Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Чому у дитини йде кров носом

Навесні організм малюка ослаблений, і часто загальна слабкість імунітету дає про себе знати носовими кровотечами. Як з цим боротися, нам розповідає лікар-педіатр, неонатолог клініки «Педіатр» Михайло Соколовський.

Дійсно, весняний гіповітаміноз – найрозповсюдженіша причина носових кровотеч. За нестачі в організмі вітамінів, особливо C та A, судинна стінка стає крихкою і ламкою. При цьому будь-яке фізичне навантаження може викликати підвищення артеріального тиску і, як наслідок, розрив судин і кровотечу з носа.

Причиною частих кровотеч також можуть бути хронічні захворювання лор-органів, передусім хронічної нежиті. За частих лор-захворювань слизова оболонка носа стоншується, і ламкість судин збільшується.

Стоншує слизову оболонку і сухе повітря в приміщеннях. Якщо ви часто користуєтеся обігрівачами, мало провітрюєте і зволожуєте приміщення, де перебуває дитина, у неї можуть початися носові кровотечі.

До причин, через які може йти кров з носа, зараховують ще й підвищення артеріального тиску. Так виявляється вегето-судинна дистонія або ендокринні порушення.

 

Що робити, якщо у дитини час від часу йде носом кров?

Такі явища – привід для відвідування педіатра. Він визначить причину і порадить необхідні заходи: або зволожувати повітря в приміщенні і обробляти слизову оліями, аби уникати пересихання, або шукати причину підвищення артеріального тиску. Якщо кровотеча невелика і більше не повторювалася, звісно, не варто одразу бігти до лікаря. Але все ж скажіть про це вашому педіатру, коли вчергове потрапите до нього на прийом.

Из носа кровь
Getty Images/Fotobank

Перша допомога за носової кровотечі

Підніміть дитині голову і покладіть холод на ділянку основи носа. При цьому не можна:

– намагатися зупинити кров, закладаючи тампони в ніс. Так можна ще більше пошкодити слизову оболонку;

– висякувати ніс дитині. У цьому разі тромб, який утворюється на розриві судини, зірветься, і кровотеча посилиться.

Найчастіше носові кровотечі швидко зупиняються, якщо немає серйозної причини на кшталт підвищення внутрішньочерепного тиску або хвороб лор-органів. Але якщо в перші 2-3 хвилини кровотечу зупинити не вдалося, потрібно викликати швидку допомогу.

До чого призводять часті носові кровотечі

Якщо у дитини часто йде носом кров, слід боятися хронічної анемії. Навіть якщо у дитини кровотечі зупиняються швидко, все одно потрібно звернутися до лікаря. Наступна кровотеча може не зупинитися так швидко, що призведе до зниження гемоглобіну. Навіть наявність червоних кірочок у носі є приводом замислитися. Якщо слизова оболонка пересихає, то в носі вже є мікрокровотечі, а отже, наступним етапом може бути повноцінна носова кровотеча.

 

Як не допустити носових кровотеч

● В раціоні дитини повинно бути більше свіжих овочів і фруктів. Якщо це весна, коли сезонних овочів і фруктів ще немає, слід пропити курс вітамінів, які призначить вам педіатр.

● Часто гуляйте з дитиною на свіжому повітрі, грайтеся в рухливі ігри.

● Якомога частіше зволожуйте і провітрюйте приміщення, де перебуває дитина.

Тетяна Корякіна

Дякуємо за допомогу в підготовці матеріалу лікарю педіатру, неонатологу клініки «Педіатр» Михайлу Соколовському, pediatria.com.ua

 

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції