Сукня-океан з 200-метровим шлейфом: згадуємо приголомшливе вбрання Бьорк на Олімпійських іграх

Дата публікації
Перегляди
16к
Сукня-океан з 200-метровим шлейфом: згадуємо приголомшливе вбрання Бьорк на Олімпійських іграх

Бьорк / Getty Images

Цей виступ і вбрання стали найнезвичнішими в історії Олімпіади.

Зараз у Токіо тривають літні Олімпійські ігри 2020. Вперше цей грандіозний спортивний захід відбувся у непарний рік і майже без глядачів на стадіоні. Традиційно Олімпіада відкривається грандіозним шоу, тому ми вирішили згадати один з найефектніших і незвичайних виступів — перформанс співачки Бьорк 2004 року, а також розповісти про її вбранні.

Коли ісландській співачці запропонували виступити в Афінах, в її дискографії вже було не мало хітів, а в загальній творчій кар'єрі знімання в декількох успішних фільмах і безліч нагород. Також Бьорк прославилася своїми епатажними появами на публіці (адже чого лише варта була легендарна сукня-лебідь на "Оскарі"), а також зачісками і яскравими виступами.

2004 року співачка отримала від Міжнародного олімпійського комітету пропозицію виступити на церемонії відкриття і, відповідно, записати для неї пісню. Пісня повинна була бути приголомшливою та об'єднувати. Так народилася композиція Oceania, яку вона написала спільно з ісландським поетом Сігурьоном Біргіром Сігурссоном, надалі композиція увійшла до шостого студійного альбому Бьорк Medúlla.

"Для мене неймовірно велика честь, що мене попросили написати пісню і заспівати її на Олімпійських іграх. Вона написана з точки зору океану, який оточує всю землю і спостерігає за людьми, щоб побачити, як вони поживають після мільйонів років еволюції. Він не бачить меж, різних рас або релігій, які завжди були в основі цих Ігор", — сказала співачка про свою роботу.

До номера вона також підготувалася серйозно. На стадіоні в Афінах вона з'явилася у величезній блакитній сукні з безліччю оборок, створеній відомою грецькою дизайнеркою Софією Кокосалакі, яка, на жаль, померла 2019 року від раку. Сукня повністю відповідала пісні Бьорк і символізувала сам океан, піну і хвилі, що виражалися складними драпуваннями, легкою тканиною і архітектурним кроєм.

Бьорк / Getty Images

Але самою незвичайною частиною сукні та номера став шлейф вбрання, який був близько 210 метрів завдовжки. Протягом усієї пісні шлейф повільно тягнувся над центром стадіону, де його підтримувало дві тисячі спортсменів, а наприкінці на тканину спроєктували карту світу. Завершили образ співачки складна зачіска з безліччю завитків і плетінь, а також яскравий макіяж з тінями-блискітками.

Читайте також: Сукня, яке змінило Інтернет: історія "голого" наряду від Versace Дженніфер Лопес

Наступна публікація