Правила механічного чищення обличчя

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Вважається, що мануальне чищення – це найпростіша косметологічна процедура, яку можна проводити навіть вдома. Однак ця процедура вимагає спеціальних знань і має свої обмеження, про які необхідно знати.

Мануальна чищення – це найбільш ефективне і глибоке чищення обличчя. Проводиться воно в косметологічних салонах.

чистка лица
Getty Images

Кому варто робити

Мануальне чищення рекомендується проводити людям з проблемною шкірою. Мається на увазі жирна шкіра з великою кількістю відкритих і закритих комедонів. Відкриті комедони – це чорні цятки (вугри), які найчастіше бувають на лобі, носі і підборідді. Закриті комедони – щільні, білі вугри. Як правило, це проблема підліткового віку, коли через гормональні порушення шкірного сала продукується більше, а через потовщення рогового шару (гіперкератозу) відбувається закупорення сальної залози, і шкірне сало не виділяється на поверхню шкіри, а призводить до виникнення прищів.

Людям, у яких немає таких проблем з шкірою, рекомендують замінити мануальне ультразвуковим чищенням. Воно більш поверхневе, з його допомогою очистити шкіру з акне (вуграми) досить складно.

Протипоказання до чищення:

не рекомендується самостійно видавлювати вугри. В цьому випадку інфекція може піти вглиб і спричинити запалення. Крім того, інфекція поширюється кровотоком, поруч з'являтися нові вугри. При цьому якщо інфекція поширюється глибше, можуть виникнути гіпотрофічні рубці, ямки на шкірі;

не варто робити мануальне чищення, якщо є запальні процеси у вигляді папул і пустул (папули – червоні прищі у вигляді червоних запальних вузликів, пустули – білі бульбашки з гнійним вмістом), тому що мануальне чищення може тільки посилити запальний процес, папул і пустул може стати ще більше. У цьому випадку рекомендується пройти курс пілінгів на основі ретиноїдів (препаратів для лікування акне), а потім робити мануальне чищення;

наразі косметологи відмовляються від такої процедури перед мануальним чищенням, як розпарювання обличчя за допомогою вапоризатора, адже для цієї процедури досить багато протипоказань. Наприклад, купероз – слабкі, розширені капіляри. Для розм'якшення шкіри зараз використовуються гелеві розм'якшувальні маски, а також креми, що мають у своєму складі сечовину;

не робиться механічне чищення за розширених капілярів,

мнуальная чистка – це найбільш травматична процедура з усіх чисток, а також найболючіша

 

не можна робити мануальне чищення тонкої, сухої, шкіри, що в'яне;

під час вагітності рекомендується мануальне чищення замінити на більш м'яке – ультразвукове;

якщо є такі захворювання шкіри, як стрептодермія або стафілодермія, спочатку слід пройти лікування у лікаря-дерматолога.

Техніка виконання

Сучасне мануальне чищення проводиться таким чином. Перед чищенням на шкіру наноситься "гомаж" – спеціальний засіб для зняття верхнього шару шкіри з метою очищення від відмерлих клітин. За допомогою такої маски прибирають дрібні чорні цятки. Потім майстер проводить глибоке чищення шкіри за допомогою спеціальних інструментів: голкою Відаля проколюється комедон, який видавлюється за допомогою ложечки Унна з маленьким отвором.

Після очищення на шкіру наноситься підсушувальна маска, яка звужує пори, а також крем, щоб закрити пори.

Мануальне чищення – це найбільш травматична процедура чищення, а також найбільш болюча (залежно від індивідуального порогу чутливості). Після чищення протягом трьох діб може зберігатися почервоніння – сліди від видалених комедонів. Мануальне чищення можна робити раз на 1-1,5 місяця.

Сучасні косметологічні кабінети пропонують такі послуги: мануальне чищення обличчя, Т-зони (лоб, ніс, підборіддя) і спини.

Дякуємо за допомогу в підготовці матеріалу лікареві-косметологу студії лазерної косметології "ЕстетСтудіо" Яні Баджелідзе.

Корякіна Тетяна

Залиште свій коментар

Вибір редакції