Коли не варто збільшувати груди

Коли не варто збільшувати груди

Споглядання розкішних грудей діє гіпнотично не лише на чоловіків, а й на жінок. Щоправда, в останніх пишні груди викликають прилив заздрощів, які й штовхають багатьох із них під ніж пластичного хірурга. А чи таке безпечне збільшення грудей і кому не варто проводити цю операцію? Нас консультує фахівець пластичної, реконструктивної та естетичної хірургії, прикладної естетики, дійсний член товариства пластичних хірургів ТПРЕХ (Росія) і ВАПРЕХ (Україна) Олександр Бородько.

Кому підходить ця операція?

Збільшувальна маммопластика (або ендопротезування молочних залоз) – одна з найпопулярніших пластичних операцій в світі. Найчастіше на неї зважуються жінки з дуже маленькими грудьми (від природи) або з непропорційно розвиненими молочними залозами (одна більша за іншу), зважуються на операцію й молоді мами, які після закінчення лактації зіткнулися з втратою форми і розміру грудей. Тому, з проханням збільшити груди до хірургів приходять як молоді дівчата, так і зрілі жінки. Єдина категорія жінок, байдужих до розміру своїх грудей, – це жінки пенсійного віку, яких вже не надто цікавить краса власного тіла.

Коли операція протипоказана?

Але самого бажання пацієнтки мало. Важливо ще щоб на операцію дав «добро» хірург, а сумлінний фахівець ніколи не погодиться збільшувати груди молодій дівчині, яка ще не народжувала, і має правильно сформовані груди. Чому? А тому що груди – це не просто шкірний мішок з жиром і залозистою тканиною. Молочні залози включені до гормонального ланцюга: гіпофіз, гіпоталамус, груди, яєчники і матка. Від злагодженої роботи цього «ланцюга» залежить щомісячна зміна гормонів, можливість в майбутньому стати матір'ю, а також здатність до повноцінної лактації. Саме тому пластичний хірург повинен ретельно зважувати свої рішення і усвідомлювати те, на що він йде. У деяких клініках з пацієнтками перед операцією працюють психологи, але далеко не всі жінки бажають спілкуватися з цими фахівцями. «Ми не божевільні!» - кажуть вони. І тоді роль психолога змушений брати на себе хірург. Саме він повинен відкрити жінці всю правду про операцію і, нічого не приховуючи, розповісти навіть про малоймовірні ускладнення. Після такої відвертої бесіди 30-40% жінок відмовляється від ендопротезування молочних залоз. Але 70% зважує всі «за» і «проти» і все-таки наполягає на операції.

Жорсткі протипоказання:

мастопатія;

гострі інфекційні захворювання;

онкологічні захворювання;

порушення згортання крові;

юний вік (до 18 років);

лактація (збільшення грудей можливе тільки після повного припинення лактації – в середньому за рік після пологів);

цукровий діабет (за цього захворювання дуже погано гояться шви).

Підготовка до операції

Перш ніж розпочинати  маммопластику, лікар повинен переконатися, що стан здоров'я жінки дозволяє провести таку операцію. Для цього слід провести низку обстежень:

загальний аналіз крові,

загальний аналіз сечі,

коагулограма крові,

УЗД або маммографія молочних залоз.

Крім того, за 2 тижні до операції (і 2 тижні після) пацієнтка повинна відмовитися від сигарет (нікотин викликає спазм судин і погіршує загоєння швів), гормональних контрацептивів і препаратів, що розріджують кров.

Як відбувається операція?

Середня тривалість операції 1-2 години, хоча в складніших випадках (коли потрібна додаткова підтяжка грудей або інші маніпуляції), операція може затягнутися на 3-4 години. Проводиться маммопластика під загальним наркозом. Під час операції через невеликі надрізи під грудьми, до м'язових западин або навколо соска (вибір надрізу залежить від бажання жінки) в молочну залозу встановлюється силіконовий імплантат, який може служити до 15 років (після цього його слід прибрати або замінити на новий). Після встановлення імплантату на хірургічні надрізи накладаються косметичні шви і пацієнтку переводять до палати, де вона залишається на 1-2 дні. Після цього протягом місяця вона повинна чітко виконувати рекомендації хірурга і обов'язково носити компресійну білизну. Але це не означає, що жінка весь час змушена буде лежати в ліжку – вже за 7-10 днів після операції вона може повернутися до свого нормального життя, уникаючи при цьому важких фізичних навантажень.

Можливі ускладнення

Перші кілька днів жінка може відчувати біль у ділянці швів і дискомфорт, викликаний натягуванням шкіри після встановлення імплантату, але за 3 дні ці відчуття минають. Що ж стосується післяопераційних набряків і підшкірних крововиливів, то вони можуть залишатися на шкірі 1-2 тижні, після чого вщухають і не вимагають додаткового лікування.

Приблизна вартість операції: близько 5000-7000 доларів.

Ірина Чорна

 

Залиште свій коментар

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Новини партнерів