З чим пов'язані висипання на обличчі

За висипаннями на шкірі обличчя досвідчений косметолог здатний сказати, що відбувається з вашим організмом. І це, можливо, один із перших сигналів про те, що вам слід звернутися до фахівця і почати лікування основного захворювання. Про те, як пов'язані висипання на обличчі з захворюваннями органів, нам розповів косметолог "Студії молодості" Олександра Чернявська.

Давно відомий факт і в медицині, і в косметології, що шкіра є тим органом, за допомогою якого наш організм сигналізує нам про певні проблеми. Важливо розуміти, що якщо виникають проблеми на шкірі, це не завжди питання косметології та естетики. За локалізацією висипань можна визначити, який орган страждає, і розпочати відповідне обстеження і лікування.

Зона підборіддя

Висипання в зоні підборіддя може сигналізувати про проблеми з органами малого тазу. Це можуть бути порушення в роботі дітородних органів або сечостатевої системи.

Зона шиї

Висипання на нижній частині обличчя і в зоні шиї демонструють наявність гормональних збоїв. Вони можуть бути пов'язані з менструацією, зі вживанням протизаплідних таблеток, зі стресами.

Щоки, вилиці, скроні

У цих зонах зазвичай виявляються наслідки проблем з печінкою, жовчним міхуром і підшлунковою залозою. Це можуть бути рідкісні і нечисленні, глибокі запалення. Висипання на цих зонах можуть іноді виникати практично у кожної людини, і це необов'язково пов'язано з патологією. Можливо, це реакція на вживання кави, солодощів, або жирної, копченої, гострої їжі.

Лоб

На лобі відображаються проблеми, пов'язані з кишечником або з травною системою.

Ніс

Якщо у вас з'явилися прищі на носі, це не означає, що у вас хтось закохався або що у вас проблема з якимось внутрішнім органом. Швидше за все, пори, яких на носі більше, потребують очищення, оскільки там відбувається активна робота сальних залоз. Цю зону достатньо правильно очищувати й доглядати за нею.

Косметологічні процедури за появи висипань

Якщо у вас висипання на гормональному ґрунті, то чистку робити не рекомендується, ця процедура може посилити висипання. Якщо жінка довгий період страждає демодекозом (захворювання, що викликається кліщем демодекс) або гормональними збоями, внаслідок чого у неї на шкірі утворюються висипання, для того щоб зберігати тургор і еластичність шкіри, можливі апаратні процедури, наприклад, термоліфтинг.

Як боротися з висипаннями?

Від висипань, пов'язаних з шлунково-кишковим трактом, деколи можна позбутися, зробивши очисні процедури. Додатково скористайтеся рекомендаціями косметолога, як прибрати наслідки висипань. Якщо справа стосується гормональної системи, то процес лікування складніший. За допомогою заспокійливих масок і пілінгів косметолог може прибрати поверхневе запалення, але проблеми це не вирішить, висипання будуть з'являтися знову. Тому краще звернутися до ендокринолога або гінеколога-ендокринолога.

Проблема висипань – це завжди робота двох фахівців: косметолога або дерматолога. Косметолог розбирається в питаннях естетики шкіри, а дерматолог рекомендує вам відповідне обстеження і за необхідності направляє до потрібного фахівця.

Тетяна Корякіна

Дякуємо за допомогу в підготовці матеріалу косметологу "Студії молодості" Олександрі Чернявській,www.studiamolodosti.com.ua.

Залиште свій коментар

Вибір редакції