Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Геть підгузок: у якому віці та як привчати дитину до горщика

Геть підгузок: у якому віці та як привчати дитину до горщика

До якісних підгузків, як до всього гарного та зручного, дуже швидко звикають як самі діти, так і їхні батьки. Правда, коли дитині вже перевалило за два роки, бабусі-дідусі починають бідкатися, мовляв, час би вже дитині привчатися до горщика, адже вже немаленька. Он сусідський хлопчик Дмитрик вже в півтора року сідав на горщик. І тата-мами зрештою погоджуються, що дійсно, час дитині відвикати від підгузків, тим більше, що незабаром до дитячого садка. Але як це зробити? Сім'я зазвичай приходить до спільного рішення: з настанням літа треба братися за важливу справу.

Головне – терпіння й позитивний настрій

Літо – благодатний для цього час, оскільки прати і сушити дитячі речі доведеться чимало. Головне – запастися терпінням і налаштувати себе на те, що одразу нічого не буває, до мети доведеться йти поступово і в жодному разі не можна лаяти дитину, а тим більше на неї кричати. Інакше всі зусилля будуть марними.

Потрібно пам'ятати, що у кожної дитини – свій характер, свій рівень розвитку, тому до кожної потрібний свій підхід і час на звикання до горщика. Навіть у 5-6 років трапляються казуси з мокрими штанами і простирадлами, не кажучи вже про дітей молодшого віку. За твердженням дитячих лікарів, до півтора року дитина не може усвідомлено контролювати процес фізіологічного випорожнення, тому до цього моменту дитину краще не мучити. Адже йдеться не про дресирування, заснованого на звукових інстинктах (роби "пісь-пісь"), а про розуміння того, що, коли хочеться в туалет, треба сідати на горщик. Можна й на унітаз, але до нього привчити набагато складніше: потрібно постійно підтримувати дитину, щоб не впала, та й страшнувато дитині залазити на таку собі споруду, в якій дзюрчить вода.

Як зрозуміти, що дитина готова розлучитися з підгузком?

По-перше, вона повинна самостійно ходити, грати з іграшками (возити машинки, будувати гараж, годувати ляльок...), тобто в неї повинна бути розвинена моторика, а ще чудово розуміти, що тато з мамою від неї хочуть. Словом, дитина має досить подорослішати для важливих змін у своєму житті. А по-друге, вона повинна прокидатися в ліжечку сухою. Якщо не завжди, то часто. Це один з важливих показників того, що нервова система досить дозріла, щоб дитина могла себе контролювати. Такий момент настає у кожного в свій час, але зазвичай у два з половиною роки.

Пограйте "у горщик"

Привчати до горщика найкраще в ігровій формі. Це буде ненав'язливо і навіть весело. Наприклад, можна надіти підгузок на великого зайця, а через деякий час повідомити, що заєць його намочив, та ще і забруднив. Зняти з зайця підгузок і викинути в сміттєве відро зі словами: "Зайчик став брудним, він не хоче більше ходити в підгузку. Він хоче на горщик". Для певності можна непомітно для дитини налити в каструлю трохи води, посадити зайця, потім підняти і продемонструвати, що заєць сходив "по-маленькому". А ще ліпше завести для зайця окремий горщик, щоб дитина та її улюблена іграшка одночасно могли на них висаджуватися. При цьому малюка і зайця потрібно обов'язково хвалити, і тоді дитина буде намагатися все робити так, аби потішити батьків.

З дитиною можна поговорити про те, навіщо їй потрібний горщик. Наприклад, розповісти приблизно таке: "Ти з'їв яблуко, воно дуже корисне, але якась частина яблучка, не дуже потрібна, вийде назовні. Тому варто намагатися зробити так, щоб вона потрапила не в штанці, а в горщик".

Дитині має бути зручно і приємно сидіти на горщику, тому ліпше за все купувати його разом з малюком. Нехай він буде яскравим і красивим. І тому, що дитина сама його обрала, вона почуватиметься дорослішою і самостійнішою.

Куди поставити горщик?

Зазвичай горщик стоїть у дитячій кімнаті біля ліжечка малюка, щоб до нього не далеко було бігти. Проте з часом, коли дитина почне звикати до горщика, його потрібно переставити в туалетну кімнату. Дитина повинна розуміти, що свої фізіологічні потреби потрібно справляти не перед очима у всіх, а в спеціальній кімнаті, як і дорослі. Деякі діти прагнуть освоювати унітаз, проте для батьків це набагато важче: треба тримати дитину, щоб не впала, до того ж по кілька разів на день. Тому ліпше всього пояснити, що горщик для маленьких дітей, а унітаз – для дорослих.

Спочатку можна висаджувати дитину на горщик після їжі. Часто буває так, що дитина встає з горщика, який залишається порожнім, а через п'ять хвилин її штани стають мокрими. Це засмучує батьків, проте їм слід бути терплячими і в жодному разі не лаяти дитину. Навпаки, потрібно сказати: "Не встиг на горщик? Нічого, ти обов'язково покажеш нам, що вмієш користуватися горщиком, але трохи пізніше". Деякі батьки, втративши терпіння, погрожують дитині: "Не встанеш з горщика, поки не сходиш!" Це може призвести тільки до того, що дитина зненавидить горщик і стане боятися батьків.

Жодних лямок і застібок!

Зазвичай діти довго знімають з себе одяг, і тому не встигають вчасно сісти на горщик. Батькам треба стежити, щоб на дитині не було зайвого одягу, особливо всіляких лямок, застібок та замочків. Вона повинна навчитися швидко знімати трусики, щоб не витрачати дорогоцінний час. В жодному разі не сваріть дитину, яка ненавмисно схибила повз горщика. Вона сама зазвичай засмучується, а якщо ще й батьки незадоволені, то у неї може розвинутися страх знову схибити.

Не дратуйтеся, якщо ваші спроби привчити дитину до горщика поки ні до чого не привели. Це всього лише означає, що ваша дитина ще не готова відмовитися від підгузка. Почекайте ще якийсь час, перш ніж ставати до чергової спроби. Дитина повинна "дозріти" для такої важливої зміни в житті, і, коли це станеться, їй потрібно всього кілька тижнів на засвоєння "матеріалу", який вже знайомий. Головне – дотримуватися спокою, до всіх невдач ставитися по-філософськи і не засмучувати дитину. Всьому свій час.

Чітайте також: Як правильно зробити зауваження дитині

Залиште свій коментар

Вибір редакції