Якщо ви помітили, що ваша дитина ходить навшпиньки і не стає на п’ятку, це може бути як симптомом можливого захворювання нервової системи, так і варіантом нормального розвитку.
Дитяча неврологиня Ольга Топоркова розповіла своїм підписникам, якою може бути причина того, що діти ходять навшпиньки, і чи варто через це хвилюватися. Важливо розуміти, що така поведінка може бути викликана різними причинами.
В деяких випадках діти намагаються спиратися на носочки через невелику м’язову напруженість або незвичний стиль ходьби, який часто зникає з віком. Це може бути просто етапом розвитку, особливо якщо дитина почала ходити нещодавно і ще навчається координувати свої рухи.
Причини того, чому дитина ходить навшпиньки:
- М’язова напруженість чи гіпертонус – це стан, коли м’язи нижніх кінцівок перебувають у постійному напруженому стані, тому дитина фізично не може стати на п’ятку.
- Сенсорна чутливість. Деякі діти мають сенсорні порушення чутливості і їм неприємно ходити на повній стопі.
- Діти можуть ходити навшпиньки під впливом емоцій. Це може бути норма, проте може вказувати на збудливу нервову систему.
- Крім того, ходіння навшпиньки може бути проявом аутизму чи інших порушень психічного розвитку дитини.
Якщо такий спосіб ходьби зберігається протягом тривалого часу або супроводжується іншими симптомами, як-от порушення балансу, координації чи м’язова слабкість, це може свідчити про можливі проблеми з нервовою системою або м’язовим тонусом. В таких випадках важливо звернутися до лікаря для детального обстеження.
Лікар може провести комплексну діагностику, включно з фізичним обстеженням, і за необхідності – додаткові дослідження, щоб визначити, є це відхиленням від норми чи воно має патологічну природу. Лише на основі цих даних можна зробити обґрунтовані висновки та вжити відповідних заходів для корекції ситуації.
Читайте також:
- Як безпечно охолодити дитину у спеку: поради неврологині
- Як ґаджети впливають на розвиток нервової системи дитини: розповідає лікарка-неврологиня
- Що робити, якщо дитина скрегоче зубами: поради неврологині