Вживіть заходів щодо захисту цих популярних рослин восени, перш ніж температура різко впаде, і вони повернуться навесні здоровими й сильними.
Підготовка до зими – це процес захисту певних садових рослин від суворої зимової погоди. Хоча необов'язково захищати всі ваші рослини від низьких температур, більш вразливі сорти виграють від цього додаткового кроку. Захист рослин восени, до настання заморозків, гарантує, що вони залишаться здоровими і добре зростатимуть навесні.
У GardeningKnowHow назвали рослини, які потребують особливої уваги під час підготовки саду до зими.
Підготовка до зими багаторічних рослин може здатися складним завданням, але в сильні морози це може врятувати їм життя. Ви можете уникнути багато клопоту з підготовки саду до зими, висаджуючи лише морозостійкі рослини, які відповідають вашій кліматичній зоні. Але у більшості садівників є теплолюбні рослини, яким піде на користь невелика підготовка до зими.
Ці сім груп рослин будуть вам вдячні за невеликий додатковий захист перед заморозками.
Молоді дерева
Утеплення молодих дерев, особливо фруктових, може бути корисним для захисту їх від холодної погоди. Найкраще зробити це до перших заморозків, але, безумовно, до перших сильних морозів. Найголовніше – уникати обрізання, яке може призвести до нового зростання, пошкодженого низькими температурами.
Обгорніть нижню частину дерев. Це запобігає пошкодженню від замерзання і відтавання.
Ще один хороший спосіб захисту молодих дерев від холоду – створити конструкцію навколо стовбура за допомогою кілочків. Оберніть кілочки мішковиною або пластиком. Як альтернативу, створіть конструкцію з дротяної сітки та наповніть її листям.
Троянди
Продовжуйте поливати їх протягом усього сезону, але припиніть підживлювати за шість тижнів до дати перших заморозків у вашому регіоні. Обріжте всі пагони, які мають вигляд хворих або загиблих.
Приблизно під час або одразу після перших заморозків мульчуйте кущі троянд до з'єднання між підщебою та головним стеблом. Якщо у вашому регіоні дуже холодно, обгородіть невеликі кущі троянд сіткою або клітками та наповніть листям чи соломою для додаткового захисту.
Якщо ви вирощуєте плетисті троянди, пригніть їх до землі і накрийте листям або іншим типом мульчі.
Трави
Багато трав переживуть кілька заморозків, що дасть вам триваліший урожай. Базилік – одна з трав, яка не виживе, тому зберіть його до перших заморозків або занесіть до приміщення.
Трави, які можуть зимувати, як-от орегано та петрушка, якщо забезпечити їм невеликий захист, продовжать свій вегетаційний період. Вкривайте їх вночі, коли очікуються заморозки. Підійде просте простирадло, але ви також можете використовувати укриття для рослин або рядів. Петрушка особливо витривала і часто переживає заморозки без захисту.
Ягоди
Для ягід і дрібних плодів корисна деяка зимова підготовка, яка знизить ризик пошкодження холодом та покращить урожайність наступного року. Мульчуйте рослини полуниці і не поспішайте розкривати їх навесні. Надто рання дія низьких температур може пошкодити бруньки.
Обрізайте стебла малини та ожини восени, щоб зменшити пошкодження від холоду. Ягоди наступного року розвиватимуться на нових пагонах. Захистіть кущі чорниці мульчею, щоб ізолювати коріння. Обгорніть молоді кущі пластиком чи мішковиною, якщо у вас дуже холодні зими.
Багато сортів винограду морозостійкі, але якщо у вас ніжніший сорт, пригніть лози до землі і покрийте їх ґрунтом і мульчею.
Багаторічні рослини з поверхневою кореневою системою
Якщо ви вирощуєте багаторічні рослини, які підходять для вашої зони морозостійкості, вони мають пережити зиму. Однак незважаючи на морозостійкість, деякі багаторічні рослини мають неглибоке коріння і вразливі до морозу. Коливання температур взимку призводить до циклів замерзання-відтавання. Повторювальне розширення і стиснення ґрунту виштовхує крону, а іноді й коріння рослин із землі, завдаючи значних збитків.
Мульчуйте ґрунт навколо багаторічних рослин з поверхневою кореневою системою на глибину близько 10 см, щоб захистити їх від цього явища. Добре дренований ґрунт також допомагає мінімізувати ризик. Поганий дренаж призводить до заболочування ґрунту, який з більшою ймовірністю замерзне і відтане кілька разів протягом зими.
Деякі приклади багаторічних рослин з неглибоким корінням, які можуть виграти від мульчування, включають коралові дзвіночки, кореопсис, маргаритку Шаста, яглицю, півонію і бадан.
Тропічні рослини
Тропічні рослини не переживають зиму в більшості садів і можуть навіть не пережити легкий мороз. Якщо ви вирощуєте такі рослини, як гібіскус, райський птах та бугенвілія, ви не можете готувати їх до зими на вулиці та чекати, що вони виживуть.
Ви можете тримати ці рослини в горщиках у приміщенні. Занесіть їх до приміщення, перш ніж нічна температура опуститься нижче 10°C. Помістіть їх у світлому, теплому місці, в ідеалі з вологістю близько 50%, щоб імітувати тропічні умови. Трохи скоротіть поливання, оскільки рослинам потрібно менше вологи в період спокою, але підтримуйте достатню вологість, щоб запобігти висиханню.
Великі тропічні рослини або ті, що висаджені просто в землю, накрийте морозостійкими ковдрами або мішковиною, коли очікуються заморозки. Додавання товстого шару мульчі навколо основи може ізолювати коріння та зберегти ґрунт теплішим.
Літні цибулини
Підготуйте до зими цибулинні рослини, які квітнуть влітку, як-от жоржини, гладіолуси, бегонії, кани та каладіуми, викопавши їх і помістивши на зберігання до весни.
Почніть з обережного викопування цибулин після того, як від перших заморозків почорніє листя. Обережно струсіть зайвий ґрунт, не пошкоджуючи цибулини, і дайте їм висохнути у прохолодному затіненому місці протягом декількох днів, щоб запобігти появі цвілі. Огляньте на наявність пошкоджених або хворих цибулин і видаліть їх, щоб не пошкодити інші.
Після висихання зберігайте цибулини в контейнері, наповненому торф'яним мохом, тирсою або вермикулітом, який допомагає підтримувати вологість, не стаючи занадто сирим. Покладіть контейнер до прохолодного, сухого місця, яке не промерзає, в ідеалі за температури від 4 до 10 °C.
Періодично перевіряйте протягом зими, видаляючи всі цибулини з ознаками гниття. Навесні ваші здорові, збережені цибулини будуть готові до пересаджування.
Читайте також: