Коли краще поливати квіти

Коли краще поливати квіти

Коли краще поливати квіти / Фото: Credits

"Золотий час" – це найоптимальніший період для поливання рослин, щоб забезпечити їхнє комфортне зростання та цвітіння у вашому саду.

Догляд за рослинами – це не лише частота поливання, але й час, коли ви його робите. Том в Express поділилися зі своїми читачами корисною та цікавою інформацією, коли ж саме буде той комфортний для рослин час поливання, адже іноді екстремальна спека змушує ваші рослини боротися за виживання.

Велика кількість рослин почуваються комфортно за температури до 20°C, а коли вона підвищується, вони починають страждати. Поливаючи їх у правильний час доби, ви можете допомогти їм пережити хвилі спеки та забезпечити їхнє цвітіння.

Влітку рослини не люблять опівденне поливання. Це пов’язано з високими температурами та прискореним випаровуванням води в середині дня, що може зменшити ефективність поливання і сприяти стресу рослин. Вода швидко випаровується, висушуючи ґрунт і позбавляючи рослину кисню.

"Золота" година поливання

Ідеальним часом поливання ваших рослин буде ранок або вечір, коли сонце щойно зайшло. Поливання ввечері – найкращий час, оскільки він дозволяє рослинам поглинати більше води та зменшує рівень випаровування, що забезпечує ефективніше використання вологи.

Однак садівникам варто пам'ятати, що у вологу погоду мокрий ґрунт приваблюватиме велику кількість слимаків. Тому важливо направляти воду безпосередньо на ґрунт, щоб уникнути надмірної вологи на поверхні, яка може сприяти розповсюдженню цих недругів вашого саду.

Якщо рослини потребують рясного поливання або погода особливо спекотна, просто поливайте їх ще й рано-вранці.

Скільки необхідно води

За спекотної погоди може здаватися доцільним підтримувати ґрунт вологим через поверхневе поливання. Однак важливо врахувати, що такий метод матиме свої недоліки. Це поливання не завжди досягає глибших шарів ґрунту, що може призвести до того, що коріння рослини не зможе розвиватися вглиб.

Корені рослин можуть залишатися поверхневими, шукаючи воду на близькій відстані, а це зробить рослину вразливішою до стресу від "засухи" та температурних змін. Тому поверхневе поливання може бути корисним для тимчасового зволоження, для забезпечення здорового розвитку рослин у спекотну погоду, проте краще орієнтуватися на глибоке поливання, яке дозволяє воді досягати коренів.

Такий підхід стимулює коріння рослин розвиватися глибше, щоб знайти залишки води, навіть коли поверхня ґрунту здається сухою. Це допомагає створити стійкішу кореневу систему, яка краще витримує спекотні умови та забезпечує рослинам тривале зволоження.

Загальне правило для поливання квітів та овочів полягає в тому, що їм потрібно приблизно 2,5 см води на тиждень. У спекотні літні місяці цей обсяг води може бути подвоєно, щоб забезпечити рослинам достатнє зволоження в умовах високих температур і збільшеного випаровування.

Не заливайте рослини

Рослинам може бути важко, коли ґрунт стає занадто сухим, але вони також не переносять надмірного зволоження. Коли коріння рослин постійно перебуває у воді, це може призвести до недостатнього надходження кисню, що викликає стрес і може призвести до гниття коренів. Оптимальне зволоження ґрунту забезпечує рослинам необхідну вологу без застою води.

За спекотної та вітряної погоди поверхня ґрунту може здаватися сухою, але знизу вона все ще може бути вологою. Тому надзвичайно важливо перевіряти ґрунт перед поливанням, щоб переконатися, що ви не заливаєте рослини.

Для того, щоб перевірити вологість ґрунту, використовуйте дерев’яну паличку. Засуньте її на кілька сантиметрів у ґрунт, потім витягніть і подивіться. Якщо на ній залишилися крихти землі, все гаразд, та якщо на ній нічого немає, земля суха і треба її поливати.

Читайте також:

Повʼязані теми:

Наступна публікація