Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Як боротися з розшаруванням нігтів

Нігті на руках – проблема, з якою стикаються досіть часто. Знаючи можливі причини, чому шаруються і ламаються нігті, а також спостерігаючи за своїм станом і аналізуючи свій спосіб життя, можна припустити, в чому причина і як виправити ситуацію.

Нігті можуть розшаровуватися з різноманітних причинам. Вони можуть бути як зовнішніми, так і внутрішніми.

Найчастіша причина – нестача вітамінів (А, Е, С) і мікроелементів (залізо, цинк, кальцій). Причому нестача корисних елементів не завжди означає, що вони не надходять з їжею. Іноді в організмі порушений процес засвоєння вітамінів і мікроелементів.

Ще одна з найпоширеніших причин – грибкове ураження нігтів.

Загальне зниження імунітету також може бути причиною розшарування. Це можливо як при ослабленні організму після важкої хвороби, так і внаслідок стресу, у тому числі пов'язаному зі зміною клімату і т. д.

Нігті можуть розшаровуватися через неправильний догляд. Жінки часто самі роблять манікюр, травмують нігтьовау матрицю і виникають розшарування, нерівності і т. д. Важливо також правильно підібрати лак для нігтів. Нігтьова пластина може стоншуватися, ставати ламкою і розшаровуватися через неякісний лак, і внаслідок індивідуальної непереносимості.

Якщо ви застосовуєте агресивну побутову хімію і при цьому не користуєтеся рукавичками, то ваші нігті можуть псуватися.

Шаруються нігті часто на тлі супутніх захворювань. Це часто гормональні захворювання або пов'язані з обміном речовин: хвороби щитовидної залози, порушення жіночої гормональної сфери і т. д. Відомий також ряд вірусних станів, при яких шаруються нігті, особливо у дітей. Наприклад, з'явився недавно у нас вірус Коксакі, через місяць або три тижні після перенесення якого злазять нігті. При цьому вірусі  нігті не вимагають особливого лікування.

Коли до лікаря?

Проблемою нігтів, що шаруються займається лікар-дерматолог. Однак, перш ніж іти до нього на консультацію, можна спробувати самостійно відновити нігтьову пластину за допомогою рекомендацій:

забезпечте собі повноцінне харчування і повноцінний сон;

уникайте психоемоційних перевантажень;

застосовуйте зміцнюючі лаки. До їх складу входить кальцій, і вони створюють захисну плівку на поверхні нігтів;

мінімізуйте контакти з побутовою хімією, використовуйте рукавички;

застосовуйте масла для кутикул, вони додатково зміцнюють і живлять нігтьову пластину;

регулярно робіть ванночки для зміцнення нігтів, найпростіші з них – з корою дуба або морською сіллю.

Якщо через місяць або півтора ви не помітите поліпшення і не почне відростати здоровий ніготь, йдіть до лікаря.

Чим допоможе дерматолог?

Лікар опитує і збирає анамнез. Іноді причину видно одразу, але найчастіше потрібно отримати відповіді на безліч запитань, щоб знайти ймовірну причину і призначити додаткові обстеження. Найчастіше призначаються аналізи на виявлення грибка. Для з'ясування можливих внутрішніх причин лікар може призначити аналіз крові на мікроелементи, а також перевірити гормональну панель. Часто необхідна консультація фахівців: ендокринолога, гінеколога, невропатолога. Потрібно УЗД щитовидної залози або УЗД черевної порожнини і т. д.

В залежності від виявлених причин призначається лікування. При усуненні причини, як правило, усувається проблема.

Корякіна Тетяна

Дякуємо за консультацію лікаря-дерматолога медичної мережі "Добробут" Катерину Уткіну, dobrobut.com.

Залиште свій коментар

Вибір редакції