Поплив контур: як підтягнути овал обличчя
Догляд за обличчям повинен бути комплексним, правильним і своєчасним — косметика за типом шкіри і з огляду на проблему, самомасаж, ін'єкційні і безін'єкційні доглядові процедури, фізична активність, збалансований раціон харчування.

Опущення м'яких тканин овалу обличчя відбувається в середньому після 35 років. І є віковою проблемою. Чому "пливе" контур і що з цим робити, розповіла лікарка-косметологиня, дерматовенерологиня Ганна Кравчук.
Причини опущення м'яких тканин
Спотворення овалу обличчя відбувається через:
- гравітаційну міграцію підшкірно-жирової клітковини - жирові пакети опускаються вниз, обтяжуючи і розтягуючи шкіру в зоні підборіддя і шиї;
- зміну прикусу;
- стоншування кісткової тканини (по-науковому - кісткова резорбція);
- стоншування і розтягування м'язів і зв'язок;
- дефіциті колагену і еластину в шкірі.
Водночас спостерігається опущення брів і куточків губ, утворення носогубних і "маріонеткових" ліній, гриж нижніх повік.
Опущення тканин неминуче, оскільки залежить від вікового фактора. Але опущення не відбувається блискавично, і його можна сповільнити.
Домашній догляд
У домашніх умовах, крім щоденного догляду з використанням косметики за типом шкіри і з огляду на проблему, я раджу:
- вранці і ввечері робити масаж обличчя за допомогою ролера з натуральних каменів або скребком гуаша (масаж займає 10-15 хвилин часу);
- виконувати ручний масаж шиї;
- зміцнювати спину і шию за допомогою фізичних вправ;
- не горбитися, сидячи за комп'ютером, і не нависати над телефоном.
Масаж не запобігатие витончення кісткової тканини і не зупинить міграцію підшкірно-жирової клітковини. Але він покращує мікроциркуляцію крові і відтік лімфатичної рідини, приводить м'язи обличчя в тонус, усуває мімічні зморшки. Якщо робити його правильно і кожен день, опущення овалу сповільниться. За можливості, щорічно проходьте курс скульптурного масажу у косметолога або масажиста.
Харчування у разі опущення м'яких тканин, зокрема спотворення овалу, грає незначну роль. Ключові причини - генетика і віковий фактор.
Сутулість і звичка нависати над телефоном сприяє утворенню другого підборіддя і горизонтальних зморшок на шиї. У рівному положенні тіла наш голова важить 5 кг - вуха розташовані над плечима. Під час нахиляння голови під кутом 15 градусів вага на шийному хребці збільшується до 12 кг, під час нахиляння в 30 градусів - до 18 кг, під час нахиляння в 45 градусів - до 22 кг. Водночас зростає навантаження не тільки на шийний відділ, але і на весь хребет. Тому намагайтеся контролювати свою поставу, зміцнюйте шию і спину.
Професійний догляд
Для відтворення чіткого овалу обличчя проводяться такі косметичні процедури:
- безопераційна контурна пластика - за допомогою філерів відтворюється втрачений об'єм тканин, заповнюються зморшки і моделюється контур обличчя;
- ліполітична терапія - показана у разі другого підборіддя, коли необхідно прибрати жир з нижньої частини обличчя; ліполітики розчиняють підшкірний жир, після чого можна проводити контурну пластику;
- плазмоліфтинг - під шкіру вводиться збагачена тромбоцитами плазма пацієнта, тобто рідка кров. Вона містить воду, білки, органічні мінерали, мікроелементи, амінокислоти, власні механізми відновлення клітин. Після процедури підвищується еластичність і пружність шкіри завдяки виробленню колагену і еластину, поліпшується мікроциркуляція крові, обмінні процеси. Плазмоліфтінг показаний на початкових етапах опущення м'яких тканин;
- мезотерапія, біоревіталізація - процедури зволожують шкіру, підвищують її еластичність і пружність. Показані у разі несуттєвого опущення тканин, слугують профілактикою старіння;
- мікрострумова терапія - суть процедури полягає в проведенні масажу шляхом впливу на шкіру низькочастотного струму.
Мікрострумова терапія підтягує м'язи обличчя, усуває набряклість і зморшки, активізує вироблення колагену і еластину в шкірі, насичує клітини киснем.
Вибір процедури залежить від глибини зморшок, ступеня в'ялості шкіри і опущення м'яких тканин.
Я раджу починати зміцнювати лицьовий овал після 30 років. Оскільки у разі сильного опущення тканин ні масаж, ні ін'єкційні процедури істотно ситуацію не змінять.
Догляд за обличчям повинен бути комплексним, правильним і своєчасним - косметика за типом шкіри і з огляду на проблему, самомасаж, ін'єкційні і безін'єкційні доглядові процедури, фізична активність, збалансований раціон харчування.
Більше порад про красу і здоров'я читайте на сторінці Ганни Кравчук instagram.com/dr.annakravchuk
Читайте також: Причини акне: генетика, гормони, молочка, мікробіом