Що таке фейсбілдінг, і як він допомагає зберегти молодість обличчя

Що таке фейсбілдінг, і як він допомагає зберегти молодість обличчя

Фото: Credits

На що ми тільки не наважуємося заради збереження краси та молодості: терпимо уколи краси, банкрутуємо на дорогих кремах і сироватках, лягаємо під скальпель пластичного хірурга. А проте бажаної мети можна досягти з набагато меншими витратами за часом та фінансами.

Повернути молодість (або не втрачати її) цілком можливо, практикуючи день у день зарядку для обличчя. Метод швидкий, ефективний і, що важливо, – безкоштовний.

"Обличчя – не дупа, джинсами не прикриєш"...

...говорить на своїх заняттях дівчатам Олена Россошинська – тренер з фітнесу для обличчя.

Насправді фейсбілдінг з'явився не вчора. Мода на нього виникає сплесками. Все почалося в першій половині XX ст., коли пластичний хірург Рейнхольд Бенц придумав фейсбілдінг, за легендою, для своєї подруги, наступна хвиля слави накотилася у 80-х, відтоді зарядкою для обличчя не гребують навіть зірки Голлівуду. В інтерв'ю вони зізнаються, що практикують фітнес для обличчя. Не факт, що більше вони нічого не роблять, але мають молодий і свіжий вигляд.

Сім китів

"Те, наскільки швидко старішає особа, залежить від декількох моментів, – пояснює Олена Россошинська, – типу зовнішності (люди із широкими вилицями, як правило, мають вигляд молодший від своїх ровесників із вузьким обличчям), конституції (чим товстіше – тим більше), спадковість (насамперед від рівня колагену в шкірі). Ці показники ми не можемо змінити, хіба що зайву вагу можна скинути. Але ще один важливий параметр – міцність м'язів – цілком піддається корекції".

Більшість комплексів вправ для обличчя (мікст відомих на Заході і в Європі фейсформінгу, фейсбілдінгу, бодіфлексу і йоги для обличчя) базується на семи китах. Перший і головний – вправи для м'язів обличчя, які розтягують і скорочують м'язову тканину. Вчені підрахували: якби м'язи тіла людини рухалися так само мало, як і м'язи обличчя, до 34 років вони б просто атрофувалися, і люди були приречені на нерухомість. Адже, що, власне кажучи, рухає обличчям середньостатистичних громадян: круговий м'яз рота (щоб говорити), жувальний (щоб їсти), ще кругові м'язи навколо очей (щоб мружитися і підморгувати). Плюс – у емоційних дівчат рухається лоб. Це не так вже й багато, щоб "тримати обличчя" (а адже лицьових м'язів 50 – і їм теж потрібна зарядка).

Не дивно, що молодше свого віку, як правило,  мають вигляд люди з розвиненими мімічними м'язами – педагоги, диктори, артисти, ведучі. Адже чим більше лицьових м'язів ми залучаємо, тим вища пружність шкіри і чіткіші контури обличчя. Тоді як люди з млявою мімікою мають не тільки прісний вигляд, але ще і старше свого віку. Фітнес для обличчя дозволяє опрацювати лицьові м'язи: підкачавшись, м'яз збільшується в розмірі, підіймається і розгладжує заглиблення і складочки шкіри, які утворилися.

Другий кит більшості фітнес-програм для омолодження особи – самомасаж. Його прийоми пришвидшують рух лімфи, поліпшують кровообіг і тургор шкіри. Обов'язкова частина зарядки для особи – вправи для шиї і декольте. Саме ця зона видає жіночий вік. У програму входить активація біологічно активних точок за методом акупунктури, обов'язкове ворушіння вухами (вушні м'язи відповідають за підтяжку обличчя), позбавлення від затискань і напруженості на обличчі (звички міцно стуляти губи, супитися, швидко підводити брови формують на обличчі стійку гримасу). Сьомий кит омолодження, як стверджує Олена Россошинська, – це медитація, що забезпечує 70% результату. Не всі вправи можуть "дістати" і опрацювати глибокі м'язи обличчя, але, якщо підключити до процесу силу думки або кінестетики, можна підкачати навіть найбільш важкодоступні ділянки обличчя.

Дій, сестро!

Короткий курс анатомії обличчя – ось з чого зазвичай починаються перші заняття. Для тих, хто став на шлях омолодження, важливо знати, навіщо зараз вони відкривають рота, висолоплюють язик, скособочують очі і вивертають підборіддя. Усвідомленість виконання вправ підвищує їхній ефект. Цікаво, наприклад, дізнатися, що, рухаючи волосистою частиною скальпа, ми прибираємо носогубні складки.

Перші результати занять помітні вже через сім днів тренувань – свіжіє і підтягується шкіра, блищать очі (спеціальний тридцятисекундний комплекс дозволяє відкрити погляд і тримати очі в молодому стані), повсюдно жінка чує компліменти: "Ти що побувала на відпочинку?" Зрозуміло, ефект занять залежить від віку і ступеня вікових змін (ідеальний час для початку занять кінестетики – 27-28 років, коли закладаються перші натяки на кола під очима, починають опускатися щічки). "Я не обіцяю, що в 40 ви будете мати вигляд на 20, – каже Россошинська, – але мати вигляд на 5-7 років молодше через двадцять один день від початку занять цілком реально!"

Отже, що під силу фітнесу для обличчя:

 • підняти брови і повіки – відкрити очі;
 • прибрати "щічки" і окреслити овал;
 • прибрати друге підборіддя;
 • позбутися від носогубних складок;
 • розгладити лоб;
 • подовжити шию і омолодити зону декольте;
 • підняти загальний тонус і настрій.

Правила:

 • регулярність – основа основ. Почистили зуби – зробіть вправу для подвійного підборіддя (або іншої проблемної зони, яку ви прокручуєте);
 • зміст методики в тому, щоб навчитися відчувати і керувати своїм обличчям, зафіксувати його ідеальне положення і весь час тримати в тонізованому стані;
 • намагайтеся спати на спині – це найбільш антиейджингова позиція під час сну;
 • всі вправи виконуються за ідеально рівного хребта і витягнутої шиї.

Бонуси:

 • фітнес для особи вирівнює поставу, позбавляє від сутулості і вазомоторних головних болів;
 • вправи для очей діють на очі як освіжувальна маска і в деяких випадках навіть допомагають поліпшити зір за рахунок нормалізації кровообігу в цій зоні;
 • тренування м'язів обличчя допомагає почуватися вільно в публічних місцях. Не рідкість, коли люди під час розмови втягують щоки і підібгують губи – хто від збентеження, хто від потайливості. Знявши за допомогою вправ м'язові затискання, людина почувається вільніше;
 • підніміть куточки губ в усмішці, навіть якщо вам не дуже весело. Самопочуття ваше невблаганно поліпшиться, і ви почнете усміхатися без всіляких додаткових зусиль.

Читайте також:

Наступна публікація