День в історії: згадуємо весілля норвезького кронпринца Гаральда з простолюдинкою Сонею Гаральдсен

Дата публікації
Поділитись:
WhatsApp
Viber
День в історії: згадуємо весілля норвезького кронпринца Гаральда з простолюдинкою Сонею Гаральдсен

Королева Соня і король Гаральд V / Associated Press

Королівські весілля завжди такі гарні. Сьогодні згадуємо церемонію кронпринца Норвегії Гаральда і його дружини Соні.

Церемонія їхнього одруження відбулася 29 серпня 1968 року в Осло. Вперше Соня Гаральдсен зустрілася зі спадковим принцом Гаральдом (майбутнім королем Гаральдом V) на вечірці, влаштованій Йоханом Х. Стенерсеном. Пізніше в серпні принц запросив її на свій випускний бал, де вони вперше сфотографувалися разом. Вони зустрічалися дев'ять років і весь цей час їхні стосунки трималися в секреті оскільки Соня була дівчиною не королівської крові. 

Незабаром спадковий принц дав зрозуміти своєму батькові, королю Олафу V, що він залишиться холостяком на все життя, якщо не зможе одружитися на дівчині, яку кохає. Це фактично поклало б край правлінню його сім'ї і, ймовірно, монархії в Норвегії, оскільки Гаральд був єдиним спадкоємцем престолу (у нього також є дві сестри). Олаф V проконсультувався з урядом, і в результаті 19 березня 1968 року Соня заручилася з принцем Гаральдом. Пара одружилася 29 серпня 1968 року в соборі Осло. Соня стала  принцесою Норвегії і отримала титул Її королівської Високості.

Принц Норвегії Гаральд і його наречена Соня / Associated Press

Це фото було зроблено в день вінчання пари. На ньому 31-річний спадковий принц Гаральд веде свою наречену, міс Соню Гаральдсен після їхньої церемонії весілля. На ній лаконічна біла сукня і довга фата, а в руках вона тримає букет квітів.

У шлюбі у Соні і Гаральда народилося двоє дітей: дочка принцеса Марта Луїза і син кронпринц Гокон, він і є головним спадкоємцем престолу.

Кронпринцеса Метте-Маріт і кронпринц Гокон / Getty Images

Читайте також: Ах, як це зворушливо: поцілунки на королівських весіллях

Наступна публікація