Як правильно доглядати за шерстю котів і собак: вичісування, купання, стрижка

Як правильно доглядати за шерстю котів і собак: вичісування, купання, стрижка

Фото: Credits

Якщо ви заводите домашніх вихованців — собаку або кішку, то повинні бути готовими до того, що всюди в вашому домі буде їхня шерсть: на вашому одязі, в ліжку, навіть у їжі.

Догляд за шерстю тварини — це не просто постійне прибирання в будинку і вичісування вихованця, а цілий комплекс заходів зі своїми тонкощами і нюансами. Детальніше розповів Олег Нікітін — житомирський лікар ветеринарної медицини, кандидат ветеринарних наук, директор ветеринарної клініки "Багіра".

Скільки разів на тиждень вичісувати тварину?

Коти і собаки линяють двічі на рік: з зими на літо і з літа на зиму. Тому тварин потрібно акуратно вичісувати. Для цього існують спеціальні щітки, гребінці і пуходерки. Водночас вичісування тварини повинно бути досить регулярним — не рідше 1 разу на тиждень, і займати стільки часу, скільки буде потрібно для того, щоб це зробити максимально акуратно.

Така процедура не повинна завдавати болю і неприємних відчуттів тваринам. Перш ніж використовувати щітку і пуходерку, потрібно її перевірити на собі: провести по своїй долоні. Якщо вона не дряпає шкіру, значить, годиться. А якщо дряпає, значить, буде розривати шкіру тварини, і в пошкоджених місцях почнуться запальні процеси. Таку щітку використовувати не можна.

Чи можна купати собак, використовуючи шампуні, призначені для людей?

Багато хто вважає, що собак і кішок цілком можна купати, використовуючи ті шампуні, якими користуються самі, або запашним декоративним милом. Власникам здається, що це оптимальний варіант, тому що тварина буде не тільки чистою і пухнастою, але і приємно пахнути. Насправді нічого гіршого, ніж людські шампуні, для шерсті тварин не існує.

Щоб викупати тварину, оптимально використовувати спеціальні шампуні для тварин, особливо якщо собака або кішка десь сильно вимазалися або мають нехарактерний запах. Для кішок і собак продаються окремі шампуні. Для густої довгої шерсті — одні шампуні, для короткошерстих тварин — інші.

Якщо спеціальні шампуні — це для вас накладно, то можна викупати тварину за допомогою господарського мила: добре намилити і змити під душем. Якщо ви не прихильник господарського мила, то в крайньому разі можна використовувати звичайне неароматизоване дитяче мило.

Чому не можна часто купати тварину?

Багато власників вважають, що чим частіше вони будуть купати своїх собак (кішок), тим кращий вигляд матиме їхня шерсть, і тим краще вони будуть пахнути. Це не так. Будь-яка тварина має на тілі сально-потові залози, які виробляють спеціальний захисний шар, він покриває шкіру, прикриває і змащує шерсть, рятуючи від пересушування. Якщо занадто часто вимивати цей шар жиропоту, то виникають проблеми з шерстю. Вона стоншується, починає сіктися, ламатися, втрачає блиск, пружність і не виконує свої функції.

Собак слід купати не частіше 1-2 разів на місяць (якщо немає в цьому крайньої необхідності), кішок — 2-3 рази на рік. А якщо ви хочете в теплу пору року частіше мити собаку, можна використовувати звичайну прохолодну воду без застосування мила або шампуню. Точно так чистою водою можна після гуляння мити лапи і живіт. Це комфортно для собаки і зручно для вас.

Чи реально самому підстригти собаку?

Багато хто вважає, що в змозі самостійно підстригти тварину, але це неправильно. Щоб навчитися грамотно стригти, потрібно закінчити спеціальні курси (до того ж вони досить дорогі). Для стрижки потрібні спеціальні інструменти і пристосування, а ще навички. І тому людині, яка не знається на цьому питанні і не вміє стригти тварин, краще за це не братися. Потрібно звернутися або до професійних грумерів або в ветеринарні клініки, де теж працюють грумери, або в клініці вам порадять, як знайти хорошого фахівця.

Стрижка — справа дуже непроста. Дуже часто бувають ситуації, коли грумер стає до стрижки, а тварина починає сильно нервувати, від стресу у неї загострюються хронічні захворювання. Часто тварина може чинити опір і навіть вкусити або подряпати того, хто стриже. Для таких тварин існують спеціальні препарати, які знімають вплив стресу на організм. Це краплі, таблетки або навіть ін'єкції, які заспокоюють і знижують стрес у тварини. І тоді стрижка минає спокійно.

Залишається додати, що існують спеціальні дерматологи для тварин, які займаються проблемами шкіри і шерсті. Якщо ви помітили проблеми у свого кота чи собаки, потрібно звернутися до ветеринара. Іноді варто просто відкоригувати харчування тварини, і багато проблем проходять самі собою.

Читайте також: Кліщі у собак: чим небезпечні, як зняти, що робити, як захистити

Повʼязані теми:

Наступна публікація