Чому не працює питний колаген

Питний колаген не усуває зморшки і не уповільнює процеси старіння. А приймання добавок припустиме тільки після здавання необхідних аналізів і консультації з лікарем.

Хочете красиву шкіру без зморшок? Думайте про колаген, намаститесь колагеном, п'єте колаген. Виробники харчової добавки запевняють — колагену багато не буває. Можна і пігулки придбати, і порошок.

Про те, чому питний колаген не працює, розповіла лікарка-косметологиня, дерматовенерологиня Ганна Кравчук.

Коротко про головний білок

Колаген — це основний структурний білок нашого організму (75-80%). Він формує всю сполучну тканину — від шкіри до кісток, м'язів і сухожиль. Головне завдання кожного колагену — підтримувати пружність і міцність м'язового каркаса людини.

До 25 років ми маємо інтенсивний обмін колагену, і тому не маємо зморшок. Починаючи від 20 років, щорічно ми втрачаємо приблизно 1% колагену. Це багато, оскільки з віком вироблення колагену сповільнюється, і організм не здатний швидко відновити розщеплений обсяг. Колагенові волокна провисають, втрачають обсяг і пластичність, на них утворюються поперечні зшивання — і на обличчі з'являються зморшки. А з ними — бажання сповільнити процеси старіння.

Механізм утворення колагену

Наш організм постійно виробляє колаген. Якщо його не вистачає, він добирає білок з продуктів харчування. Під час надходження колагену з їжею, організм перетравлює його переважно на три амінокислоти. Це гідроксилізин, пролін і гидроксипролін, гліцин. Потім з цих амінокислот він створює білок, в якого потребує.

Коли ми п'ємо капсульований колаген, організм поповнюється не чистим колагеном, а амінокислотами. Переважно — замінними. До них належить пролін, гліцин, аргінін та ін. Ці замінні амінокислоти наш організм виробляє самостійно. Незамінні ми поставляємо йому з продуктами харчування.

У промисловому колагені міститься всього одна незамінна амінокислота — гідроксилізин. Тобто, ми збільшуємо вміст трьох амінокислот, які беруть участь у створенні власного колагену. Але і тут все не так просто. Наприклад, для того, щоб організм засвоїв гідроксипролін, йому потрібен вітамін С. Дефіцит вітаміну уповільнює процес засвоєння і синтез гідроксипроліну, а це означає — і побудови нового колагену. Надходження до організму амінокислот не гарантує, що вони утворюють потрібний нам колаген. Також на синтез колагену впливає рівень статевих гормонів, присутність потрібних ферментів, вік, ультрафіолет.

Є дослідження, в яких стверджується, що питний колаген поліпшує щільність, еластичність і гідратацію шкіри. Але вони фінансуються фармацевтичними компаніями, які зацікавлені в підвищенні продажів питного колагену. Відомо, що добавка тимчасово поліпшує стан судин і м'язовий тонус, підвищує щільність кісткової тканини.

Варіанти боротьби зі старінням

Питний колаген не усуває зморшки і не уповільнює процеси старіння. Усунути видимі неглибокі зморшки можна за допомогою масажів, глибоких пілінгів і сироваток. Глибокі — тільки шляхом введення філерів.

На швидкість утворення зморшок впливає генетика і спосіб життя. Якщо дівчина мешкає в сільській місцевості, регулярно перебуває на сонці без сонцезахисних засобів, заломи можуть утворитися і до 25 років. Щоденний догляд за шкірою з використанням косметики за її типом і з урахуванням проблеми, частково сповільнить процеси старіння. Також я раджу ввести до раціону харчування продукти, збагачені амінокислотами. Незамінна кислота лізин, яка бере участь в утворенні колагену, міститься в курячій грудці, лососі, сочевиці, м'ясі індички.

Пити капсульований колаген або у вигляді порошку необов'язково. Амінокислоти можна — більше користі і менше енерговитрат для організму. Приймання добавок припустиме тільки після здавання необхідних аналізів і консультації з лікарем!

Любіть себе і свою шкіру!

Більше порад про красу і здоров'я читайте на сторінці Ганни Кравчук instagram.com/dr.annakravchuk

Читайте також: Що таке термальна вода і як нею користуватися

Залиште свій коментар

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Новини партнерів