Як грамотно захистити шкіру від сонця

Дата публікації
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Як грамотно захистити шкіру від сонця

www.credits

Як захистити шкіру від шкідливого впливу сонячних променів? Вивчіть кращі методи. Виберіть правильну косметику.

Несприятливий вплив сонця на шкіру добре відомий більшості з нас. Інтенсивні і тривалі сонячні ванни на сонці сушать шкіру, прискорюють старіння і підвищують ризик виникнення меланоми. УФ-випромінювання може бути шкідливим не лише під час перебування на пляжі, але і під час звичайної прогулянки.

То як же захистити шкіру від шкідливого впливу сонячних променів? Давайте розберемо найбільш ефективні, а головне – правильні методи захисту.

Як захистити шкіру від сонця під час засмаги

Сьогодні ми знаємо, що УФ-випромінювання може сприяти розвитку передчасного старіння, викликаючи дефект колагену і провокуючи утворення пігментних плям. Але найбільш небезпечним побічним ефектом впливу сонця на шкіру може стати розвиток меланоми – злоякісного епідермального утворення
Меланома – злоякісна пухлина шкіри або слизових оболонок, що утворюється з меланоцитів. УФ-випромінювання вважається найбільш важливою причиною захворювання.

Найбільшу небезпеку для шкіри становить прямий вплив сонця без попереднього використання відповідної сонцезахисної косметики у вигляді крему або емульсій. Разом із цим потрібно розуміти, що крем з високим SPF не тільки мінімізує ризики обгорання шкірних покривів, але й забезпечує гарний захист шкіри обличчя від появи почервоніння і пігментації.

Так, в літній час на нашому тілі має бути крем щонайменше з фільтром SPF 30, а на обличчі – з SPF 50. Завдяки цьому значно знижується несприятливий вплив сонячних променів на зовнішній шар шкіри.

Цікаво! Шкіра, вкрита фільтром SPF 50, не засмагає? Неправда! Шкіра, покрита кремом з таким високим фільтром, набуде красивого і легкого відтінку засмаги, тільки повільніше і безпечніше.

Комплексний захист від сонця – сонцезахисний крем

Використання правильної косметики, безперечно, є одним з найбільш ефективних методів захисту від надмірного ультрафіолетового випромінювання. Маючи в арсеналі сонцезахисний крем або емульсію з правильно підібраним УФ-фільтром, можна бути впевненим – шкіра уникне опіків, що особливо важливо для дітей. Адже інтенсивний періодичний вплив ультрафіолетового випромінювання призводить до сонячних опіків, особливо в дитячому віці, що пов'язано з великим ризиком розвитку меланоми в майбутньому.

Сьогодні косметичний ринок буквально тріщить по швах, пропонуючи велику кількість сонцезахисних засобів. Можна зустріти як доглядову косметику з певним SPF для щорічного застосування, так і спеціальну, призначену для літнього періоду. Ось кілька порад, на які слід зважати під час придбання крему:

  • звертайте увагу на захист від УФ-А і УФ-Б-променів;
  • перевіряйте наявність у засобі таких компонентів, як Butyl Methoxydibenzoylmethane, Ethylhexyl salicylate, is-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine (потужні компоненти, що захищають від УФ-випромінювання);
  • переконайтеся, що продукт підходить вам за типом шкіри і є водостійким.

Важливо! Використовувати крем слід за 15 хвилин до виходу на сонце. Хімічні сонцезахисні засоби не працюють відразу.

Також варто звернути увагу, що вибір оптимального сонцезахисного продукту залежить і від фототипу шкіри. Людям з сухою шкірою слід використовувати креми з ультрафіолетовим фільтром – вони містять більше олій і жирної фази, які захищають шкіру від надмірного висихання. Для жирної шкіри краще за все підійде класичний лосьйон для засмаги, оскільки в ньому багато води. А для жирної шкіри можна використовувати креми, які додатково мають матувальний ефект.

Важливо! Достатньо всього лише 15-20 хвилин перебування на сонці, щоб активувати ферменти, які руйнують фібробласти, колагенові та еластинові волокна протягом наступних 72 годин, і в такий спосіб прискорюють процес старіння шкіри.

Найліпші способи захисту від сонця:

  • використовувати захисну косметику, яка містить УФ-фільтри – наносити на шкіру обличчя та тіла. Пам'ятайте, що сонцезахисний крем слід наносити кожні дві години, особливо в разі активного потовиділення або перебування на пляжі;
  • не засмагати з 11:00 до 16:00, коли дія сонця найбільш інтенсивна. У ці години також потрібно уникати перебування під прямими сонячними променями;
  • не носити темний одяг зі штучних тканин. У літньому гардеробі повинні переважати світлі речі з натуральних матеріалів – бавовни, шовку, льону;
  • придбати хороші сонцезахисні окуляри – з поляризаційним ефектом. Пам'ятайте, що від негативного впливу сонця страждає не тільки шкіра, але і слизова очей;
  • обов'язково носити головні убори – капелюхи, кепки, хустки тощо. В такий спосіб можна себе захистити від теплового удару і надмірного пересихання волосся;
  • дотримуватися питного режиму, що особливо важливо в літній час. На день необхідно випити не менше двох літрів очищеної води без газу;
  • збагатити раціон харчування продуктами-антиоксидантами (свіжі овочі, фрукти, м'ясо). Антиоксиданти підтримують природні захисні механізми клітин людини, забезпечують ефективний захист від вільних радикалів, чудово підкреслюють природний тон шкіри і фіксують загар.

Особливо важливо вдаватися до грамотних методів захисту від сонця людям, що мають світлу шкіру чи руде волосся, а також родичів, які раніше проходили лікування раку шкіри.

Пам'ятайте, що навіть у хмарний день крізь хмари може проходити до 80% ультрафіолетових сонячних променів.

 

Нас консультувала лікарка сімейної медицини Христина Шевченко.

Читайте також: Зсередини і зовні: як насичити шкіру вітамінами і якими

Наступна публікація