Критикує індустрію моди і не купує одяг: Ґрета Тунберґ з'явилася на обкладинці Vogue Scandinavia

Дата публікації
Перегляди
42к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Критикує індустрію моди і не купує одяг: Ґрета Тунберґ з'явилася на обкладинці Vogue Scandinavia

Грета Тунберг / Фото: Getty Images

Шведська екологічна активістка Ґрета Тунберґ, що отримала міжнародну популярність і визнання за просування думки про неминучу екзистенційну кризу для людства в результаті зміни клімату, стала героїнею обкладинки скандинавського випуску Vogue.

18-річна дівчина опублікувала кадр обкладинки у себе в Instagram, на якому зображена в довгому тренчі і максісукні під ним, поруч з екоактивісткою стоїть кінь. Фото зроблено на природі, а під знімком Ґрета пише:

"Індустрія моди вносить величезний внесок в кліматичну і екологічну катастрофу, не кажучи вже про її вплив на незліченну кількість робочих і спільнот, яких експлуатують у всьому світі, щоб деякі могли насолоджуватися модою, яку багато хто вважає одноразовою.

Багато хто створює враження, ніби індустрія моди починає брати на себе відповідальність, витрачаючи фантастичні суми на кампанії, в яких вони зображують себе "екологічними", "етичними", "зеленими", "кліматично нейтральними" і "справедливими". Але давайте з'ясуємо: це майже завжди зовсім не так. Неможливо масово виробляти речі і споживати "відповідально" в світі, що існує. Це одна з багатьох причин, за якими нам потрібні системні зміни", - зазначила Ґрета.

Більше кадрів можна побачити на офіційній сторінці Vogue Scandinavia. На одному з них Тунберг одягнена в об'ємний бежевий светр і світлі штани в тон, а її довге волосся розпущене.

"Ґрета Тунберґ не любить світських розмов, вона вважала за краще проводити більшу частину свого часу на знімальному майданчику в самоті, досліджуючи приголомшливі пейзажі і проводячи час з ісландським конем Стренгуром. Грета любить коней і знає їх майже енциклопедично. Її батько говорить, що у неї фотографічна пам'ять, і неймовірна кількість деталей, які вона знала про них, підтвердили цю теорію. Незважаючи на те, що вона соромлива перед камерою, вона завжди вступала в розмову, коли до неї підходили з тією врівноваженістю і ясністю, яку знаємо, ми пишаємося тим, що вона була представлена на найпершій обкладинці Vogue Scandinavia", — написали редактори під цим знімком.

Автором знімків став фотограф @alexandrovklumofficial. Сама Ґрета в інтерв'ю заявила: "Легко забути, що Ґрета Тунберґ тільки закінчує перший рік гімназії (середньої школи). Отже, що буде далі з цією молодою дівчиною, яка вже три роки поспіль номінується на Нобелівську премію світу? Ідеально було б просто повернутися до школи і закінчити навчання і не турбуватися про клімат. Але поки є потреба в активістах, я, напевно, буду активісткою", — доповнила дівчина. І додала, що вже три роки сама не купує одяг, а позичає його у знайомих, якщо їй це необхідно. Ґрета переконана, що індустрія моди вимагає негайних змін.

Наступна публікація