Міфи і правда про розтяжки

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Протягом життя наше тіло піддається різним випробуванням: зміни ваги, вагітність, хвороби. Внаслідок деяких випробувань, на жаль, змінюється зовнішній вигляд нашої шкіри, можуть з'явитися червоні смуги, які поступово стануть білими. Це розтяжки, або стриї. Прочитайте статтю, щоб дізнатися правдиву інформацію про те, чому з'являються розтяжки, чи можна їх позбутися і як запобігти.

Існує кілька різних думок на тему розтяжок.

До розтяжок більш схильні люди тілисті та жінки під час вагітності. У цьому є частка правди. Причиною появи розтяжок є розрив колагену (волокон шкіри). Цьому може сприяти як збільшення ваги, внаслідок чого відбувається перерозтягнення волокон шкіри, так і вагітність, коли шкіра розтягується в зоні живота, стегон, що є найголовнішою причиною появи стрий.

Розтяжки найчастіше з'являються на сухій шкірі. Суха шкіра не є головною причиною появи розтяжок, але вона може бути головним фактором, що сприяє появі стрий.

Креми від розтяжок неефективні. Насправді креми ефективні лише для профілактики і попередження появи розтяжок. Найчастіше використовуються креми в період вагітності або лактації для запобігання сухості шкіри. Що активніше зволожувати шкіру в зонах розтягнення, то з меншою ймовірністю можна чекати на появу розтяжок. Але якщо вже розтяжки на тілі є, то ніякі, навіть найчарініші, креми не допоможуть прибрати розриви шкіри. Кремами можна користуватися для профілактики.

Причинами розтяжок є такі фактори:

вагітність та лактація;

збільшення маси тіла;

гормональні зміни в підлітковому віці;

гормональний дисбаланс у жінки або чоловіка;

прийом препаратів, що містять гормони – тривале вживання гормональних препаратів сприяє збільшенню маси тіла, внаслідок чого утворюються розтяжки;

деякі гормонозалежні захворювання;

активні фізичні навантаження у спортсменів, що призводять до перерозтягнення м'язової тканини. Ця проблема трапляється у чоловіків;

спадкова схильність до появи розтяжок.

 

Растяжки
Getty Images

 

Де з'являються розтяжки?

Найчастіше до появи розтяжок схильні передня та бічні поверхні живота, зовнішні і внутрішні поверхні стегон, груди. У чоловіків, що надмірно займаються спортом, розтяжки іноді спостерігаються навіть на спині.

Про що говорить колір розтяжок?

Як правило, свіжі розтяжки (до року) мають рожевий відтінок (до багряного). Це пов'язано з пошкодженням судин в момент розривання волокон. З часом розтяжки старішають і світлішають, поступово стаючи білими.

Як позбутися розтяжок?

Повністю позбутися цього дефекту, на жаль, неможливо, тому що розривання шкіри вже сталося. Але можна візуально зробити розтяжку якнайменше помітною. Один із головних способів — лазерне шліфування. Поверхня шкіри стає більш гладенькою, розтяжки стають менш помітними. Крім цього, за допомогою лазерного шліфування проводиться стимуляція вироблення колагену, що сприяє звуженню розтяжок. Після процедур шкіра стає більш гладкою, колір подібний до здорової шкіри. Гарного ефекту можна досягти, якщо застосовувати цей метод з ін'єкційними методиками, із застосуванням спеціальних засобів і мезотерапії. Ще один метод — плазмоліфтинг. Це ін'єкційне введення в товщу розтяжок власної плазми, отриманої під час центрифугування власної крові. Цей метод зменшує розтяжки, вирівнює колір шкіри.

Як уникнути розтяжок?

Якщо є провокативні фактори, такі як вагітність, то найпершою профілактикою розтяжок є зволоження шкіри: застосування зволожувальних кремів, лосьйонів в досить великій кількості. Це дозволить уникнути пересихання шкіри, вона стане більш еластичною. Важливо користуватися кремами, що містять вітаміни А і Е, а також вживати вітаміни групи А і Е для підтримки балансу в організмі жінки. Не забувайте також про водний режим – вживайте достатню кількість чистої негазованої води від 1,5 літрів на день.

Дякуємо за допомогу в підготовці матеріалу косметологу-дерматологу Центру лазерної косметології "Лазерхауз" (laserhouse.com.ua).

Корякіна Тетяна

Залиште свій коментар

Вибір редакції