Вилиці, як у Анджеліни Джолі: чи варто видаляти грудки Біша

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Французи стверджують, що жінка досягає піку своєї краси у 30-35 років, адже риси обличчя в цьому віці стають більш витонченими. Грудки Біша, або бурий жир, з якого складаються жирові пакети в центрі щік, названі на честь французького лікаря, анатома і фізіолога Марі Франсуа Ксав'є Біша. Нескладна хірургічна маніпуляція з їх видалення впродовж останніх років – один з хітів омолодження у пацієнток, які бажають мати чітко окреслені вилиці, як у топ-моделей. Про плюси і мінуси видалення грудок Біша у жінок ми поговорили з пластичним хірургом.

Плюси видалення

Грудки Біша є абсолютно у всіх людей. Їх допоміжна функція полягає в ссанні материнського молока у немовлят, а пізніше – у полегшенні жування.

Дивно, але, не зважаючи на те, що знову стають модними округлі, ніби дитячі, обличчя, чимало жінок продовжують видаляти грудки Біша. До того ж соціальні мережі на зразок Instagram продовжують диктувати свою моду, і дівчата наслідують зірок-блогерів з худорлявими обличчями і яскраво вираженими вилицями. Саме тому скульптурування нижньої 2/3 обличчя за допомогою видалення грудок Біша – це один з хітів останніх років. За популярністю операція досягла рівня мамопластики (протезування грудей імплантами) у молодих дівчат, хоча на території нашої країни її виконують вже протягом 20 років.

Зазвичай до хірургів з проханням видалити грудки Біша приходять дівчата віком від 18 років, але можуть бути пацієнтки і за сорок, проте в такому віці лікарі вже схиляються до проведення фейсліфтингу (операції з омолодження обличчя за допомогою повернення тканин на свої місця).

Чоловіки теж їх видаляють, але набагато рідше, адже вони більш задоволені своєю зовнішністю. Тим паче - в наш час тотального захоплення бородами - з їх допомогою можна замаскувати небажані округлості обличчя.

 

 

Тривалість такої операції становить близько тридцяти хвилин. Проводиться вона під місцевою анестезією або внутрішньовенним наркозом (залежно від індивідуальних особливостей пацієнта). На внутрішній частині щоки на рівні 6 верхнього моляра (зуба) робиться розріз розміром близько 2-2,5 см, виділяється і видаляється жирове утворення, розміри якого можуть істотно відрізнятися, однак переважно це розмір невеликої оливки. Потім накладають кількох швів ниткою, яка самостійно розчиняється протягом 7-14 днів. І вже через кілька годин задоволена і щаслива пацієнтка вирушає додому. Правда, кінцевий результат можна буде побачити лише за кілька тижнів. Декілька днів після операції лікарі рекомендують обмежити фізичну активність. Можуть виникати хворобливі відчуття протягом перших годин і незручності від ниток у роті, тому спершу варто віддавати перевагу рідкій їжі.

До речі, останнє нововведення: не просто видалення грудок Біша, а розподілення цього жиру у інші зони обличчя, щоб воно мало більш гармонійний і молодший вигляд.

 

 

Мінуси видалення

Мода на видалення грудок Біша вже минає. Сьогодні навіть зірки їх не видаляють, а вдаються до інших, більш просунутих процедур. Окрім того, вважається, що ця операція – безглузде втручання, начебто видалення 7-го і 8-го зубів, щоб виділити вилиці. Обличчя – у разі успіху операції – найчастіше стає худорлявішим і виразнішим, але чекати від видалення особливого ефекту не варто. Тим більше, що ефект залежить від індивідуальних особливостей обличчя. А ось дійсно тілистій жінці видалення грудок Біша зробити обличчя більш виразним навряд чи допоможе.

Комп'ютерне моделювання – це можливий вихід, але найчастіше він не збігається з реаліями. Це метод для залучення клієнтів, і він чудовопрацює. Дуже часто на моделюванні внизу дрібним шрифтом написано, що це один з можливих варіантів, правда, пацієнти цього не бачать або їм не кажуть про це.

Видалити грудки Біша легко, але так як будь-яка операція завжди пов'язана з певними факторами ризику, видаляти повинен або щелепно-лицевий, або пластичний хірург. Коли був пік популярності цієї операції, її робили всі підряд і всім підряд. Хоча видаляти їх треба не всім, тому що фізіологічно з віком грудки Біша зникають самі, а обличчя стає гармонійнішим природним шляхом. А так як з віком обличчя будь-якої людини старіє і опускається донизу, то спостереження показують, що після 40-45 років люди з видаленими грудками Біша часто мають більш виснажений і хворобливий вигляд. Більше того, через 5-7 років після видалення у центрі щоки можуть сформуватися неприродні мімічні зморшки, як у літніх людей, у яких щока западає під вилицю. Відомий факт, що штучно створена припухлість щік візуально робить молодше, а впалість – додає віку.

Для того, щоб повернути об'єми обличчя, єдиним порятунком стають філери або жир з донорських зон. Вважається, що жир краще приживається і залишається назавжди, до того ж це власні тканини пацієнта. Філер такого не дасть, він "піде" через деякий час, а ін'єкції доведеться робити регулярно. Імпланти у вилиці – це вже минуле століття, їх майже припинили використовувати. Сьогодні мало хто погодиться на таку травматизацію під час операції, коли подібного ефекту можна досягти за допомогою ін'єкцій.

Не всі знають, що використовувати треба тільки філери, що розсмоктуються, і це дуже важливо, інакше в гонитві за тривалим результатом можна отримати проблему на все життя. Адже поліакриламідный гель, який також вводять як філер, через деякий час просочується крізь всі тканини, насичується водою, мігрує тілом і повністю його прибрати неможливо. Крім того, він заборонений до використання в усьому світі, зокрема і в Україні, хоча знаходяться умільці, які заради власної наживи продовжують його вводити.

Марина Фролова

 

 

За допомогу в підготовці статті дякуємо пластичного хірурга Ольгу Захарцеву (Априамову), dr.zakhartseva@gmail.com

Залиште свій коментар

Вибір редакції