Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Недорозвинення молочних залоз: чи варто хвилюватися?

Недорозвинення молочних залоз: чи варто хвилюватися?

Вирішується ця проблема за допомогою хірургічного втручання – пацієнтці проводиться збільшувальна маммопластика із застосуванням силіконових імплантатів.

Відсутність "стандартних" грудей у більшості випадків не є проблемою, яка вимагає хірургічного втручання. Але що робити, якщо форму хочеться підкреслити, а підкреслювати нічого?

Про те, що таке мікромастія і як з нею жити, розповів пластичний хірург, хірург-онколог, завідувач відділення мамології в клініці ISIDA Ігор Звєрєв.

Коротко про причини гіпомастії

Мікромастія (гіпомастія) – доброякісне недорозвинення молочних залоз за якого груди не мають звичної вираженості. Залозиста тканина ледве виступає над поверхнею грудної клітини, діаметр ареоли – понад 2-3 см, колір ареоли має блідий відтінок.

Простіше кажучи, дівчина росте і змінюється, але груди залишаються в підлітковому віці, на першій-другій стадії формування. Зрілі груди "проходять" п'ять стадій розвитку.

Чому груди не ростуть?

Серед головних причин я виділю:

генетичну схильність;

низький рівень естрогенів (жіночі статеві гормони, які регулюють ріст молочних залоз);

гіперандрогенію (надлишкове вироблення чоловічих статевих гормонів андрогенів);

генетичні аномалії (синдром Поланда – комплекс вад, що включає відсутність великого і малого грудного м'яза);

вроджене недорозвинення яєчників або зниження функції яєчників (у період формування грудей);

приймання деяких лікарських препаратів (наприклад, кортикостероїдів);

розвиток пухлин або інших новоутворень;

анорексію;

різку втрату ваги;

хірургічне втручання в зоні грудної клітки (наприклад, видалення злоякісних або доброякісних утворень) і ін.

Як зрозуміти, що у дівчини мікромастія?

Поставити діагноз "мікромастія", приміром, у 13 років неможливо, оскільки ріст молочних залоз знижується в 17-18 років. Як правило, ситуація прояснюється ближче до 16-18 років, але операція проводиться в 18-20 років, коли закінчується статеве дозрівання дівчат.

До симптомів, які можуть сигналізувати про проблеми, можна зарахувати асиметрію грудей (одна вища, ніж інша), відсутність або зниження ерогенної чутливості, відсутність об'єму грудей, амастію (присутня тільки одна молочна залоза).

Вплив мікромастії на життя жінки

У разі мікромастії жінка може вагітніти і годувати дитину грудьми. Лактація, як правило, настає, але бувають винятки. У таких випадках мікромастія свідчить про незрілість репродуктивної системи у жінок дітородного віку. Але можуть бути й інші причини – все індивідуально.

Як показує мій досвід, у разі мікромастії дівчата страждають від відсутності грудей як таких. Коли хочеться підкреслити форми, а підкреслювати нічого. Тоді в хід ідуть бюстгальтери з поролоновими вставками, що імітують той чи інший розмір грудей.

Важливо розуміти, що поняття "гарні груди" є суб'єктивним. Для когось це перший розмір, а для когось п'ятий. Але бажання мати груди на розмір або два більшими – цілком виправдане. Особливо в тому випадку, якщо вони ледь помітні.

Вирішується ця проблема за допомогою хірургічного втручання – пацієнтці проводиться збільшувальна маммопластика з застосуванням силіконових імплантатів.

Форма і розмір імплантата підбираються в індивідуальному порядку. Враховується ширина основи молочних залоз, обсяг, наявність покривних і залозистих тканин і ін. параметри.

Головне завдання пластичного хірурга здійснити мрію пацієнтки, але не нашкодити. Тому він враховує її побажання, проте приймає рішення, ґрунтуючись на показниках здоров'я, анатомічні особливості жінки і своєму професійному досвіді. Діалог закінчується компромісом з подальшою психологічною підготовкою до майбутньої операції.

Игорь Зверев
Фото: Ігор Звєрєв

Ускладнення в постопераційний період виникають не частіше, ніж у пацієнток без мікромастії або з помірною мікромастією.

Протипоказано проводити збільшувальну мамопластику у разі порушеннь згортання крові, психічної нестабільності пацієнтки, запаленні молочної залози (мастит), наявності алергії на лікарські препарати, які використовуються під час проведення операції. Також не виконується хірургічне втручання у разі наявності онкологічних захворювань, вагітності, грудного вигодовування, цукровому діабеті, серйозних порушеннях роботи щитоподібної залози або внутрішніх органів.

У будь-якому разі перед проведенням операції пацієнтка обов'язково проходить комплекс досліджень у різних лікарів (ендокринолог, гінеколог, мамолог).

Читайте також: 10 міфів про пластику сідниць

Залиште свій коментар

Вибір редакції