Військова дієта: схуднення за тиждень

Військова дієта: схуднення за тиждень

www.credits

Ефективне позбавлення від зайвих кіло за один тиждень – результат, який обіцяє військова дієта. Незважаючи на те, що цей метод дійсно дозволяє схуднути всього за 7 днів, без підводних каменів тут не обійшлося. Докладно розглянемо плюси і мінуси цієї експресдієти.

Кожен рік одне і те ж: з настанням літа багато хто з нас намагаються привести фігуру до ладу і скинути пару кілограмів. Яку дієту вибрати? Деякі методи, такі як Master Cleanse або Whole 30, забезпечують позбавлення від зайвої ваги за 10 днів або за місяць. Але є і більш "швидкісні" дієти – наприклад, військова, яка триває всього один тиждень.

Принцип дієти

Військова, або триденна, дієта являє собою екстремальний гіпокалорійний режим харчування. Вона гарантує швидке схуднення – до 4,5 кг за тиждень. Дієта складається з двох етапів. Перший з них триває три дні, протягом яких потрібно вживати тільки їжу з низьким вмістом калорій. Це означає, що на першому етапі слід харчуватися винятково з продуктами зі списку, який  додається. Приймань їжі, як правило, три – сніданок, обід і вечеря (полуденки і перекуси категорично заборонені). Другий етап охоплює наступні чотири дні, протягом яких можна менше обмежувати себе в їжі. Проте і на цьому етапі рекомендується по можливості обходитися мінімумом продуктів.

Список продуктів

На першому етапі військової дієти обсяг харчування складає всього 1500 кілокалорій на день. Щоб не перевищити цей ліміт, потрібно вживати тільки певні продукти, які допоможуть досягти значної втрати ваги.

Отже, до переліку рекомендованих продуктів входять: чай або кава, грейпфрути, арахісове масло, хліб, тунець, м'ясо (в невеликій кількості), банани, яблука, ванільне морозиво, яйця, крекери або маленькі солоні тістечка (в невеликій кількості), сир, морква, броколі, сир чедер і хот-доги.

Що стосується напоїв, в рамках цієї дієти слід вживати якомога більше води. І хоча пити чай і каву не заборонено, у них не можна додавати ні цукор, ні вершки.

Недоліки методу

Попри те, що обмеження в їжі корисне для людей із зайвою вагою, потрібно знати, що військова дієта може мати несприятливі наслідки для здоров'я. Цей режим харчування скорочує обсяг калорій і надходження вуглеводів, за рахунок чого і досягається результат. Але втрачені кілограми ризикують швидко повернутися до вас після припинення дієти. Це добре всім відомий "ефект йо-йо", він же цикл ваги, який негативно впливає на імунну систему.

Інший недолік: дозволені продукти недостатньо різноманітні. Військова дієта відрізняється низьким споживанням харчових волокон, яке в нормі повинна становити 20-30 г на день. А ці компоненти дуже важливі у разі гіпокалорійних режимів живлення. У довгостроковій перспективі харчові волокна знижують ризик діабету і коронарної недостатності. На практиці дефіцит цих елементів під час дієти, швидше за все, викличе закреп.

Крім того, триденна дієта містить мало овочів. Навіть шпинат і капуста кале, які звичайно рекомендуються під час схуднення, відсутні у списку дозволених продуктів. Ці овочі корисні для профілактики серцево-судинних захворювань і деяких видів раку. Загалом через недостатньо різноманітне меню зловживання військовою дієтою може призвести до недоїдання.

Читайте також: SirtFood – дієта, на якій схудла Адель: основні принципи та недоліки