Як змусити багаторічники цвісти багато разів за сезон: рекомендації садівників королівського товариства

Як змусити багаторічники цвісти багато разів за сезон: рекомендації садівників королівського товариства

Фото: Credits

Кожен садівник мріє побачити повторне пізніше літнє цвітіння своїх багаторічників, і бажано, щоб воно не поступалося красою і пишністю першій хвилі.

Багаторічні квіти, як-от герані та дельфінії, треба обрізати просто зараз, у середині літа, щоб забезпечити їхнє подальше цвітіння.

Видання Еxpress ділиться рекомендаціями британського Королівського садового товариства (RHS), які стосуються обрізання багаторічних квітів для стимуляції їхнього повторного цвітіння.

Навіщо обрізати багаторічники

Фахівці RHS радять садівникам обрізати свої квіти після того, як вони відцвітуть, щоб стимулювати свіже листя та цвітіння наприкінці літа. Хоча герані та дельфінії зазвичай цвітуть в перші літні місяці, це не означає, що вони не будуть цвісти до кінця сезону. Проте, якщо ваші багаторічні квіти зацвіли раніше, ніж зазвичай, садівники радять упорядкувати рослини, висмикуючи мертві стебла, а не обрізаючи нові пагони.

Коли варто провести обрізання

Герані та дельфінії можуть закінчити цвітіння у будь-який час літа, залежно від того, коли з'явилися їхні перші квіти, але найчастіше це відбувається у липні. Саме в цей час варто провести обрізання, його потрібно починати, щойно ви переконаєтеся, що ваша рослина завершила цвітіння.

Більшість гераней можна обрізати двічі за один сезон, що дозволить їм цвісти приблизно тричі.

Фото: Credits

Як обрізати герань та дельфіній

Згідно з RHS, і герані, і дельфінії треба обрізати на рівні землі. Щоб обрізати рослини, переконайтеся, що у вас є гострі секатори та садові рукавички для захисту рук.

Обрізання герані

Більшість гераней необхідно обрізати, щоб вони не обганяли інші рослини, і це також може підвищити шанси на нову хвилю цвітіння. Ви також повинні видалити все пожовкле листя.

Обрізання дельфінію

У дельфініїв обов'язково видаляйте кожен квітконос, коли він закінчує цвісти.

Також непогано після обрізання замульчувати землю навколо багаторічника.

Читайте також:

Як змусити цвісти петунії - поради від садової блогерки Антоніни Лесик

Як змусити цвісти петунії - поради від садової блогерки Антоніни Лесик

Повʼязані теми:

Наступна публікація