Були щасливі і трималися за руки: згадуємо, як леді Діана і принц Чарльз репетирували своє весілля

Були щасливі і трималися за руки: згадуємо, як леді Діана і принц Чарльз репетирували своє весілля

Весілля Діани Спенсер і принца Чарльза / Фото: Associated Press

Цього року виповнюється 40 років від дня королівського весілля Діани Спенсер і принца Чарльза, яке наробило багато шуму і закінчилося розлученням через 15 років.

Саме цього дня 27 липня 1981, юна наречена (Діані було 20 років на момент весілля) і її наречений (Чарльзу було 32 роки) були зазнімковані фотографами, коли покидали собор Святого Павла в супроводі принца Ендрю, молодшого брата Чарльза, після репетиції їхньої весільної церемонії в Лондоні. Щаслива і трохи збентежена Діана була в легкій сукні та балетках, за руку її тримав наречений, а на пальці виблискувала та сама каблучка з діамантами і великим сапфіровим каменем, подарована леді Ді на заручини.

Принцеса Діана і принц Чарльз після репетиції свого весілля, 27 липня 1981 року / Фото: Associated Press

29 липня 1981 на церемонії вінчання в соборі Святого Павла Діана Спенсер і принц Чарльз промовили клятви одне одному. Вперше в історії британських королівських весіль торжество відбувалося не у Вестмінстерському абатстві, а в соборі Святого Павла, який вміщував більше місць для гостей.

Цю весільну церемонію описували, як "весілля з казки" і церемонія транслювалася багатьма телекомпаніями. 750 мільйонів глядачів у всьому світі подивилося трансляцію весілля Діани і Чарльза. Стоячи біля вівтаря Діана випадково поміняла порядок імен принца Чарльза і сказала: Філіп, Чарльз, Артур, Георг, замість Чарльз Філіп Артур Георг. Також Діана не вимовила слів, що буде шанувати його, цю традиційну частину обітниці прибрали на прохання молодят, що з часом стало приводом для багатьох коментарів у пресі.

Весілля Діани Спенсер і принца Чарльза / Фото: Associated Press

Весільну сукню для майбутньої принцеси створили британські дизайнери Девід і Елізабет Емануель. Її вартість оцінювалася в 9 тисяч фунтів (близько 11,5 тисяч доларів), а довжина фати становила 25 футів (7,62 м). Вбрання елегантно відрізнялося овальним вирізом з декорованим коміром і об'ємними рукавами-ліхтариками. Сукня, розшита мереживними аплікаціями і бантами, стала культовою завдяки ефектному інкрустованого блискітками шлейфу, який заповнював прохід в соборі в день весілля. Шлейф сукні Діани залишається найдовшим в королівської історії. Він створений зі старовинного мережива, яке спочатку належало королеві Марії, прабабусі Чарльза.

Весілля Діани Спенсер і принца Чарльза / Фото: Associated Press

Ставши принцесою Уельською Діана автоматично отримала ранг третьої жінки королівства Великої Британії в порядку старшинства (після королеви Єлизавети II і королеви-матері Єлизавети).

Читайте також: Носила не тільки принцеса Діана: королівські каблучки з сапфірами

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Британські монархи
Наступна публікація