Хай живе королева: Єлизавета II відзначає 93-й день народження

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Сьогодні свято в Британському королівстві, свій 93-й день народження відзначає Її Величність королева Єлизавета II.

Цього року день народження монарха збіглося із святом Великодня, так що у королеви подвійне свято. Народилася Єлизавета II 21 квітня 1926 року в лондонському районі Мейфер в резиденції графа Стратмор на Брютон-стріт, будинок № 17. Сьогодні на стіні цього будинку встановлена меморіальна дошка з інформацією про те, що саме в цьому будинку народилася нині королева Британії, яка нині править.

Королева Елизавета II_5
Associated Press
Принцеса Єлизавета II

Під час народження майбутня королева отримала ім'я Єлизавета (на честь матері) Марія (на честь бабусі) і Олександра (на честь прабабусі). Маленьку принцесу в родині ласкаво називали Лілібет.

Освіту Єлизавета II отримала вдома. Вона вивчала гуманітарні предмети: історію конституції, релігію, мистецтво, правознавство та французьку мову, якц вивчила фактично самостійно. З юності обожнювала коней і досі із задоволенням відвідує кінні перегони і навіть їздить верхи.

Королева Елизавета II_4
Associated Press
Королева Єлизавета II

У 21-річному віці Єлизавета II вийшла заміж за 26-річного офіцера британського флоту Філіпа Маунтбеттена. У цьому шлюбі у них народилося четверо дітей – троє синів: принц Чарльз, принц Ендрю і принц Едвард і донька принцеса Анна. Напередодні весілля з принцесою Філіп отримав титул герцога Единбурзького. Їхнє вінчання відбулося в стінах Вестмінстерського абатства. Їхній шлюб триває вже 72 роки.

Свадьба королевы Елизаветы II и принца Филиппа_4
Getty Images
Весілля королеви Єлизавети II і принца Філіпа, 20 листопада 1947 рік

Королевою Британії Єлизавета II стала 1952 року, після смерті свого батька короля Георга VI. Коли її проголосили королевою вона перебувала на відпочинку в Кенії разом з чоловіком. Відтоді, а точніше після коронації 2 червня 1953 року, королева виконує свій обов'язок перед батьківщиною і гідно носить свою корону.

Королева Елизавета II_2
Associated Press
Королева Єлизавета II

Що цікаво, свій день народження королева Єлизавета II святкує двічі – 21 квітня і на початку червня, тоді в садах Букінгемського палацу проводиться садова вечірка, де присутні безліч гостей.

Королева Елизавета II_1
Associated Press
Королева Єлизавета II
Королева Елизавета II_3
Associated Press
Королева Єлизавета II

Фотогалерея Королева Єлизавета II в сукнях (12 фото)

Залиште свій коментар

Вибір редакції