Танець на пілоні як новий вид фітнесу

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Впродовж останніх років в країні стає все більш популярним стає танець на пілоні. У кожному місті можна знайти спеціалізовані студії, а під егідою Всеукраїнської Федерації Спорту на пілоні за підтримки IPSF (International Pole Sports Federation) проходять навіть національні змагання, які дають можливість переможцям представити країну на чемпіонаті світу в Лондоні.

Однак не всі охочі навчитися танцю розуміють до кінця, що ж це – фітнес або танці, кому можна і кому не можна займатися, зі скількох років починати, який віковий поріг у занять на пілоні, скільки потрібно часу, щоб навчитися, який потрібен одяг для занять у тому чи іншому напрямку.

Що таке пілон і кому він підходить. Танець на пілоні можна назвати видом фітнесу, заснованим на аеробних і анаеробних вправах. Він поєднує елементи танцю і акробатичні трюки, де пілон використовується як знаряддя, партнер і тренажер. Відвідувати заняття можуть всі: від дітей до чоловіків і жінок віком до 50 років. Існує відмінність у підготовці аматорів і професіоналів. Любителі займаються за загальною програмою, а для рівня "профі" вона інша – більш складна. Професіонали вивчають цілу систему різних трюків. Також чоловічий танець на пілоні, на відміну від жіночого, має більш спортивний напрямок з великою кількістю акробатичних і силових елементів.

Заняття бувають індивідуальні та групові. Вони містять багато елементів: хореографія, прокачування (вправи на прес, віджимання, вправи для спини, ніг, сідниць і рук, кардіо, розтяжка) і акторська майстерність.

Початківці перші тижні займаються з пілоном, але на нього не підіймаються, вчать різні елементи (облітання, стійки, хореографію) і, тільки коли вони вже достатньо підготовлені, пробують робити вправи на самому пілоні. Досвід занять спортом у початківців зайвим не буде, але якщо його немає, на освоєння різних елементів просто потрібно більше часу і сил. Спеціалізовані студії мають певну систему роботи та підготовки учнів. Керівники студій та тренери використовують індивідуальний підхід до кожного, розписуючи програму тренувань.

Для любителів у пілоні протипоказань немає. Заняття на пілоні – це та ж гімнастика або акробатика, просто тут є ще спортивне знаряддя – пілон. Займаються люди з різними захворюваннями, навіть з хребетними грижами, люди з серцевими захворюваннями просто отримують менше навантаження. На жаль, існує ймовірність ударів та розтягнень. Для того, щоб їх уникнути, потрібно не нехтувати розминкою (нерозігріті м'язи легше травмувати) і завжди слухати і виконувати рекомендації тренера. Також є ймовірність появи синців. Вони будуть в будь-якому разі, а більше або менше – це залежить від особливостей шкіри і підготовки тіла. З часом це проходить. Шкіра звикає, руки стають міцнішими, а руху – точнішими.

Під час тренування організм відчуває досить серйозні навантаження (години занять на пілоні зіставимо з повноцінним силовим тренуванням), тому за будь-яких сумнівів у здоров'ї слід порадитися з лікарем. І краще зробити це до початку тренувань.

Пілон і діти. Дівчаткам можна займатися приблизно з 6 років, тому що в цьому віці вже свідоміше сприймаєш речі і несеш відповідальність за своє тіло, розвинена адекватна оцінка власних сил – це необхідні умови безпеки. Деякі студії беруть дітей вже з 4 років. Через те, що танець на пілоні – це спорт, є ймовірність травм і падінь. У спеціалізованих студіях тренери знають правила роботи з дітьми і підхід до їх навчання. З дітьми у тренерів особлива програма, і обов'язкове використання матів під час відпрацювання нових елементів.

