За допомогою кількох простих методів можна зберегти насіння з вашого врожаю та використати його наступного року. Це не тільки економить кошти, але й робить ваші рослини стійкішими до навколишніх умов, що сприяє їхній кращій адаптації та врожайності.
На сторінці Nettles&Petals розповіли про важливість такого методу та які рослини можна легко виростити повторно.
Бобові
Зберегти насіння бобових нескладно — достатньо дозволити деяким з найбільших стручків повністю дозріти на рослині. Коли вони пожовкнуть і стануть сухими, їх можна зібрати та зберегти. Якщо у вашому регіоні вологий клімат, стручки краще підсушити у приміщенні, повісивши їх у сараї, наприклад, на кілька тижнів, щоб уникнути появи цвілі.
Після повного висихання відкрийте стручки та зберігайте насіння у сухому, прохолодному місці до наступного сезону. Це чудовий спосіб забезпечити себе свіжим насінням на довгі роки, яке буде пристосоване до вашого клімату.
Картопля
Картоплю також можна виростити повторно з попереднього врожаю та цей процес напрочуд простий. Під час збирання врожаю відберіть кілька гарних, середніх за розміром картоплин, які стануть майбутнім матеріалом для садіння. Протягом зими зберігайте її в мішку чи паперовому пакеті в прохолодному, сухому й темному місці.
Навесні, коли настає час садіння, просто викладіть картоплю на підвіконня, щоб вона почала проростати, а потім посадіть у ґрунт.
Часник
Часник дуже легко виростити та він чудово підходить для збереження. Восени збирайте цибулини, коли вони дозріли, а їхнє листя пожовкло. Після збирання дайте їм добре висохнути та зберігайте кілька найбільших цибулин у сухому прохолодному місці.
Навесні чи пізніше восени розділіть ці цибулини на окремі зубчики та посадіть їх просто в ґрунт. Так ви забезпечите себе запасом часнику, який буде краще пристосований до умов вашого саду.
Чорнобривці та календула
Чорнобривці та календула — це ідеальні квіти для краси саду та залучення корисних комах. Вони також дуже легкі у вирощуванні та збереженні насіння. Щоб забезпечити себе новими квітами на наступний сезон, просто дайте цьогорічним квітам дозріти та висохнути на рослині.
Зберіть насіння, висушіть його, та зберігайте до наступного року. У вас буде набагато більше насіння, ніж потрібно для садіння, тому можете поділитися цим багатством з друзями та родиною. Це не лише збереже ваш сад квітучим, але й стане приємним подарунком для близьких.
Чому варто вирощувати рослини з власного насіння
Збереження насіння та повторне його садіння має чимало переваг. По-перше, це значно зменшує витрати, адже вам не доведеться щороку купувати новий посадковий матеріал. Крім того, рослини, вирощені з насіння, що зберігалося з вашого власного городу, з часом краще пристосовуються до умов місцевого середовища, стають стійкішими та більш продуктивними.
Читайте також:
- Як допомогти перцю чилі перезимувати: гарні поради садівника
- Час, коли треба обрізати дерева: поради експерта
- Їх ви точно не вбʼєте: 5 найживучіших домашніх рослин