Як виправити форму носа без операції

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Операція з корекції зовнішнього носа – чи то некрасива форма від народження або ж наслідки травми, сьогодні одна з найпопулярніших в світі. Корекцію носа можна проводити не тільки хірургічним шляхом, а й за допомогою ін'єкцій різних філерів. Чим відрізняються ці методи, ми запитали у пластичного хірурга першої кваліфікаційної категорії Тараса Баранова.

Ринопластика, септопластика й ін'єкції в чому відмінність?

Ринопластика – корекція зовнішнього носа, для якої можуть бути два варіанти показань: естетичні та медичні. Якщо викривлення носа є причиною порушення дихання, то це вже медичне показання для пластики. Естетичне показання викликане порушенням зовнішнього вигляду носа більшою чи меншою мірою.

Септопластикою називають пластику перегородки носа. В деяких випадках вона має естетичне значення. Якщо в нижній частині носа викривлена перегородка, це зовні помітно. Внутрішнє викривлення перегородки на вигляд носа, зазвичай, не впливає, страждає тільки дихання.

Якщо хрящові або кісткові структури зовнішнього носа призводять до незадовільного естетичного вигляду, це можна коригувати двома шляхами. Перший – це операція, яка усуне ці дефекти назавжди. Другий – ін'єкційні безопераційні методики, які не усувають проблему, але на деякий час можуть її приховати. При цьому вони, зазвичай, не впливають на дихання. Коригувати ін'єкційним способом можна досить широкий спектр проблем: маскувати вроджені деформації, викривлення носа, робити звуження спинки носа, робити кінчик носа більш тонким. Можна навіть піднімати кінчик носа і робити його більш кирпатим. Природно, ефект після ін'єкцій обмежений терміном дії препарату і менш виражений, ніж після пластики, але ці процедури мають багато інших позитивних сторін.

За безопераційної корекції носа результат видно одразу. Максимум кілька днів може бути набряклість, яка зійде. Ін'єкції – це амбулаторна процедура, без госпіталізації, з місцевою анестезією. В цей самий день пацієнт йде додому за умови гарного самопочуття. У операції – постійний результат, але ця сама операція має й недоліки: необхідність наркозу, післяопераційної реабілітації, висока вартість, а також такі прояви, як синці і набряки, які мінімум на два тижні обмежують у соціальній і трудовій діяльності. При цьому результат класичної ринопластики через залишкові післяопераційні явища у процесі відновлення тканин оцінюється не раніше ніж через 6 місяців. Ін'єкції так само зручні для пацієнтів, які хочуть поліпшити зовнішній вигляд, але не хочуть найближчим часом робити операцію, навіть якщо у них є для цього серйозні показання і рано чи пізно вони на неї все-таки зважаться. Однак процедура дозволить на якийсь час відтягнути операцію, поліпшити зовнішній вигляд, зібратися морально.

Ін'єкції, на жаль, застосовні не до всіх видів естетичних дефектів. В деяких випадках, наприклад, за необхідності корекції ніздрів, якщо вони широкі або асиметричні, проблема виправляється тільки хірургічним шляхом.

Препарати для ін'єкцій

Для корекції зовнішнього носа сьогодні в Україні використовують філери – групи препаратів на основі гіалуронової кислоти і гідроксиапатиту кальцію. У кожного філера є свої плюси і мінуси. Гіалуронова кислота є класичним філлером, вона створює об'єм – і більше нічого. У той час як препарат на основі гідроксиапатиту кальцію, крім того, що надає об'єм, ще й стимулює вироблення власних тканин в місці введення, забезпечуючи більш тривалий і стабільний ефект.

Післяопераційна корекція носа

Іноді для досягнення максимального естетичного ефекту однієї операції з корекції зовнішнього носа може бути недостатньо. Є ймовірність, що доведеться робити коригувальну повторну операцію. Якщо це незначна операція і пацієнт не хоче поки її робити, можуть допомогти ін'єкції філерів.

Також можуть бути тимчасові прояви у процесі загоєння тканин носа, наприклад, підвищена набряклість, або ще які-небудь зміни, які дають тимчасовий небажаний ефект. Це явище теж можна приховати за допомогою філерів, не чекаючи повного завершення реабілітаційного періоду.

Хто може робити ін'єкції

У світі ця процедура досить популярна, вона виконується або пластичними хірургами, або лікарями-ін'єкціоністами з великим досвідом роботи, оскільки необхідна висока кваліфікація лікаря. Лор також має право робити такі процедури, якщо він пройшов спеціальне навчання і опанував їх.

У разі неправильного виконання процедури можливі ускладнення. В ділянці спинки носа, перенісся розташована широка мережа судин. Якщо ввести препарат неправильно, то теоретично він може мігрувати, закупорювати судини, які розташовані глибоко в ділянці очниці. Це може призвести до порушення зору, хоча це випадки вкрай рідкісні.

Процедура не поширена в нашій країні, тому що немає достатньої кількості лікарів, які володіють цією технікою та мають достатню кваліфікацію. Косметолог може бути і здатний її провести, але в цьому разі високий ризик ускладнень. Сьогодні також дерматологи стають косметологами. На щастя, вони бояться цієї процедури, розуміючи складність будови анатомічних структур в цій ділянці обличчя і ризики, і не беруться без належної кваліфікації виконувати цю процедуру. Більшість пацієнтів це розуміють і звертаються, зазвичай, до кваліфікованих лікарів. Беручи до уваги особливості цієї зони, висуваються високі вимоги до ін'єкційних препаратів. Особливо це актуально для гідроксиапатиту кальцію. Безпечно використовувати тільки оригінальний препарат гідроксиапатиту кальцію.

Марина Фролова

Дякуємо за консультацію пластичному хірургу першої кваліфікаційної категорії клініки "Ана-Космо" Тарасу Баранову (anacosmo.ua).

Залиште свій коментар

Вибір редакції