Чи можуть квіти рости в кухні, ванній та коридорі

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

У кожному будинку є проблемні приміщення з точки зору мікроклімату: кухня, ванна, коридор. Озеленюючи їх, потрібно обрати найневибагливіші рослини. До того ж варто мати на увазі, що невибагливість буває різною: деякі рослини витримують перепади температури, але пар для них згубний, інші погодяться на вологу атмосферу, але зачахнуть без сонячного світла. Хоча є і рослини-"універсали", здатні не просто виживати практично в будь-яких умовах, але і прекрасно рости.

Кухня: стійкі любителі спеки

ЦВЕТЫ В ПРОБЛЕМНЫХ ЗОНАХ_1
Getty Images

Умови кухні підходять рослинам, які спокійно реагують на постійні в цьому приміщенні перепади вологості і температури. Здебільшого це ті рослини, листя яких захищене щільною глянцевою плівкою. Крім температурного фактора, відіграє роль склад повітря: в кухні найдрібніші частинки жиру і гару осідають практично на все. Але якщо предмети можна просто протерти, очистити ніжні опушені листочки рослин складно. "Законні" кухонні рослини – пеларгонія, кімнатна троянда, фуксія, толстянка, алое, каланхое.

Добре ростуть в умовах кухні багато в'юнких: плющ, сциндапсус, традесканція та ін. Ці рослини для кухні гарні ще й тим, що місця займають небагато – в'язь довгих пагонів декоративно і компактно розташовується на стінах і шафах.

Можна озеленити кухню хлорофітумом – мало того що це дуже живуча рослина, вона ще й буде чистити повітря. Цю ж здатністю мають розмарин і лаванда – регулярно підсівайте ці трав'янисті рослини у ящичок на підвіконні – і красиво, і корисно. А аромат!

У кухні великої площі без побоювань можна розмістити фікус, драцену, плодові деревця (цитрусові, кавове).

Але не варто радіти тому, що рослини "виживають" – якщо ви користуєтеся їхніми послугами, щоб зробити інтер'єр приємним, отже, повинні зробити все, щоб умови їх зростання були якомога кращими. Тому подбайте про гарну витяжку.

Ванна: випробування вологою

ЦВЕТЫ В ПРОБЛЕМНЫХ ЗОНАХ_3
Getty Images

У ванній кімнаті мікроклімат часто нагадує вологі тропіки – з огляду на це потрібно підбирати рослини для озеленення приміщення. Крім того, рослини, батьківщина яких тропіки, не занадто розпещені сонцем – багатьом з них доводиться жити під покровом більш великих рослин. У ванній однозначно приживуться папороті (давалія, нефролепіс), ховея (ця пальма обожнює дихати вологим повітрям), хибні пальми кордилина, драцена. Епіфіти – рослини, здатні поглинати вологу з оточення, теж не проти цього приміщення (тому у ванних кімнатах часто "селять" орхідеї).

Майте на увазі, що у ванній кімнаті на рослини осідають частинки очисних засобів, тому тут також бажані рослини з глянцевим покриттям листя, вимити які нескладно. Філодендрон, фікус, алоказія, маранта, калатея мають саме таке листя.

Коридор: без сонячних променів

ЦВЕТЫ В ПРОБЛЕМНЫХ ЗОНАХ_4
Getty Images

Коридор і хол – приміщення, в яких природного освітлення практично немає або його мало. Але багато рослин згодні на такі умови. Деякі за своєю природою не сприймають яскраве сонце, інші – здатні звикнути до напівтемряви.

Насамперед, зверніть увагу на непримхливі декоративнолисткові: папороть, аспарагус, хлорофітум, сансев'єрію, аспідістру, драцену, сципнапсус, цисус, маранту, фітонії, філодендрон, плющ, монстеру. Ряболисткові види декоративнолисткових втратять свої красиві смуги і плями, але на тому все.

Звичайно, квітучим рослинам в коридорі або холі важкувато: сонячне світло стимулює закладання бруньок цвітіння. Але сенполія, антуріум, цикламен, бегонія, гібіскус, зігокактус, гарденія, лігуструм, абутилон, гусманія цвістимуть і тут. Не так рясно і яскраво, але все ж.

Якщо доступу сонячних променів в ваш коридор зовсім немає, а озеленити його хочеться, використовуйте доосвітлення. До речі, сьогодні можна не майструвати його самостійно, а купити спеціальні декоративні пристосування, які прикрасять приміщення, і рослинам допоможуть.

Рослинам, які "проживають" в проблемних з точки зору мікроклімату приміщеннях, час від часу потрібно давати "відпустку": виносити їх у більш сприятливі умови (в теплу пору року – на балкон). Цей так званий вахтовий метод допоможе рослинам відновити сили і стати ще гарнішими. Тільки майте на увазі: не можна одразу ж розташовувати на яскравому сонці ті рослини, які перебували в затіненні, – у них вже змінився обмін речовин. Тому привчати їх до "хорошого", як не дивно, доведеться поступово, першим часом притіняючи.

Ольга Маріуц

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції