Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Кому потрібна блефаропластика

Усім відомо, що за станом очей можна багато чого сказати про людину, її спосіб життя, душевний стан, закоханість, ну і, звісно ж, вік. Саме тому сьогодні все більшої популярності набуває блефаропластика. Що це за операція і які проблеми вирішує? Нас консультує фахівець пластичної, реконструктивної, естетичної хірургії і прикладної естетики, дійсний член товариства пластичних хірургів ВАПРЕХ Олександр Бородько.

Що таке блефаропластика?

Блефаропластика (або пластика повік) – це хірургічна підтяжка верхньої і нижньої повіки з метою естетичного омолодження. Крім підтяжки обвислої шкіри, така операція дозволяє видалити з верхніх повік жирові грижі, змінити розріз очей і позбавити пацієнта від мішків під очима (якщо вони спровоковані грижами). Впоратися з такими естетичними проблемами, як мімічні зморшки в куточках очей, блефаропластиці не до снаги. Для цього необхідне проведення інших операцій і процедур, наприклад, шліфування обличчя або використання ін'єкційних методик.

Кому потрібна ця операція?

Найчастіше блефаропластику призначають людям зрілого віку (40 і старші), у яких з роками утворилися зморшки над верхніми повіками, з'явилися грижі або виник надлишок шкіри, в результаті чого вона налягає на вії, візуально роблячи людину старшою. Випирання підочного жиру (так звані мішки під очима) теж може стати показанням до блефаропластики. Вирішує ця операція й інші завдання, наприклад, опущення зовнішнього кута очей (вроджене або вікове).

Як відбувається операція?

Якщо блефаропластика проводиться без кругової підтяжки обличчя або інших операцій з омолодження, то її можуть провести під місцевою анестезією. Хірург робить розрізи шкіри верхніх або ж нижніх повік і залежно від проблеми видаляє надлишки шкіри, вправляє жирові грижі або ж видаляє жирову тканину. Після цього накладаються косметичні шви, які практично не видно іншим, оскільки вони прикриваються природними складками шкіри. В середньому операція триває від 20 хвилин до 1,5 години, залежно від обсягу робіт.

Кому нужна блефаропластика
Getty Images/Fotobank

Як довго триває післяопераційний період?

Одразу після операції на очі пацієнтові накладається туга пов'язка, яку знімають через 4-5 годин. Днів за 5-7 знімаються шви, за цей час зазвичай вщухають набряки і післяопераційні синці. Синці можуть залишатися в прооперованих зонах довше – 10-30 днів. Але це не означає, що після блефаропластики пацієнт змушений на цілий місяць випасти з життя. Виходити з дому можна одразу ж після зняття швів. Правда, при цьому слід захищати очі за допомогою сонцезахисних окулярів і гіпоалергенної косметики.

Як довго триває ефект?

Омолоджувальний ефект від блефаропластики зазвичай триває 5-7 років. Повторювати операцію на нижній і верхній повіці варто не більше 3 разів, хоча в деяких випадках робляться винятки.

Ускладнення

Операція малотравматична і добре знайома українським хірургам. Ризик занесення інфекції або пошкодження рогівки ока мінімальний. Єдине, що може не сподобатися пацієнтові, – незначна зміна форми очей (вони можуть стати круглішими, куточки очей або нижня повіка можуть злегка опуститися). Тому завдання хірурга – попереджати пацієнта про всі можливі ризики перед операцією.

Протипоказання:

  • захворювання вилочкової залози, під час якого знижується тонус м'язів;

  • захворювання шкіри навколо очей;

  • множинні операції з метою блефаропластики (наявність великих рубців під шкірою);

  • введені в ділянку очей наповнювачі (білки, силікон);

  • цукровий діабет (дуже погано гояться краї ран).

Вартість блефаропластики: від 600 до 2000 доларів.

Ірина Чорна

 

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції