Міфи і правда про гель-лак

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Стійке покриття нігтів популярне з багатьох причин. Це й економія часу (не потрібно часто перефарбовувати нігті), і зручність, і естетичний вигляд протягом тривалого терміну, і зміцнення нігтів завдяки тривалості носіння покриття. Утім, багато хто переоцінює або, навпаки, недооцінює практичну користь гель-лаку. Арт-директор манікюрного напрямку мережі салонів The Girls Hairdressers Анастасія Самойленко розповіла нам про те, що необхідно знати про гель-лак.

Шелак або гель-лак?

Якщо ви замислюєтесь над цим запитанням, то значить, ви не в курсі, що Shellak – це назва фірми-виробника покриття, яке виготовляється на основі суміші гелю й лаку для нігтів. Тому, щоб не було конфузу, ніколи не запитуйте у майстра манікюру: "У вас шелак якої фірми?"
Нині дуже багато виробників випускають гель-лаки. В їхньому складі містяться рідкі полімери (мономери), які під час сушіння манікюру під лампою застигають і полімеризуються. При цьому база гель-лаку проникає в найповерхневіші шари нігтьової пластини, завдяки чому покриття дуже міцно тримається на нігтях. Термін носіння такого покриття 10-14 днів. Сьогодні вже стає популярним покриття нового покоління. Це 100% гелі, які носяться і знімаються так само, як гель-лаки, і містять пігмент.

Чи шкодить гель-лак нігтям?

Структура гель-лаку така, що, коли ніготь росте, покриття не стискає його, а змінює свою форму разом з нігтем. Саме тому гель-лак носиться довго, і шкода від його носіння мінімальна. І все ж є моменти, за яких гель-лаки можуть заподіяти шкоду:

Неякісний продукт. Що дешевший продукт, то гірша його якість. Часто на склад гель-лаку, особливо невисокої якості, буває алергічна реакція. Вона може виявлятися висипом на шкірі, можуть страждати й слизові верхніх органів дихання, коли гель-лак запорошується і порох потрапляє на шкіру та слизові.

Недотримання термінів носіння. Немає абсолютно нешкідливих продуктів. Однак за умови виконання інструкцій шкода мінімальна. Виробники гель-лаків виставляють термін носіння – 10-14 днів. Після цього терміну гель-лак починає витягати вологу з нігтя, висушує нігтьову пластину. Якщо носити покриття занадто довго, можна помітити світлі плями на нігтях. Це порожнечі, які утворюються в нігті під впливом покриття. Якщо гель-лак не оновлювати довше від належного терміну, то, враховуючи, що ніготь росте, покриття починає трохи здавлювати його. Тоді, на мікрорівні, краї нігтьової пластини відтягуються разом з покриттям і відбувається розшарування. Це не можна побачити неозброєним оком і не загрожує нігтю, адже в нігтьовій пластині більше 125 шарів. І все-таки важливо про це знати. Структура гелю, на відміну від гель-лаку, дозволяє носити це покриття довше, при цьому гель майже не висушує нігтьової пластини. Також є зміцнювальні і захисні процедури, такі як IBX, які дозволяють мінімізувати шкоду від покриття.

Читайте також: ЩО НОВОГО В МАНІКЮРІ

Застосування ацетоновмісних речовин під час зняття гель-лаку. Під час зняття покриття часто використовуються речовини, до складу яких входить ацетон, який підсушує нігтьову пластину. Але можливий альтернативний варіант – зняття покриття апаратом.

Недостатній професіоналізм майстра. Якщо чітко дотримуватися технології видалення покриття апаратом, ця процедура не шкодить нігтям. У разі зняття гель-лаку апаратом залишається частина базового покриття, після чого поверхня нігтя шліфується пилочкою/шліфувальником. Недосвідчений майстер може не відчувати сили натиску, тоді за апаратного зняття або апаратного/комбінованого манікюру можна випиляти нігтьову пластину, утворюючи ямку або борозну, особливо в ділянках, де ніготь ще не дуже щільний.

Носіння гель-лаку без перерв. Пам'ятайте, що ніготь не дихає, у нього немає органів дихання. Але рекомендується через кожні дві процедури покриття робити перерву на кілька тижнів. Протягом носіння покриття і під час відпочинку важливо робити зміцнювальні і відновлювальні процедури для нігтів. Якщо ж не давати нігтям відпочинку, то вони будуть пересушуватися, верхні шари, які дещо зішліфовуються під час обробки, не будуть встигати наростати, і нігті з часом будуть тоншати.

Чи всім підходить гель-лак?

Незважаючи на те, що виробники гель-лаку обіцяють, що він зберігатиметься на нігтях до 14 днів, іноді навіть найякісніший гель-лак або гель може все-таки сколюватися на кінчиках або відставати біля кутикули. Зважаючи на особливості організму, нігті можуть відторгати покриття. Причиною може бути гормональний збій, авітаміноз, гіпергідроз, інші проблеми, які відображаються на нігтях. Наприклад, у вагітних у процесі покриття база може розпливатися на нігтях. За гіпергідрозу нігтьова пластина виділяє вологу, і необхідно дуже ретельно знежирювати її перед нанесенням гель-лаку. Стрес також може вплинути на стан нігтів, якість і довговічність покриття.

Є люди, які не люблять тривалий час носити одне й те ж покриття. Для них можливий варіант, за якого нігті покриваються гель-лаком нюдового відтінку, а зверху можна наносити будь-який лак. У разі зняття лаку рідиною для зняття гель-лак залишається на місці. У деяких жінок через певні особливості організму гель-лак не тримається на нігтях зовсім. Їм у такому разі доводиться покривати нігті лаком звичайним або ж зміцнювати нігті перед покриттям акрилом або гелем.

Тетяна Корякіна

Дякуємо за консультацію арт-директору манікюрного напрямку мережі салонів The Girls Hairdressers Анастасії Самойленко (thegirls.com.ua).

Залиште свій коментар

Вибір редакції