Що робити, якщо дитина припинила спати вдень

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Багато мам скаржаться, що їх малюки вже в 2-3 роки відмовляються спати вдень. Як реагувати на таку зміну в поведінці дитини?

Скільки дитина повинна спати?

Педіатриня і психологиня дитячого медичного центру "Дитина" Ірина Юрків  відповідає на запитання так:

від 1-го місяця до року дитина повинна спати тричі на день;

від 12 до 18 місяців кількість денного сну можна зменшити до 2 разів;

від 18 місяців до 4-5 років діти можуть спати 1 раз на день;

у віці 5-6 років діти вже не повинні вдень спати.

З чим пов'язана відмова від сну?

Це може бути пов'язане з особливостями характеру дитини або з якимись порушеннями нервової системи, неправильним режимом дня, соматичними захворюваннями (кишкові коліки, спазми, дисбактеріоз).

Потрібно звертатися до невролога?

До невролога слід звернутися тоді, коли дитині сняться нічні кошмари, простежується нічний енурез, рухи або розмови уві сні, дитина часто здригається, а під час плачу шкірні покриви набувають синюшного відтінку.

Чим загрожує 2-річній дитині відмова від денного сну?

Батькам слід шукати причину відмови від денного сну. Це загрожує швидкою стомлюваністю дитини, відмовою від їжі, а в майбутньому - і психічними розладами. Якщо батькам не вдається повернути денний сон, то краще звернутися до дитячого психолога, який допоможе вирішити проблему.

Рекомендації дитячої психологині, кандидатки психологічних наук Наталії Компанець

З погляду дитячого психолога, "безсонний день" у віці 2-3 років небажаний. Що заважає засинати? Часто ми не розуміємо, що це наші ж дії. Простежте за вашою поведінкою з позиції, наприклад, вашої сусідки. Важливі такі моменти:

Час ранкового пробудження. Якщо дитина встає о 7-8 ранку, то до 13-14 години вона вже встигає побігати, погратися і втомитися. Якщо ж вона прокидається після 9 ранку, і при цьому у неї немає активних рухливих ігор до обіду, малюк просто не встигає втомитися до денного сну. Тоді важливо замислитися: як підготувати дитину до дитячого садка, якщо вона не вчиться вставати рано?

Ритуал відходу до сну: що робить дитина під час вкладання або замість? Можливо, перед сном у ліжку – єдиний час, коли мама і дитина розслаблено спілкуються разом. Як спілкуються в інший час?

Стан мами дитини під час укладання. Якщо мама спокійна, важливо відповісти на запитання: це буває тільки в момент укладання або в інший час теж? Якщо мама роздратована від того, що дитина погано вкладається спати, як це виражається? Якщо мама сердиться, дитина може бути неспокійною. При цьому вона може почуватись у небезпеці, тому і не засинає. Якщо це ваш варіант, то потрібно навчитися заспокоюватися. Навіть рахування до 10 іноді допомагає помітити, наскільки наш стан зчитується дитиною. Тут обман не вдасться. Дитина одразу відчує, ви вдаєте, що ви спокійні, чи дійсно спокійні.

Мотивувати дитину до денного сну можна спокійним спілкуванням перед сном, обіцянкою розваг одразу після сну, а перед сном всі розваги урочисто прибираються "відпочити". Можна також побувати з дитиною на прийомі у краніо-сакрального терапевта. Частіше після роботи з ним дитина спить спокійніше.

Корякіна Тетяна

Дякуємо педіатрині і психологині дитячого медичного центру "Дитина" Ірини Юрків dytyna.com.ua та дитячій психологині, кандидатки психологічних наук Наталії Компанець, mir-detej.kiev.ua

Залиште свій коментар

Вибір редакції