Фізична активність під час відпочинку: цікаві рухливі ігри

Дата публікації
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Фізична активність під час відпочинку: цікаві рухливі ігри

Credits

Рухливі ігри - дієвий метод навчання, виховання, фізичного розвитку. Згадайте українські народні ігри, можливо, вони зацікавлять вашу дитину.

Вихователька дитячого садочка із 25-річним стажем Тетяна Ільяшенко розповіла, як грати з дитиною в рухливі ігри. 

Гра “Гречка”

Дитина згинає ліву ногу в коліні, підтримує її лівою рукою, правою тримається за дорослого, якщо дитина маленька, може стрибати на двох ногах. Для старших ускладнення: двоє дітей, вільні руки кладуть на плечі одне одному. Стрибаємо на одній нозі, проговорюємо слова, поки хтось не стане на дві ноги.  

Ой, чук, гречки,

Чорні овечки.

А я гречки намелю,

Гречаників напечу.

Потім ногу міняємо. Враховуйте вік дитини, вибирайте варіант від простого до складнішого - це правило основне для кожної гри.

Гра “ У річку гоп”

У нашому разі “У море гоп”, стрибаємо у воду.

“На берег гоп”,  стрибаємо назад.

Увага: якщо повторюємо фразу вдруге, всі стоять на місці.

Гра “Битва мушель"

Назбирайте маленьких морських мушель. Два гравці, беремо одну мушлю, кладемо на великий палець і штовхаємо її в напрямку “противника”, докладаючи зусиль, тиснемо, поки одна з мушель не тріснула, або в ній утворилась дірочка. Залиште черепашку, яка перемогла на згадку. А з черепашок з дірочками створить гавайське намисто, браслети на руку, ногу, одягнувши їх на нитку.

Гра “Море хвилюється”

Де ще дитина зрозуміє, як хвилюється море.

"Море хвилюється раз, море хвилюється 2, море хвилюється 3” - діти починають бігати, стрибати, імітують морські хвилі руками.

“Море хвилюється раз,  море хвилюється два, море хвилюється три, морська фігура на місці замри". Правила: ворушитися, розмовляти, сміятися не можна, але правила придумати свої не заборонено, виберіть ведучого. Ускладнення: намалюйте коло на піску, зупинятись треба тільки в колі, розвивайте уважність. Після того як завмерли, треба доторкнутися до дитини або сказати  слово, обране вами на початку гри, починаємо театр пантоміми, дивіться, вгадуйте, яку фігуру показує дитина. Якщо не вгадали, вам придумувати фігуру.

Гра “Летюча тарілка”.

Пластмасовий летючий диск - це спортивний снаряд, називають його “фризбі”. А у нас є паперові тарілки, кидаємо їх, треба упіймати та відкинути, намагаючись не впустити у воду. Після гри не забуваємо віднести все в смітник.

Гра “Влуч у мішень”

Ця гра вимагає уваги, щоб поруч не було людей. Мішенню може бути відерце, яке плаває на воді, паперовий човник. Кидаємо в мішень камінчиком або мушлею. Згодом мішень починає тонути. Набираємо камінці, знову починаємо гру, яка сподобається малюкам і батькам.

Човники з паперу запускаємо на воду, утворюємо руками хвилі, женемо до берега, хто швидше.

Гра "Ловись рибка"

Гра "Ловись рибка"

Гра “Ловись рибко”

Діти роблять озерце, запускають туди воду. Або набрати води в невелику місткість, покласти маленькі іграшки на магнітах, вирізати рибки з паперу. Зробити човники з аркушів. Ця гра приваблює малечу.

Гра “Фантастичні камінці”

Ходіть з дитиною вздовж берега, збирайте камінчики. Потім бігом до вибраного об’єкту, хто перший, і знову спокійно ходимо. Зібрали камінці, відпочиваємо, а дитина перетворює їх на іграшки або цікаві предмети для гри, розмальовує.

На відпочинку малювати маркером, фломастером, крейдою, візьміть додому кілька камінців та скористайтесь фарбами. Ось таких “монстриків” намалював Марко.

Ігри у лісі

Гра “Влуч шишкою у ціль”, “Пройди змійкою між шишок”, “Біжіть до дерева, яке я назву”, “Знайди дерево, на якому ростуть шишки, жолуді тощо” Правила тут зрозумілі, але розкажіть як треба поводитись у лісі.

Діти живуть у світі гри, фантазії, творчості. Придумайте разом гру, в яку будуть грати діти через 10 років! Дайте назву. Запишіть ваші пригоди.

Рухливі ігри покращують настрій, розвивають фізично, згуртовують, об’єднують. Використайте можливість повернутися у дитинство.

Читайте також: Як зрозуміти, чи готова психологічно дитина до школи

Наступна публікація