Чи легко скинути вагу після пологів

Дата публікації
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Чи легко скинути вагу після пологів

www.credits

Існує поширена думка, що доти, доки жінка годує грудьми, вона не схудне. Водночас багатьом жінкам так і не вдається повернути струнку фігуру і через довгий час після завершення грудного вигодовування. В чому причина, ми запитали у лікаря-ендокринолога, дієтолога клініки «Борис» Олени Михайленко.

Пролактин – ворог дієт

Дійсно, під час вагітності та пологів у жінки в багато разів підвищений рівень пролактину – гормону, що відповідає за лактацію. Цей гормон сприяє підвищенню апетиту і, як наслідок, збільшенню маси тіла. Зростаючи під час вагітності, кількість пролактину під час годування груддю поступово йде на спад і з завершенням годування має досягти оптимальних результатів. Однак це відбувається не завжди, у багатьох випадках рівень пролактину залишається високим і багато років після пологів і годування грудьми. Тому, якщо незважаючи на обмеження в харчуванні і фізичне навантаження у вас не виходить схуднути, в цьому випадку слід звернутися до ендокринолога для контролю рівня пролактину.

Кому лактація не страшна

Все ж не варто однозначно стверджувати, ніби годування грудьми завжди додає кілограмів, і перекладати провину на вагітність з лактацією – це не найкращий спосіб вирішити проблему зайвої ваги. Мудра природа влаштувала нас таким чином, що все, що приходить, має піти. Тобто апетиту пролактин додає, але при цьому в організмі накопичуються речовини, які мають потім піти разом з годуванням, тобто ви як би за двох їсте. А якщо зайве з годуванням не йде, значить, ви їсте зайве і не те.

Подумайте, чому у деяких матерів по двоє, а то й по четверо дітей, а вони довгий час не втрачають фігуру, молодість і привабливість? Чому всі ЗМІ рясніють заголовками, що знай собі народжують дітей, а потім, вирішивши годувати грудьми, одразу ж відновлюють форми? Безумовно, тут велику роль відіграє молодість і здоров'я до пологів. Але чимале значення має і мотивація. Зірки повинні якомога швидше повернутися на сцену, інакше про них забудуть. Багатьом матерям, які швидко повертаються до своїх «довагітних» форм, теж мотивації не бракує. Якщо за будь-яких життєвих обставин не забувати, що ви не тільки мати, а ще й жінка, ви і за тривалої лактації зможете зберегти фігуру.

І порада, як це зробити, тільки одна: правильний раціон і режим харчування і дотримання адекватного фізичного навантаження. А це значить – не переїдати, не харчуватися фаст-фудом, не їсти на ніч і не заїдати свій настрій.

Як зберегти фігуру

Під час вагітності важливо повноцінно харчуватися, але при цьому пам'ятати, що максимальна набрана вага не повинна перевищувати 9 кг. Якщо ви утримаєтесь в межах цієї ваги, вона піде дуже швидко. Наберете більше – отримаєте неадекватне навантаження на суглоби і серцево-судинну систему, слабкість пологової діяльності через ослаблення м'язів живота і т. д.

Під час годування дотримуйтесь такого режиму харчування, який рекомендує ваш педіатр. Їжа має бути різноманітною, низькокалорійною, не викликати коліки, послаблення випорожнення або запори і алергію у дитини. Можна поступово підключати фізичне навантаження, починаючи з невеликої ранкової зарядки.

Після припинення лактації можна вже безбоязно виконувати процедури для повернення до нормальної ваги. Нормальною вагою вважається коефіцієнт від 18 до 24,5, який виходить за розподілу ваги в кілограмах на квадрат зросту в метрах. Якщо коефіцієнт від 25 до 29,9, ви маєте надлишкову вагу; більше ніж 30 – ожиріння першого ступеня, за 35 – ожиріння другого ступеня, і, нарешті, за 40 – ожиріння третього ступеня. Процедури можуть бути такі:

- обмеження в харчуванні та дотримання режиму харчування;

- регулярні фізичні навантаження не менше ніж 45 хвилин і не рідше від 4 разів на тиждень. При цьому за годину-півтори до і після тренувань жодної їжі, тільки вода;

- косметичні процедури: антицелюлітний масаж, мезотерапія і т. д.

У боротьбі за фігуру не слід:

застосовувати які-небудь особливі дієти під час вагітності та годування;

перев'язувати груди з метою припинити лактацію і зберегти фігуру. Це може призвести до мастопатії;

виснажувати себе тренуваннями в період годування груддю. Надмірні фізичні навантаження можуть негативно позначитися на лактації.

Тетяна Корякіна

Наступна публікація