Гарячий кремовий суп — чудовий вибір для похмурих днів: він потішить не лише смак, але і погляд позитивним золотистим кольором.
За смак, колір і зігрівальний ефект англійці особливо цінують цей суп.
Інгредієнти на 4 порції:
- 1 круглий мускатний гарбуз
- 2 ст. л. вершкового масла
- 1 середня цибулина
- 3 зубчики часнику
- 1 черешок селери
- 1 велике кисле яблуко
- 1 склянка яблучного соку
- 750 мл курячого бульйону
- сіль, перець за смаком
- 1/2 скл. сметани
- 50 г сиру рокфор (або будь-якого іншого блакитного)
- 2 ст. л. очищеного гарбузового насіння
- 8-10 листочків м'яти
Розігріти духовку до 170 °С. Зрізати верх гарбуза з хвостиком, видалити насіння, загорнути у фольгу, покласти на деко зрізом донизу. Підлити в деко склянку води і відправити в піч на 40-50 хвилин. Готовий гарбуз остудити, м'якоть вишкребти ложкою, намагаючись не порушити цілісність оболонки.
Цибулю і селеру нарізати кубиками 1х1 см, часник подрібнити.
У товстостінній каструлі, а краще в чавунному казані розтопити на середньому вогні вершкове масло і пасерувати цибулю з селерою до золотистого кольору. Овочі потрібно помішувати й стежити, щоб не підгоріли. Очищене яблуко порізати скибочками і додати до овочів, а через дві хвилини влити яблучний сік і поварити суміш 5 хвилин. Додати гарбуз, бульйон, посолити, довести до кипіння і, зменшивши вогонь до мінімуму, варити суп чверть години. Не знімаючи з вогню, за допомогою ручного блендера перетворити суп на пюре. Перелити суп у гарбузову оболонку, поставити на кілька хвилин у теплу духовку і за секунду до готовності всипати розкришений блакитний сир. Подавати гарбузову "каструльку" на стіл цілком, підливши трохи сметани, посипавши злегка обсмаженим гарбузовим насінням і прикрасивши листям м'яти.
На замітку:
- гарбуз можна запекти напередодні;
- суп вийде менш гострим, якщо замість блакитного сиру використовувати звичайний твердий або плавлений;
- пюрувати суп блендером потрібно вкрай обережно, щоб не розбризкати його і не обпектися. Також можна скористатися чашним процесором, і після суп ще раз підігріти.
Софія Яроцька
Читайте також:
Американський гарбузовий пиріг: простий і швидкий рецепт