Фотоомолодження: як лазер допомагає боротися зі старінням

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Лазерні технології використовуються в широкому спектрі методів естетичної медицини. Їх поширеність здійснила справжній прорив в омолодженні шкіри і усунення її недоліків. Лазер може відновити структуру шкіри, згладити її, зміцнити і навіть усунути капілярні сіточки або вроджені родимі плями. Лазерне омолодження обличчя належить до мінімально інвазивних процедур і розглядається як альтернатива хірургічної підтяжки обличчя.

Як працює лазер

Лазерне омолодження використовує пристрої, які випромінюють промені світла різної довжини. Енергія проникає в епідерміс, не пошкоджуючи його верхні шари.

Лазер впливає на верхні шари епідермісу, точніше, на його ліпідний шар, в якому накопичуються молекули води. Під впливом високої температури вода випаровується, а компоненти верхнього шару шкіри, мертві клітини, спалюють лазером. Такий агресивний вплив негайно викликає захисну реакцію організму – активізує обмін речовин, щоб якомога швидше відновити пошкоджені ділянки шкіри. В той самий час він стимулює клітини до створення нових волокон колагену, і таким чином відновлює еластичність шкіри.

Лазерне омолодження шкіри найчастіше проводиться дерматологом, лікарем естетичної медицини або пластичним хірургом, процедура виконується амбулаторно. Така маніпуляція допомагає зменшити зморшки навколо очей, губ або чола, а також надати шкіри доглянутий вигляд.

Залежно від типу пристрою лікар може використовувати місцевий анестетик, щоб процедура була максимально комфортною.

Лазерне омолодження обличчя зазвичай триває 20-45 хвилин, залежно від проблеми. Після проведення процедури можна помітити незначне почервоніння або легку набряклість шкірних покривів. Така реакція, що виникає після лазерного омолодження шкіри, є нормальним явищем. А у разі дотримання всіх рекомендацій фахівця набряклість і почервоніння зникнуть через 7-14 днів. У деяких випадках повне відновлення шкіри може зайняти кілька місяців. У цей період дуже важливо використовувати сонцезахисні креми з високим SPF і приділити особливу увагу використанню домашніх засобів.

Ефект лазерного омолодження шкіри можна помітити приблизно через 2-3 сеанси. Але, щоб досягти максимального високих і стійких результатів, знадобиться не менше 5 сеансів лазерного впливу з 4-тижневими інтервалами.

Процедура лазерного омолодження шкіри може проводитися самостійно або в поєднанні з іншими процедурами естетичної медицини. Обов'язково перед лазерним омолодженням слід проконсультуватися з грамотним лікарем!

Переваги лазерної системи

Процедура лазерного омолодження покращує тонус шкіри, підвищує її пружність, відновлює сяйво, знімає сліди втоми, викликані шкідливими факторами навколишнього середовища й віком, а в поєднанні з процедурою мікродермабразії зменшує шрами від постакне.

Перевагами використання лазера є порівняно швидкі результати, які можна помітити після 1-3 процедури і досить тривалий ефект.

Лазерне фотоомолоджування – хороша ідея, якщо на шкірі є такі косметичні дефекти:

доброякісні судинні ураження: телеангіектазії, розацеа, еритема;

порушення пігментації шкіри: пігментні плями, веснянки;

структурні зміни шкіри: зморшки, провисання дерми, розширені пори.

Лазерне омолодження рекомендується людям з першими ознаками фотостаріння шкіри і утворенням дрібних зморшок. Довгострокові результати процедури включають зменшення глибини зморшок, борозен і поліпшення загального стану шкіри.

Ефекти лазерного омолодження

Повне поліпшення тонусу шкіри і ефект ліфтингу спостерігається через рік після серії лазерних процедур. Крім того, така маніпуляція дає такі ефекти:

вирівнювання тону шкіри;

усунення зморшок;

закриття розширених капілярів;

видалення судинних уражень (судинних зірочок, гемангіом і ін);

зменшення веснянок і зміна кольору;

скорочення розширених пор;

уповільнення процесів старіння шкіри;

ефективна стимуляція фібробластів;

поліпшення еластичності шкіри;

тривале омолодження шкіри.

Лазер усуває судинні зміни, але не запобігає утворенню нових, тому про шкіру з такими тенденціями слід правильно піклуватися.

Лазер також може бути використаний для відновлення пружності в зоні живота, сідниць, стегон, рук і колін.

Протипоказання до процедури

Протипоказаннями для проведення лазерного омолодження шкіри є:

рак, злоякісні пухлини;

вагітність, грудне вигодовування;

серцево-судинні захворювання;

захворювання кровоносних судин;

захворювання нервової системи;

порушення коагуляції;

депресія (тяжкі форми);

шкірні інфекції;

активна форма герпесу та вірус папіломи людини;

приймання фотосенсибілізувальних препаратів.

В деяких випадках ваш лікар може призначити антибіотики або противірусні препарати як превентивний захід перед лазерною процедурою.

У лазерного омолодження, безумовно, багато плюсів. Але є і негативні відгуки пацієнтів, а також відомі випадки розвитку проблем зі здоров'ям. Найчастіше це пов'язано зі зверненням не до кваліфікованого фахівця та ігнорування протипоказань. Щоб убезпечити себе від можливих побічних реакцій, слід звертатися до досвідченого косметолога або дерматолога, який має медичну освіту.

Нас консультувала лікарка сімейної медицини Христина Шевченко.

Залиште свій коментар

Вибір редакції