Як боротися із сухістю і тріщинами на п'ятах

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Зтверділі п'яти часом не тільки псують естетичний вигляд стопи, але і завдають чимало турбот, особливо, якщо утворюються тріщини. Що робити, якщо зтверділий пласт шкіри на стопах завдає дискомфорту, ми запитали у лікаря косметолога-естетиста (дерматолога) Центру лазерної косметології "Лазерхауз" Олесю Студзинську.

Фізіологічно шкіра на п'ятах і стопах більш жорстка, ніж на всьому тілі. Це пов'язано з більшим навантаженням на ці зони і з тим, що шкіра на стопах потребує кращого захисту. Методи боротьби зі зтвердінням і тріщинами на п'ятах залежать від причин, які призводять до цієї проблеми, і ступеня вираження.

Причини можуть такі:

захворювання, що призводять до порушення кровообігу в стопах, такі як цукровий діабет;

мікоз, або грибкове захворювання;

псоріаз та інші дерматологічні проблеми;

неправильно дібране взуття, що здавлює стопу або взуття, в якому стопа розміщена неправильно;

іноді пов'язують утворення тріщин з надмірною вагою. Переконливо твердити про це не можна, але огрядні люди більш схильні до утворення тріщин на п'ятах;

влітку – відкрите взуття або механічні пошкодження;

гіповітаміноз, найчастіше в холодну пору року;

неправильний догляд.

Якщо зтвердіння на стопах надмірно виражене, постійно утворюються тріщини, то слід шукати причини проблеми. Діагностикою і рішенням проблем зі стопами займається лікар подолог. Подологія як наука почала розвиватися зовсім нещодавно. Подолог займається проблемами стоп, пов'язаними з потовщенням шкіри, мозолями, бородавками, грибком нігтів, проблемою вростання або деформування нігтів, цукровим діабетом. Дерматологічними проблемами сухості шкіри може займатися дерматолог. До цього лікаря слід йти, якщо до сухості додається свербіж, почервоніння шкіри, розшарування і жовтіння нігтів.

Якщо проблема не виражена зовні і не пов'язана з носінням незручного взуття або з сезонними особливостями, то, як правило, потрібно шукати причину в неправильному догляді за стопами:

"збривання" зтверділої шкіри. Часто люди намагаються позбутися від твердої шкіри за допомогою бритви. Цього не слід робити, оскільки травмований шар шкіри буде активніше регенеруватися, тобто твердий шар буде наростати ще більше;

використання жорстких, абразивних інструментів для очищення стоп. Приміром, багато людей користуються пемзою, не знаючи про те, що вона кошлатить роговий шар, через що утворюються задирання, які ще більше сприяють утворенню тріщин;

полірування затверділого шару шкіри до відчуття дискомфорту також призводить до того, що захисний шар шкіри буде відновлюватися в посиленому режимі.

Як боротися із сухістю і тріщинами шкіри на п'ятах

Як вже було сказано вище, якщо проблема виражена, то краще звернутися за допомогою до фахівця – подолога або дерматолога. Якщо проблема в неправильному догляді, потрібно коригувати догляд. В домашніх умовах догляд зводиться до зтоншення і розм'якшення зтверділого шару на п'ятах. Це слід робити регулярно, поступово розм'якшуючи шкіру на стопах. Не слід чекати на миттєвий  результат, за один раз ви не отримаєте "п'яти немовляти". Але докладіть зусиль, і ваші стопи будуть набагато м'якшими:

размягшуйте зтверділий шар шкіри на стопах за допомогою теплих содових ванн;

для зтоншення зтверділого шару користуйтеся гладкими, не абразивними полірувальними засобами;

після ванночки і полірування змащуйте шкіру на стопах спеціальними живильними засобами для пом'якшення і зволоження шкіри на стопах. Зауважимо, що без попередніх процедур використання зволожувальних засобів неефективне, оскільки через товстий твердий шар шкіри зволожувальний засіб просто не буде вбиратися.

Всі перераховані процедури слід робити залежно від вираження проблеми: щодня, через день або раз на тиждень. Бажано порадитися зі спеціалістом, щоб визначити свій графік.

В умовах косметологічного салону добре розм'якшити зтверділий шар можна за допомогою пілінгів. Для пілінгу використовуються спеціальні хімічні засоби. Пілінг добре полірує шкіру на стопах і не залишає задирань.

Увага! Не варто користуватися аптечними препаратами для зняття зтверділого шару без консультації фахівця. Якщо цей засіб на основі кислоти, то можна отримати ушкодження ніжніших тканин. А якщо присутні мікротріщини, то є ризик інфікування. Якщо проблема невиражена, то можна обійтися без додаткових препаратів, у іншому разі метод лікування повинен підібрати фахівець.

Корякіна Тетяна

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції