Синдром прорізування зубів

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Будь-яке нездужання малюка багато мам схильні списувати на прорізування зубів. Тим не менш необхідно розрізняти, коли симптоми свідчать про синдром прорізування зубів, а коли - про якесь захворювання. Наш консультант – лікар-педіатр, неонатолог клініки "Педіатр" Михайло Соколовський.

Синдром прорізування зубів характерний неспецифічними симптомами, які можуть свідчити як про прорізування зубів, так і про якесь захворювання:

млявість, примхливість, відмова від їжі;

невисока температура (до 38 градусів), при цьому вона легко знижується, якщо дати дитині жарознижувальні препарати, але частіше знижується без якого-небудь втручання;

можна відзначати набряклість слизової оболонки носа, при цьому можуть бути незначні серозні виділення з носа (на відміну від ГРВІ, коли виділення рясні) і виражене утруднення носового дихання. Це пов'язано з набряком ясен під час прорізування зубів;

можливе незначне почервоніння горла за рахунок посилення кровотоку в яснах;

незначне послаблення стулу. Частота стула при цьому, як правило, не змінюється, але випорожнення стають більш рідкими;

під яснами вже видно зуб, що прорізується.

Якщо ви помітили у своєї дитини будь-які з перерахованих симптомів, то краще викликати дільничного лікаря. Якщо у вас свій довірений лікар-педіатр, то проконсультуватися можна і по телефону. Лікар виявить синдром прорізування зубів шляхом виключення. Якщо є ознаки ГРВІ (рясні виділення з носа, висока температура, яка не збивається жарознижувальними, почервоніння в горлі, жорстке дихання в легенях) – це важко списати на зуби. Те ж стосується, якщо симптоми "на зуби" поєднуються з блювотою і проносом. Якщо серед описаних вище симптомів немає зовнішніх виявів прорізування зуба, то це також привід з'ясувати причину нездужання.

Від чого залежить синдром?

У одних дітей зуби виростають безболісно, інші погано переносять період прорізування. Якщо дитина вигодовується нераціонально, при цьому його організм не отримує достатньою мірою всі необхідні вітаміни і мікроелементи, малюк буде мати певні труднощі з прорізуванням. Якщо чогось дитині не вистачає, то організм припиняє ріст зуба. Буває, що зуби ріжуться вже уражені карієсом. Це означає, що організм дав збій. Наприклад, не вистачало кальцію для формування емалі, але організм не призупинив зростання зуба.

Чим допомогти дитині

Якщо малюк болісно переносить прорізування зубів, погано спить і їсть, при цьому у нього підвищується температура, він стає плаксивим, то допомогти йому можуть такі дії:

обробляйте ясна малюка місцевими анестетиками ("Дентол", "Дентинол"), які містять місцевий анестезувальний засіб бензокаїн;

використовуйте засоби, що працюють як жарознижувальні: "Парацетамол", "Ібупрофен". За нормальної температури вони не впливають на неї, але зате мають болезаспокійливу дію;

якщо зуби прорізуються болісно для дитини, варто переглянути систему харчування, щоб зрозуміти, яких компонентів не вистачає організму дитини.

Корякіна Тетяна

Залиште свій коментар

Вибір редакції