Якщо дуже різко піднявся: як нас травмує світ багатства і розкоші

Дуже складно вижити в реальному світі, якщо відчуваєш, що гідна більшого, особливо якщо одного разу бачила це більше.

Останніми роками моя робота складається із спілкування з європейцями і іноді жителями Північної Америки. Часто дуже заможними. Перед карантином була в Берліні у робочих справах. Наш гід проводив нам екскурсію містом.

- А тут "Бентлі" їздять? На чому їздять багаті люди? — запитала колега, побачивши з вікна нашого автомобіля, в якому ми досліджували пам'ятки міста, звичне для київських вулиць авто.

- Німці не їздять. Це може бути іноземець. Типовий німецький мільйонер їздить на звичайному німецькому авто і має колекцію антикварних автомобілів. Або, наприклад, це може виявитися дивний чоловік незрозумілого віку з божевільною зачіскою на велосипеді. Це якраз і буде типовий берлінець-мільйонер, — відповів гід.

Я багато раз помічала розбіжність іноземної ментальності з нашою. Особливо коли спостерігала за спілкуванням іноземців з жителями Києва. І це попри те, що наші люди вже давно почали їздити за кордон. Ніби як повинні були вже асимілюватися з європейською культурою.

Знаєте це відчуття, коли ти сидів або лежав, а потім різко встав? У деяких — а, втім, у багатьох — голова може піти обертом від різкого підняття. Відбуваються якісь фізіологічні зміни, кров приливає до скронь, і в очах темніє. Те ж саме часто відбувається з людьми в соціальному плані, особливо в таких пострадянських країнах, як Україна, де велика частина населення жила і живе бідно, а різке піднесення соціального і матеріального статусу змушує голову йти обертом. А в нашій ментальності і сучасній українській реальності у 90% людей воно різке.

Я іноді зустрічаю під час робочих справ дівчат із такою ж проблемою. Все було добре, жила скромно на околиці з мамою, поки пару раз хтось її не звозив в Монако і не зміг покатати на яхті. Вона знайшла нових подруг, а з колишнім оточенням розірвала всі зв'язки.

Кілька разів виїхавши у робочих справах до Дубая на яхту, розумієш, що громадським транспортом ти користуватися вже не можеш, а їздиш тільки на таксі. Ти тепер носиш тільки бренди, а речі "ноунейм" — дуже зрідка. Але у тебе винаймана квартира на околиці і постійні кредити. І батьки в Краматорську. І тобі 35 років.

Або ще історія. Ти росла з сестрою в селі з городом і вранці збирала курячі яйця в сараї. Прості сільські люди. Їздила щовихідних до батьків, після того як перебралася до столиці, щоб полоти город і допомагати по господарству. Потім кілька років попрацювала помічницею очільника області, тому що, по-перше, пощастило, а по-друге, мала гарну фігуру і була молодою. Побачила новий світ, з'їздила за кордон, їла в дорогих столичних ресторанах. І зрозуміла, що варта більшого. У тридцять стала учасницею або переможницею конкурсу типу "Міс Європа Готель Конкорд". Рибу вже їси не за 300 гривень, а за 3000 гривень за порцію. Кажеш скромному європейському мільйонерові, який просто шукає серйозних стосунків і таких, як ти, бачив вже не один десяток, що коробка шоколаду в подарунок, привезена зі Швейцарії чисто символічно, не гідна тебе. Ти не їси шоколад, якщо він коштує дешевше 100 євро за упаковку.

Всі ми таких знаємо. Всі ми їх бачили. А хтось із читачів ними і є.

До речі, окремого обговорення варті охоронці, помічники і водії багатих людей в Україні. Зі мною на одному сходовому майданчику живе такий водій 60+. Він дуже пафосний, хоча у нього звичайна квартира і дуже звичайна літня дружина. Деякі з них мають приголомшливий вигляд. Їхні боси — ніщо, плюгавці, порівняно з цими красенями,  які одягнені з голочки в дорогі бренди, нові туфлі і грають біцепсами на спортивному тілі. Дівчата шикуються в чергу, адже часто вони просто не розбираються, чим займається помічник нардепа або радник міністра, скільки заробляє. Адже він стоїть такий біля дорогого авто або летить в маленькому, дорогому літаку свого боса, публікує фото розкішного життя в соціальну мережу і випромінює сяйво, енергетику багатства. Ну хто не захоче з таким вступити в стосунки? Вони чимось схожі на тих людей, що люблять дивитися на мистецтво і слухати класичну музику. Їх очі світяться від споглядання прекрасного. Тут вони теж світяться, але від споглядання іншого і іншим світлом.

Мало хто може зберегти здоровий глузд у  разі зіткнення зі світом розкоші. У якийсь момент починає здаватися, що це авто, костюм і літак належать тобі. Ти цього вартий. Увага дівчат — це теж все ти, це твоє, це для тебе.

Ясна річ, якщо тусуватися в колі багатих, то переймаєш їхню манеру спілкування, звички, навіть енергетично просочуєшся цим всім. Не переймаєш тільки рівень доходу, а рівень інтелекту — тим більше ні. Все з'ясовується дуже швидко, коли красень або красуня відкривають рот і починають говорити.

Загалом, якщо різко піднятися, то можна і померти від інсульту. Особливо в столиці. Особливо, коли літаки перестали літати або звільнили з роботи. Шлях до успіху дуже тернистий і непередбачуваний.

Читайте також: Дейтинг майбутнього: самотня старість скасовується

Залиште свій коментар

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин