Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Який антицелюлітний масаж ефективніший: апаратний чи ручний?

У боротьбі з целюлітом всі засоби гарні. Чи справедливе це висловлювання щодо апаратного та ручного антицелюлітних масажів? Про це ми поговорили з президентом Міжнародного інституту розвитку масажу Боженою Малицькою, www.mirama.com.ua.

Що їх об'єднує

Загальна мета. Апаратний масаж, або вакуумний масаж, проводиться за допомогою спеціального приладу, який являє собою невеликий інструмент, за допомогою шланга приєднаний до машини. Масажист, тримаючи в руках цей інструмент, круговими рухами з м'якими натисканнями водить ним по шкірі в ділянці стегон і сідниць. При цьому безліч присосок відтягують і відпускають шкіру. Все це робиться з метою позбавлення шкіри від апельсинової кірки. Тієї ж мети можна досягти і за допомогою класичного ручного масажу, як із застосуванням спеціальних препаратів, так і без них.

Загальні протипоказання:

варикозне розширення вен;

вагітність та годування грудьми;

всі гострі захворювання;

шкірні захворювання;

післяопераційний період.

Порівняльна характеристика

І в апаратному масажі, і в ручному можна регулювати силу натиску і глибину. Тільки якщо масажист відчуває руками, наскільки він сильно може натиснути, і може протягом всього масажу змінювати силу натиску, машина чітко виконує лише задану програму.

Ефективність ручного масажу залежить від професіоналізму масажиста, але можна помилитися у виборі. Ефективність апарату не залежить від ступеня підготовки оператора.

Апаратний вакуумний масаж не можна проводити на набряклих тканинах, це призводить до виникнення гематом. Зняти набряклість допоможе ручний лімфодренаж. Видалити зайву воду можна не тільки ручним масажем, а й за допомогою спеціального фізіотерапевтичного апарату, дія якого ґрунтується на накопиченні повітря за допомогою компресора в спеціальному костюмі. У цього методу мінімум протипоказань, але важливо не переборщити.

Деякі салони включають в антицелюлітну програму ще і спа-процедури. Поєднання апаратного вакуумного масажу з іншими антицелюлітними процедурами загрожує неприємними наслідками. Наприклад, не всі оператори вакуумних масажерів знають, що апаратний масаж в жодному разі не можна поєднувати з медовим. Це призводить до появи синців і травм судин, які не відновлюються. Тож, якщо ви вважаєте, що "сині" ноги – показник ефективності масажу, ви вкрай помиляєтеся.

У апаратного масажу є додаткове протипоказання. Його не можна проводити за слабких капілярів, коли на ногах є куперозні сітки і судинні зірочки. У цьому разі підійде тільки м'яка техніка масажу або холодні обгортання.

Нарешті, вирішальну роль відіграють особисті вподобання. Хтось вважає, що дотик людських рук не замінить жодна машина, комусь легше довіритись апарату. Важливо, щоб ви почувалися комфортно, тоді від будь-якого масажу ви отримаєте позитивний ефект.

Можна дружити

Як бачите, не можна зробити однозначних висновків, який з масажів кращий. Ба більше, їх можна чергувати: один сеанс проводиться машиною, інший – руками. Важливо не перевантажувати організм, а отримувати задоволення від процесу.

Тетяна Корякіна

Вибір редакції