Що таке м'язовий біль і як його полегшити

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Фітнес-тренерка Анастасія Новікова детально розповіла, чому ж болять м'язи на наступний день або через день після тренування, а також про причини запізнілої крепатури.

М'язовий біль виникає через молочну кислоту, яка накопичується в м'язах в момент виконання вправ. Після закінчення тренування, кров швидко вимиває її з м'язів.

ЧОМУ БОЛЯТЬ М'ЯЗИ НА НАСТУПНИЙ ДЕНЬ ПІСЛЯ ТРЕНУВАННЯ

Причина запізнілої крепатури - мікророзриви м'язових волокон, які провокують виникнення локальних мікрозапалень. Організм починає активно працювати над пошкодженою ділянкою, відбувається активний викид гормонів і синтез білка, який є будівельним матеріалом для м'язів.

Буває, що крепатура настає через 12, 24 і навіть 48 годин після тренування. Так от, період виникнення болю - це індикатор типу волокон, які ми опрацювали.

Коли крепатура настає досить швидко (через 8-12 годин) - це означає, що робота була поверхневою і включалися білі волокна типу В. Під час тренування з акцентом на ці волокна можна достатньо швидко досягти наповненості м'язів і рельєфу. Але у разі невеликої перерви від тренувань, ми потім також швидко втрачаємо цю наповненість і рельєф. Пару тренувань пропустив - здувся, як повітряна куля.

Коли крепатура відстрочена (настає через 1 день, а то і 2-3) - це ознака глибшої стимуляції білих волокон типу А. Ці волокна дають найбільший обсяг і жорсткість. Як правило, це робота до 8 повторень з дуже великою вагою.

Ступінь м'язового болю також залежить від рівня тренованості, наявності нервово-м'язового зв'язку, еластичності м'язів, рівня розтяжки, а також рівня обміну речовин.

ЯК ЗМЕНШИТИ БІЛЬ В М'ЯЗАХ ПІСЛЯ ТРЕНУВАННЯ

М'язовий біль, який виникає через 8-12 і більше годин проявляється, як правило, по висхідній. Що ж ми можемо зробити, щоб допомогти організму і знизити крепатуру:

1. Дати йому матеріали для відновлення, які ми можемо взяти з їжі. Нам потрібні білки, які складаються з амінокислот (будівельні елементи), а також вуглеводи, у складі яких є глікоген.

Тому ні в жодному разі не моріть себе голодом і слідкуйте за повноцінним харчуванням. Білкові продукти включайте в кожне приймання їжі, а також вживайте складні вуглеводи мінімум двічі на день (сніданок-обід). І звичайно не забуваємо про водний баланс, зневоднений організм дуже погано і туго функціонує.

2. Оскільки пошкоджені м'язи запалені, наше завдання зняти це запалення! В цьому випадку добре впораються нестероїдні протизапальні препарати (німесил, аспірин), але я б не радила таким захоплюватися. Дуже вже багато різних побічних дій цих препаратів. Це хіба що на крайній випадок.

3. Холод - також сприяє зменшенню запалення. Холодна вода або лід, тільки не переохолоджуйтеся. 10-15 хвилин потримали і все.

4. Масаж. Дієва штука, знімає гіпертонус, напругу і покращує кровообіг. 100% допомагає.

5. Активність. Танці, ходьба, легке кардіо. Сюди ж легка розтяжка. Зверніть увагу, що коли довго сидите і потім встаєте зі стільця - м'язи болять набагато більше, ніж, якщо ви постійно в русі.

6. БАДи: вітамін С і А - сприяє синтезу білків. Магній - бере участь в передаванні нервово-м'язових імпульсів, регулює метаболізм м'язових тканин. Янтарна кислота - сприяє насиченню тканин киснем, потужний антиоксидант.

Більше про здоровий спосіб життя читайте на сторінці Анастасії Новікової instagram.com/nastusianovikova

Читайте також: Чому потрібно займатися спортом в кросівках

Залиште свій коментар

Вибір редакції