якщо чоловік починає спілкування з вами в Інтернеті з негативу і розповідей про те, як йому не щастило останні роки з жінками в Україні або його країні, про те, які вони корисливі і так далі, то у нього вже "підгоріло".

Деякі мої знайомі, втомлені від пошуків прекрасного, щедрого принца або казкового папіка, який в одну мить виконає всі їхні мрії, починають вже в перші хвилини спілкування на сайті або на зустрічі вимагати дорогих подарунків, ресторанів або повідомляти суму місячного утримання, на випадок якщо зав'яжуться серйозні стосунки.

Ви колись спостерігали істерику жінки, якій після побачення не дали грошей на таксі? А що якщо у неї таких побачень було десять чи двадцять? Або вона сходила на триста побачень, але так нікого і не зустріла. Їй вже потрібна допомога психолога. Людина відчуває байдужість, почувається негарною, нецікавою протилежній статі, прокручує в голові знову і знову епізоди невдалих зустрічей, діалогів з божевільними і жадібними кавалерами.

- Я втомилася від безглуздих побачень ... — написала я в соцмережі кілька років тому.

- Розумію. Те ж саме і зі мною, — прокоментувала мій запис незнайома дівчина.

Нещодавно читала статистику-дослідження про те, що ж люди шукають на сайтах знайомств. Виявилося, що приблизно половина з них шукає не взаємини, а тим більше не секс (таких невеликий відсоток). Вони шукають з ким поговорити. І часто після цього самого "поговорити" до реальної зустрічі так і не доходить. І всі ці сотні разів на побаченнях, будь то звичайні сайти знайомств або шлюбні агентства, мені доводилося розповідати завчені історії, усміхатися, брехати. Адже кохання — це кохання, а побачення частіше схожі на співбесіди.

- Знаєш, нещодавно був на побачення з дівчиною і не міг зрозуміти, навіщо вона прийшла. Вона мовчала, — сказав недавно знайомий.

- Може, вона хотіла поїсти, — припустила я, згадавши, що це один з основних мотивів для походу на побачення для більшості моїх знайомих жінок різного віку.

- Вона практично не їла, — відповів він. Хто знає, може, це було її двохсоте побачення за рік, і вона морально втомилася.

Цього літа після кількарічної перерви в особистому дейтингу, після самотнього і нудного карантину вдома, смакуючи самотню смерть від коронавірусу і швидку старість, я зареєструвалася на міжнародний сайт знайомств, де не була 4 роки. І, на мій подив, мені тут же написав італієць, пластичний хірург на ім'я Джузеппе. Він їхав до Києва вперше і хотів зустрітися. Я його одразу впізнала, а він мене ні.

Минулого разу його звали Ніколас, і він все так само збирався приїхати до Києва в гості до відомого пластичного хірурга, колишнього чоловіка однієї співачки. 2020-го він писав ті ж запитання, що і 4 роки тому, розповідав те ж саме про себе. Я з ним так і не зустрілася, адже я його вже бачила одного разу, і після нашого побачення в кафе він просто пропав.

Класичний випадок такого "вигорання" — це чоловік, якого моя сусідка нещодавно зустріла в метро. Він намагався познайомитися і кричав їй услід:

- Знайди мене на сайті знайомств N.! Я Олександр, 43.

Загалом, для багатьох сайти знайомств — це вже такий спосіб життя, до якого вони звикли за роки і десятиліття. І чим далі, тим більше буде таких людей. Можливо, з'являться спеціальні детокс-програми c психологами або санаторії для людей, де вони будуть відпочивати від невдалих побачень.

Читайте також: Дейтинг майбутнього: самотня старість скасовується

Залиште свій коментар

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Новини партнерів