Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Як виправити помилки татуажу

Якщо вас не влаштовує ваш татуаж або просто набрид, можна виправити становище, скоригувавши його або видаливши. Як це зробити, нам розповіла майстер перманентного і класичного макіяжу "Студії молодості" Дарина Колодій, www.studiamolodosti.com.ua.

Нині для татуажу здебільшого використовуються спеціальні татуажні пігменти на водній і гліцеринової основі, до складу яких входять натуральні компоненти.

Перманентний макіяж з використанням татуажних пігментів тримається від року до 3 років – залежно від виробників пігменту та індивідуальних особливостей організму клієнта, потім поступово світлішає і зовсім зникає. Але досі деякі майстри роблять татуаж з використанням татуювальних пігментів, які виробляються на синтетичній основі, – цей татуаж не світлішає і не зникає. В деяких випадках подібний татуаж може змінити колір в бік рудого або сіро-блакитного. Водночас обличчя з віком зазнає змін, при цьому фарби розпливаються, за гравітаційного птозу шкіри кінці брів сповзають вниз тощо. Навіть татуаж, який тримається 3 роки, потребує коригування.

Видалення та коригування

Видалити татуаж можна за допомогою лазера. Неодимові лазери останнього покоління, як-от Q-SWITCH, не небезпечні, дозволяють виставити оптимальну довжину хвилі, яка руйнує пігмент та не проникає глибше шару, де цей пігмент розташований. Тому після видалення татуажу на обличчі не залишаються опіки. Якщо ж це стосується татуювань на тілі, можливі опіки. Адже шкіра на тілі товстіша і видалення татуювань вимагає більшої потужності лазера. Коригування татуажу можна виконати і без видалення, але за умови, що попередній тауаж не деформувався і не змінився зовні, а просто посвітлішав. Для цього необхідно лише додати пігмент. А лазер доцільно застосовувати, якщо, наприклад, замість брів 10-річної давнини, які опустилися за рахунок обвисання шкіри, потрібно зробити брови вище. Помилки татуажу виправляються за допомогою різних технік.

Помилки татуажу та їх виправлення

Існують критичні помилки й некритичні. Критичні – ті, які неможливо виправити лазером. Наприклад, якщо татуаж губ зроблений татуювальною машинкою, майстер пройшов глибоко і на губах залишився рубець. Всі інші помилки можна виправити.

Виправлення татуажу губ. Помилки, які зустрічаються найчастіше – це занадто високо або криво зроблений контур або занадто яскравий колір. Буває, що пігмент після неправильно зробленого татуажу лягає плямами або має синій відтінок.

Виправлення татуажу губ – досить складна і болісна процедура. Якщо фарба сильно яскрава, а за формою все влаштовує, краще застосувати корекцію кольору, без використання лазера. Губи – доволі чутлива зона, і застосовувати на них лазер краще вже в найкритичніший момент, якщо інші методи не допомагають. Якщо ж було вирішено використовувати лазер, то потрібно пам'ятати: процедура буде досить болісною, багато майстрів навіть застосовують ін'єкційне знеболення. Загоєння триватиме близько 7-10 днів, набряки – набагато більше, ніж після татуажу. Крім того, після лазера бежеві фарби можуть потемніти, а рожевий колір – взагалі перейти в темний. Це залежить від якості фарби, глибини пігментування і від того, як давно був зроблений татуаж. Не виключено, що до наступної процедури протягом 1,5-2 місяців вам доведеться ходити з темними губами через те, що пігмент після впливу лазером потемнів і набув синього відтінку. Це не страшно, з часом цей ефект зникає, потрібно лише набратися терпіння. Але якщо ви не хочете ризикувати, то можна трохи приглушити колір губ, зробити його світлішим.

Татуаж повік. Стрілки на повіках прибираються лазером на невеликій потужності. При цьому на краю повіки використовувати лазер заборонено, тому що можна пошкодити кришталик, що може призвести навіть до сліпоти. За допомогою лазера можна прибрати "хвостик" на стрілці або ж скоригувати помилки татуажу повіки, такі, за яких фарба розпливається. Татуаж повік потребує високої майстерності, адже там на деяких ділянках проходять вени. Якщо пробити шкіру глибше, ніж потрібно, можна потрапити у вену, і тоді до вени потрапить темна фарба. Це помітно на обличчі і усувається лише за допомогою лазера.

Виправлення брів. З віком брови мають властивість опускатися і "розпливатися" у разі, якщо процедура була зроблена татуювальними синтетичними фарбами, це коригується лише лазером. Це легка процедура, доволі болісна, але з використанням місцевої анестезії, після неї деякий час буде набряк, який вщухне на наступний день, можливі кров'яні виділення, однак рубців від опіків не залишає і за якийсь час можна буде зробити повторний якісний татуаж. За кілька процедур пігмент розщеплюється і зникає природним шляхом.

Коли потрібна корекція

Найчастіше татуаж робиться кількома прийомами: основна процедура і корекція. Яким би не був досвідченим майстер, не можна виключити можливості корекції, особливо якщо майстер працює татуажними пігментами. Якщо ви зробили татуаж, але після процедури незадоволені результатом, варто почекати 1-2 місяці і йти на корекцію. Не варто йти раніше, тому що епідерміс має бути повністю відновлений. Час відновлення залежить від віку – що старша людина, то довше загоюється шкіра після татуажу.

Майже будь-який татуаж вимагає коригування, та це не означає, що вам трапився поганий майстер. Можливо, у вас дуже міцний імунітет, і організм намагається виштовхнути все чужорідне, що потрапляє в організм, а можливо, у вас збільшене лімфовідтікання, і пігмент вимивається одразу після процедур. Або ж у вас дуже тонка шкіра, і потрібний шар для татуажу розташований дуже близько, тож кровоносні судини з кров'ю вимивають фарбу. Майстер перманентного макіяжу не може заздалегідь знати всіх індивідуальних особливостей кожного клієнта, але виконавши основну процедуру, він вже буде знати, як діяти на корекції.

Види корекції

Корекція проводиться, якщо фарба добре взялася, але клієнтці здається, що майстер зробив криво. Проводиться коригування тим самим кольором. Буває, що підібраний занадто яскравий колір. Тоді, як було сказано вище, просто додається світлий пігмент. У багатьох людей з віком стає помітна асиметрія, яку можна коригувати за допомогою татуажу.

Для корекції перманентного макіяжу потрібно 1-3 процедури. Для виведення лазером – 2-5 процедур.

Тетяна Корякіна

Залиште свій коментар

Вибір редакції