Королева Єлизавета II на відкритті парламенту: розглядаємо образи останніх років

Королева Єлизавета II на відкритті парламенту: розглядаємо образи останніх років

Королева Єлизавета II на відкритті парламенту, 2016 рік / Getty Images

Цього тижня королева Єлизавета II з'явилася на державному відкритті парламенту в Лондоні, куда прибула з Віндзора. Згадуємо й інші виходи монархині на цьому заході в різні роки.

На першому урочистому заході після смерті принца Філіпа, монархиня з'явилася в супроводі свого старшого сина принца Чарльза і його дружини герцогині Корнуольської Камілли.

Принц Уельський був присутній з матір'ю на останніх трьох державних відкриттях в червні 2017-го, жовтні 2019-го і грудні 2019-го років. Чарльз замінив свого батька принца Філіпа 2017 року, після того, як герцог Единбурзький переніс якусь інфекцію і пішов з державної служби на пенсію.

Королева Єлизавета II на відкритті парламенту в Палаті лордів в Лондоні, 2021 рік / Getty Images

Цього року Єлизавета II одягла на захід бузкову сукню з жовтими квітами, яку вже одягала на 99-річчя свого чоловіка Філіпа минулого року і пальто з квітковою вишивкою на горловині. Раніше традиційно королева носила довгу малинову оксамитову мантію держави і Імператорську державну корону, але, через пандемію пишна церемонія була скорочена 2021 року, щоб запобігти поширенню коронавірусу. Востаннє монархиня одягала корону на відкритті 2016 року.

Королева Єлизавета II на відкритті парламенту, 2016 рік / Getty Images

2017 року Єлизавета II з'явилася в парламенті в жовтій сукні з синіми кольорами і синьому пальті в поєднанні з капелюхом, на якому було кілька великих синьо-жовтих квітів. Цей королівський образ ледь не обернувся скандалом. Користувачі соціальної мережі твітер тоді написали, що головний убір Єлизавети II їм нагадує прапор Євросоюзу і припустили, що монархиня таким чином натякала на те, що не підтримує Brexit (вихід Великої Британії із Європейського союзу).

Королева Єлизавета II і принц Чарльз на відкритті парламенту 2017 року / Getty Images

Пізніше у виданій книжці "Інший бік монети: королева, кравчиня і гардероб", що вийшла 2019 року, Анджела Келлі — дизайнерка і особиста помічниця Єлизавети II — переконала громадськість, що це було просто збігом.

2019 року королева приїхала на відкриття в бездоганному бірюзовому комплекті. До речі, кажуть, одягати капелюх на захід замість корони — було пропозицією Анджели Келлі. Оскільки важить корона кілька кілограмів, і в ній неможливо навіть нахилити голову. До того ж, це важкий тягар в похилому віці Її Величності.

Королева Єлизавета II і принц Чарльз на відкритті парламенту 2019 року / Getty Images

Цьогоріч, як бачимо, Єлизавета II знову сяяла у витонченому аутфіті. І хоча помітно, що після похорону чоловіка вона схудла, тримається на публіці королева прекрасно і залишати трон поки що не планує.

Королева Єлизавета II і принц Чарльз на відкритті парламенту в Палаті лордів в Лондоні / Getty Images

Читайте також: Секрет довголіття: п'ять довгожителів в британській королівській сім'ї