 

пилон_1
Getty Images

 

Як пілон покращує тіло. На заняттях навчаються неймовірній різноманітності трюків – на прогинання, силу, розтяжку, крутіття, висіння, стійки на руках та інші акробатичні елементи. Завдяки кардіонавантаженню, розігріваються м'язи і спалюються зайві калорії, особливо коли виконуються силові елементи. Танець розвиває м'язи верхньої частини тіла (під час утриманні власної ваги в різних положеннях), а також спини (переважно під час стійок на руках) і преса. Танець на пілоні підходить не тільки тим, хто бажає займатися ним професійно, а й тим, хто не бачить себе в перспективі на сцені. Це вміння завжди згодиться і не дасть стояти осторонь на вечірці, адже розвиває впевненість у собі, а у жінок – сексуальність і грацію.

Різні елементи танцю виконуються на різних рівнях пілона. На верхньому рівні виконуються акробатичні трюки на висоті більше 2 м над підлогою. На середньому рівні пілона виконуються обертання навколо нього (понад 360 градусів), а також елементи пластики та інші динамічні елементи на висоті 1-1,5 метра над підлогою. Нижній рівень означає партер, елементи пластики і акробатики, виконувані з пілоном і без нього на підлозі. За всієї удаваної легкості рухів танець вимагає значної витривалості, гнучкості, координації, грації і спритності. Хороша розтяжка, загальний м'язовий тонус і сила м'язів верхньої та нижньої частини тіла є суттєвими перевагами для занять, а постійні приземлення і динамічні рухи навколо пілона покращують вигляд і загальний стан ніг і сідниць.

Який вигляд має тренування. Вважаються нормою 3 тренування на тиждень. Результат у більшості помітний вже через місяць занять, але буває і через 3 місяці.

Заняття Pole dance триває півтори години і складається з розігріву, підкачування м'язів і їх розтяжки, заняття на пілоні (вивчення основної програми), танок-імпровізацію.

Заняття Pole Sport триває 2 години і складається з розігріву, інтенсивного прокачування і розтяжки. Тут найбільш цікаві трюки і комбінації на статичному і динамічному пілонах.

Заняття Stretching (спина і ноги окремо) триває 1 годину. Це комплекс вправ, спрямований на розвиток гнучкості і розтяжки. Ці заняття допоможуть сісти на шпагат, прогнути спину, що дуже важливо під час виконання елементів, збільшиться їх кількість, різноманітність і якість.

Заняття Exotic pole-dance триває 1 годину. Складається з танцювальної розминки, довантаження, розтяжки і вивчення танцювальної зв'язки під музику. Є групи для початківців і досвідчених. Акцент робиться на пластику, сексуальність, граціозність. Передбачає використання партеру, навколопілонної хореографії, крутки.

Який одяг для занять треба мати. Для першого заняття pole dance, pole sport, pole dance kids вам необхідні: шкарпетки (краще теплі), шорти, футболку, спортивні штани або гетри. Якщо гетрів немає, не страшно, але з часом вони будуть дуже потрібні. Також потрібен топ, майка, футболка, рушник (за бажанням). Для заняття Stretching (розтяжка) вам потрібно обов'язково утеплити зону, яку будете розтягувати: розтяжка ніг (шкарпетки, футболки, гетри), розтяжка спини (футболка і бажано спеціальний теплий пояс, можна уточнити у тренерів, де його придбати).

Для заняття Exotic pole dance, pole dance Mix підійде красивий зручний одяг: футболки, майки, топи, обов'язково закриті коліна (гетри, бажано спеціальні наколінники для танців). На Exotic pole dance можна використовувати спеціальне взуття для танців (стріпи), але попередньо узгодивши це питання з тренером.

За допомогу в підготовці матеріалу дякуємо членові Всеукраїнської Федерації Спорту на пілоні за підтримки IPSF, сертифікованому інструктору з акробатики на пілоні, керівнику студії танцю на пілоні MoonART (moon-art.com.ua)Тетяні Батрун.

Залиште свій коментар

Вибір редакції